Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam mindig belehempereg a...

A lovam mindig belehempereg a legnagyobb sárba. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Szép, száraz időben eszébe se jutna hogy hemperegjen, de amikor esett az eső és hatalmas a sár, abba mindig. Pláne, hogy szürke lóról van szó. Eleinte még nem zavart, merthogy milyen aranyos. De ez már rendszeressé vált. Hazajövök a suliból és mennék vele lovagolni, de nem lehet mert csurom sár, és még meg sem száradt úgyhogy nem tudom lepucolni. Tegnap is meghempergett, később elkezdtem pucolgatni. Ahol megszáradt ott lejött a sár, de egy csomó helyen vizes maradt. Ma direkt korán felkeltem, hogy akkor most lepucolom és megyek lovagolni. És mi fogad? A ló megint csurom sáros...

Valami módszer amivel le lehetne róla szedni a nedves sarat? Nyilván azért 5-6 fokban nem akarom megfürdetni.

Vagy esetleg valahogy leszoktatni róla?



2015. jan. 11. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A lovat takarítani kell, meg csutakolni, kefèlni. Viszket a bőre azért hspereg bele.
2015. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hempereg
2015. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Vakaroval Naponta többször is jo erősen vakadv vegig aztán egy kicsit erosebb szálú kefével huzkodd rola Le a sport azutan megint vakaro es ha mar nagyyabol tiszta nem is porzik annyira akkor valószínű o nem fogja a sajat bőrének a vajarasat pont a sárga elintézni. De ezt a eros vakarot Naponta akar 3szor is csináld meg
2015. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

gyökérkefével leszeded a sár "homok" tartalmát amennyire tudod, utána egy törölközővel átdörzsöld a nedves részt.


jó, ha van egy törölköző a ló cuccai között, én lovaglás után is azzal törlöm meg a nyakát, fejét (ami kilóg a takaróból) hogy meg ne fázzon, míg a többi része megszárad.


de ha sajnálsz feláldozni rá egy törölközőt és rongyod sincs, akkor használhatod a jó öreg "csutakolás" metódust, egy marék szalmával.


nem baj, ha nem jön le tökéletesen, a folt látszódni fog, a lényeg, hogy ne legyen túl homokos, hogy ne törjön fel.

2015. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magát a sarat, ha még nem száradt meg, akkor egy nedves szivaccsal letörölheted, majd szépen megszárítod, átdörgölöd törölközővel vagy szalmacsutakkal, szépen megpucolod és utána lovagolsz. Igen ez 1óra pluszt jelent időben. Ha hétvége van, akkor meg kösd meg éjszakára a beállójában, vagy zárd be és akkor nem fekszik a sárba reggel meg lovagolhatsz rajta kedvedre.
2015. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!