Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak jó a kedve vagy?

Csak jó a kedve vagy?

Figyelt kérdés
A lovam 18éves és 6éve van meg eddig nem volt a viselkedésével semmi probléma , persze 2-3 nap ki maradás meg látszott de nem volt vészes ,terepen és pályán egyaránt lovagolunk. Télen inkább terepen megyünk mert a pálya kő kemény igen a terep is de vannak részek ahol lehet haladni ügetésben , igaz most enyhébb az idő és olvad is szépen de a pálya meg kész mocsár vagy jégpálya...így továbbra is terep. A probléma az lenne , hogy kb 3 hete folyamatosan ijedezik , van hogy meg botlik és már attól össze rezzen , van hogy csak úgy...vagy épp nem mer el menni valami mellet amit ismer, vagy csak simán behúzza a farát és menekülne, de a környéken nincs semmi....Igazából az elején azt gondoltam , hogy biztos csak jó a kedve hiába lovagolom minden nap de ugye nem úgy mint nyáron, de most már a karámban is ijedezik...Pl. iszik és megriad vagy csak ácsorog és úgy...Nem tudom mi lehet a gond..lehet , hogy a látásával van valami? Vagy csak simán hisztis egy kicsit? Illetve volt olyan is hogy fogta és megfordult hirtelen és elkezdte dobálni a farát a semmire mint ha lett volna ott valami, vagy rá lépett egy ágra meg recsent és attól majd be tojt :S

2015. jan. 13. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Hat mivel mar nem olyan fiatal ezért meglehet hogy kicsit hisztisebb pl fájhat a hata meg ilyenek. Az elozoblovardaba szinten volt egy ilyen lo aki 18 eves kanca es neki is fajt a hate sunyított ha a határa ültem. Es mikor kimentünk terepre akkor is sietett meg rázta a fejet( nagyon menni akart) eleg nyugodt lo volt de az agreccsenestol os is megijedt.

ev közben Naponta lovagoltak ( nem tulterhelten) es egy hónap utan kezdett hisztisebb lenni meg kantarozasnal felcsapta a fejet a francba meg vagtabeugratasbal mindig bakolt a az első egy kor utan párat es aztán mikor rájött nem esik le a lovas akkor vágtatott tovább. Szoval ősztől tavasz végéig tok husztis volt. Es nyáron nagyon sok pihije volt ezért mikor mentünk ki hozza olyan volt mintha kicserélték volna azert mert volt pihije de persze miutan 1 hónapig majdnem,minden nap lovagoltak ezért egy hónap utan megint mis hiszti lett. Lehet hogy csak kicsit elege van . Probald meg hogy csak kimész hozza melletes setalva kimész terepen kicsit pihentetés de mégis sokat vagy vele . Lehet hogy igy javulni fog.

2015. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az a helyzet , hogy próbálltam ezt a pihentetést és csak néha futószáraztam de ott is ilyen volt és úgy , hogy pályán voltunk. :/
2015. jan. 13. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Megviseli őket az időjárás,egyik nap mínuszok vannak,másik nap meg már tavasz,kihat rájuk is ez az ingadozás. Aztán 15 fokból megint átvált -3 fokra ,akkor meg a hideg miatt élénkebbek is.
2015. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

18 évesen még nem számít "nagy" öregnek, de előfordulhat, hogy valami zavar van a fejében. De ezt ugye nehezebb kideríteni. Az enyém is csinálta egy időben, hogy elkezdett ijedezni, de aztán ráncba szedtem az öreglányt és terepen is idomítottam, határozottan lovagoltam és feladatokat adtam neki, így nem volt ideje nagyon ijedezni és viszonylag hamar el is hagyta ezen szokását, így lazázás során sem volt ijedezés.

Viszont az hogy a karámban is rebbenékeny lett... Én kivárnék vele, míg jön a tavasz és kicsit normalizálódk az időjárás, és ha azután is csinálja, akkor egy neurológiában jártas embert keresnék, aki segít kideríteni, hogy ez mitől lehet.

2015. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)! Igazából gondoltam azt is , hogy nagyon tele lenne és nyáron sokszor eresztem meg vágtában hogy mennyen kedvére ezt imádja , így oda adtam neki egy részen a szárat hogy mennyen nyugodtan ,és élvezte az elején nagyon el engedte magát majd hirtelen meg riadt és majdnem bevitt egy susnyásba... :/
2015. jan. 14. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!