Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes megcsinálni a lovasokt...

Érdemes megcsinálni a lovasoktatói képzést? Tudnék vele nyári munkát vállalni? Milyen alapkövetelmények vannak a lovaglást tekintve?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem érdemes, mert a lovardák 80%-a illegálisan működik, és épp ezért fütyülnek rá, milyen végzettséged van, csak az számít, hogy mit tudsz.
2015. jan. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok helyen kérik ,hogy legyen papírod,de van olyan hely ahol boldogulsz nélküle is,ez eléggé megoszlik. Igazából pénzlehúzás az egész,sokaknak megvan ,aztán némelyik nem ért semmit se hozzá, ergo 250 ezer durván egy ilyen tanfolyam (én annyiért láttam) viszont a büdös életbe nem térül meg az ára. Megélni nem lehet belőle. Követelményei,biztos 3 jármód,anatómiát is kérnek aszem a vizsgán dehát mutatok én neked olyat akinek meg van a papír, de annyit nem tud mint egy lovász kb.. Sok lovardába kiadnak neked bérbe lovakat,amin oktathatsz,vállasz kb 1500 vagy 2500 ért egy órát,aztán abból még adsz a lovak tulajának/lovarda vezetőségnek. Rájön az utiköltséged is,nagyon jó esetben pont pénzednél vagy de sehol nincs még a tanfolyam ára. Irreálisan sok pénzt kifizetsz érte,mikor a szomszéd lovardában meg a 12 éves kislányok ugyanazért a 2000 ért "edzőt" játszanak papír nélkül.
2015. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz amit a 2.válaszoló írt :( Nehéz lovas munkából megélni nálunk , de külföldön jól megfizetnek persze úgy hallotam nehéz ám bekerülni....De ló pucolónak 3x annyit fizetnek mint itthon egy ,,oktatónak"
2015. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na igen, de azt is meg lehet nézni, hogy ott hogyan lovagol egy hét éves, meg egy hobbilovas, meg itt hogy lovagol...Egy magyar oktatói bizonyítvánnyal és ahhoz passzoló tudással jó, ha megengednék, hogy lovászként kezdjen, de abból meg tapasztalata nem lesz.


Ahhoz, hogy nyári munkaként csináld, semmiképp nem engedik meg. Egyébként is táboroztatáskor bárkinek odanyomják a kezébe a futószárat, aki meg tudja fogni, aztán "oktathat", nagyon sok helyen, sajnos. Ha azt a pénzt lovaglásra költöd, versenyzel, később elvégzed az edzőit, akkor már rendelkezni fogsz egy olyan biztos alappal, amit megéri továbbadni.

2015. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ez eléggé lelombozott, de sajnos valószíműleg igazarok van. Esetleg még annyit, hogy Kaposváron is van, gondolom az sokkal komolyabb. Ott Sztem lovagolni is megtanítanának nagyon. Oda 10. osztály kell. Úgy tudom az olcsóbb is. Az nem nyújtana biztosabb tudást? Hogy működik ez a levelező oktatás? Bírnám gimi mellett?
2015. jan. 23. 08:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Na neee! Ez komoly, hogy levelező szakon akarsz megtanulni lovagolni, ráadásul oktatói színvonalon? Ugye csak ugratsz minket?

Amúgy az összes lovas szakmai képzés nagy humbug, ami csak arról szól, hogy a tanárok kibulizták maguknak, hogy legyen egy laza állásuk ahol közpénzen lovacskázhatnak, arra meg fütyülnek, hogy utána mihez kezdesz a bizonyítványoddal.

2015. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!