Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A western lovaglásban a...

A western lovaglásban a sliding stophoz csak slide patkót lehet használni?

Figyelt kérdés

Vagy az csak a csúszást fokozza?

Ha hagyományos patkót használok akkor nem lesz baja a ló lábának?



2015. jan. 11. 19:12
 1/7 anonim válasza:

Csak fokozza a csúszást. Patkó nélkül is tud csúszni, ha megtanulta a technikát, csak nem lesz olyan hosszú.

Viszont az fontos, hogy jó mély homok legyen.

2015. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöma választ! :)
2015. jan. 13. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendes patkóval is csinálhatod nem lesz tőle semmi baja a lovadnak de csúszópatkóval nyilván jobb eredményeket lehet elérni. A homokra viszont tényleg érdemes odafigyelni mert abból is lehetnek balesetek ha nem megfelelő a talaj.
2015. jan. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2015. jan. 18. 17:08
 5/7 anonim válasza:
Én 20 éve westernezek! Volt egy lovam akit slide path azaz csúszó patkó nélkül lovagoltam. A gerincémek baja lett szerintem a mai napig nem tud lábda állni. Csak tipp
2015. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2015. márc. 31. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Eléggi késői válasz, de hátha más is idetalál

Ezek a patkók nem véletlenlettek kitalálva, patkó nélkül a ló kipattan a stop során+még a lábát is kitörheti. A vas segít neki a csúszásban, de ha patkó nélkül nem tudja azt, hogy stopnál egy kicsit rakja be a seggét(amit úgy lehet elérni, hogy megállítás után hátraléptetés) akkor patkóval se fog csúszni, csak feleslegesen van rajta 2db vas

2020. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!