Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az öttusázók tényleg ilyen...

Az öttusázók tényleg ilyen bénán lovagolnak?

Figyelt kérdés

Az előbb láttam a digi sporton egy összeállítást arról, hogyan készülnek az öttusázók a nyári versenyszezonra. Épp lovas edzésük volt és rossz volt nézni olyan bénák voltak, pattogtak össze vissza, huppantak a lovak hátába ugrás után, ronda ülés, tépték a lovak száját ezerrel. Most rákerestem, hogy van-e valami felvétel a youtubeon, hát kérem ez az utánpótlás, tehát a legjobb öttusázó fiatalok, így lovagolnak ők (hosszú felvétel, de kb bárhova bele lehet nézni, tele van gyöngyszemekkel):

https://www.youtube.com/watch?v=QOsqC5wPyFI


2015. jan. 10. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha neked jobban megy akkor miért nem vagy ott helyettük????

Ők már elértek valamit, és Te?

2015. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az öttusázók sorsolt, idegen lovakon versenyeznek, és más sportágakban is edzenek, nem csak a lovaglás körül forog az egész életük. Nem hiszem, hogy fair lenne összehasonlítani a teljesítményüket más lovassportolókkal, akik a saját, évek óta megszokott lovukon parádéznak.
2015. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy emelett még 4 másik sportot is csinálnak, de ilyen alacsony akadályokon, jól képzett lovakon több év után, profiknál azért ennél jobbra számítottam...


A tv-s bejátszásban tényleg olyanok voltak, hogy úgy ügetett az ember (és az nem utánpótlás volt), hogy a lábai minden felemelkedésnél kalimpáltak, a kezei meg emelkedtek.

2015. jan. 10. 19:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a "ha nem tetszik mutass fel többet" meg annyira béna. Honnan tudod, hogy mit értem el, lehet, hogy kutató orvos vagyok és épp most engedélyeztetik az általam kifejlesztett vérnyomáscsökkentőt, vagy szülész-nőgyógyász vagyok és évente 150 gyereket segítek a világra, stb. Attól, hogy én letettem valamit az asztalra, vagy sem, attól ők még bénán lovagolnak, amit lószerető emberként rossz nézni (mert nem szimplán vicces, hanem a lovak számára erősen kellemetlen).
2015. jan. 10. 19:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Tatterban szoktak edzeni.

A lovak mind idegbeteggé rángatott szerencsétlenek.Férjem dolgozott a Tatterban pár évig,tudna egyet-mást mesélni.

2015. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van 5tusázo ismerősöm..


Ugen, sokat benáznak.

Az az utolső, amit elkezdenek, egyáltalán elkezdhetnek tanulni..( gyerekként korhatarhoz is van kötve, még a lövészetet is előbb kezdik, mint a lovaglást.

Aztan bedogjak őket a mélyvízbe, nem igazán oktatják őket.( persze erős túlzással, azokhoz képest, akik lovagolnak, vagy lönmagában ovas sportot űznek)

Az öttusázók nem ismerika lovukat, sorsolnak..

A hazai pályán általában a mar lejáratott lovakon gyakorolnak( amiken mar pl gyakorolt aznap a lovaglo..stb) aztan kap egy arab telivert. Csak példának érezd a különbséget.

Minden lőnak személyisege, habitusa van, baromi nehéz úgy jől lovagolni, ha nem ismered a lovat.

2015. jan. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele: öt sportból készülnek és ebből a lovaglás az, ami totál lutri és kiszámíthatalan a számukra, mert a videón is látni, hogy milyen lovakat kapnak és nincs idejük se összeszokni, de kitapasztalni, mit hogyan preferál az adott ló, csak minél hamarabb végigérni a pályán a legkevesebb hibával, mert különben abból veszít, amit szisztematikus munkával biztosra felépített és ami valóban csak az ő teljesítményétől függ. Szóval én nem csodálom, hogy nem olyan lovakon gyakorolnak, amiknek megalszik a tej a szájában, mert az nem készítené fel őket arra, ami a versenyen várja őket.

Példának okáért meg lehet nézni, hogy mit produkált Rath Totilassal 2012-ben, pedig akkor már lovagolta egy ideje...ha a páros nincs összeszokva, nem kell csodálkozni, hogy nem mennek jól, hiába jó a ló és a lovas is külön-külön.

2015. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%
De szeretem mikor így lenézi az egyik a másikat mert mondjuk ő évek óta csak lovagol és jobb a másiknál. Hú de nagy szám tényleg. Ha a szüleid nem fizetnék neked sem ezt a drága sportot akkor nem posztolgatnál ki ilyen fas.zágokat és nem nevetgélnél a másikon. Mert azt sem tudnád, mi az hogy ló. Örülj magadnak és maradj csendben, ma Mo.-on nem sokan tehetik meg, hogy lovacskázhassanak, mert nagyon drága sport. Örülj, hogy van rá lehetőséged és kussoljál, ne a másikon élvezkedj, hogy neki mennyire nem megy ba+
2015. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Jah és az öttusázók szülei meg gondolom örülnek, hogy a sporttal járó költségeket ki tudják fizetni, nem még pluszba lovaglós órákat is venni, meg kijárni
2015. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Volt olyan ló az öttusázóknál pár éve,aki a galoppról került át a Tatterba.Olyan idegbeteg volt a galoppon,hogy kisgyerek lovagolta,meg munkában olyanok,akik akkor tanultak lovagolni.

A Tatterban sikerült szerencsétlenből egy hónap alatt idegroncsot csinálni,egy ottani nagyokos sem mert felülni rá,nemhogy az öttusások.A sok agyhalott tatteros élő gyilkológépnek nevezte a lovat,mert nem volt olyan automata,amin még képesek voltak fennmaradni.

De nem ez az egyetlen jó ló,amit ott tönkretettek.

2015. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!