Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Helyesen tettem?

Helyesen tettem?

Figyelt kérdés
Ma délután lovagoltam a lovammal a környéken és egy lépős résznél fogta és hirtelen megfordult és felvágta a fejét és ingerülten haza felé vette az irányt , próbáltam vissza forditani de nem ment...illetve mind két oldalt gazos volt nagyon az út és mikor forditottam volna akkor simán bele gázolt és eléggé féltem , hogy bele lép valamibe. Mentünk vissza felé és nem nyugodott , jött egy út balra fel a hegytetőre oda fel tudtam fordítani és ,,meghajtottam" felfelé. Mire fel értünk nyugisabb lett és mentünk azon a részen tovább szépen dolgozott a hisztije ellenére kb. másfél óra mulva haza felé menet ismét el vittem arra ahol makacskodott de esze ágában sem volt arra fordulni és kezdődött minden előlröl de most én győztem ,nagy nehezen és eréjesen hajtottam arra ahonnan vissza fordult. Eléggé nyugtalan volt megállitotam megdicsértem majd hajtottam tovább előre megint megállitottam majd vissza forditottam és ezt csinálltam egy ideig és meg nyugodott kb 5 perc elteltével és mint az angyal olyan lett! Helyesen tettem hogy vissza vittem oda ahol makacskodott és ,,megmuttatam neki , hogy úgy is az van amit én akarok" ? Vagy felesleges volt?

2015. jan. 15. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Azt igen, viszont sokkal-sokkal többet kéne vele foglalkozni, mert láthatóna nem bízik benned, nem vagy társa csak hajtója.
2015. jan. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a korai sötétedés miatt eléggé vissza szorult a lovaglás mert egyébként minden nap megyünk most pedig napi 3x-4x egy héten és nem is annyit amennyit jó időkben és persze nem is úgy.
2015. jan. 15. 17:34
 3/14 A kérdező kommentje:
-napi , tehát 3x-4x egy héten kb.
2015. jan. 15. 17:35
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

Így is kell. A lónak sosem lehet igaza. Ha véletlenül pont arra indul, amerre te is menni akarsz, akkor csakazértis a másik irányba kell fordítani, hogy megértse, az irányt kiválasztani nem az ő kompetenciája.

Ha ilyen kis fejfelvágós, akkor szerelj rá martingált! nem kell drága cucc, redőnygurtniból is csinálhatsz kb. ingyér, de az érzés az megfizethetetlen, hogy hiába vágja föl a fejét a büdös gebe, meg tudod zabolázni. A ló okos állat, egy-két próbálkozás után megérti, hogy a fejfölvágással többé nem megy semmire, majd figyeld meg, érezni lehet a pillanatot, amikor ezt megérti, és beletörődik, hogy azt kell csinálnia, amit te akarsz. Na akkor kell neki egy barátságos nyakonsimi.

2015. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Igaza lehet a lónak is,a hülyeséget nem kell ráhagyni de ha csak a lovasnak lenne mindig igaza,nem működne a kapcsolat ló és lovas között. Nyilván az adott vagy hasonló esetben nem is lett volna szabad ráhagyni ezt a lóra,viszont ha olyan helyzet alakul ki mikor pl a ló lovashiba miatt nem hajt végre valamit , akkor megbukik ez a lónak sosincs igaza dolog. Nem kérdés ,hogy jól csináltad,egyértelmű szerintem..
2015. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Ezt a redőnygumis hülyeséget meg ne is tanácsolgasd, igényes lovas nem tesz ilyet a lóra,nem véletlen ami külön lovasfelszerelés,abba azért a biztonság is belevan kalkulálva,ne okozz sérülést a lónak. Síelő sem gyárt magának hulladéklemezből sílécet..
2015. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

A ló okos állat, de annyira azért nem, hogy azt is megértse, miért hagyják rá néha az önálló kezdeményezéseit, és miért nem. Ezzel csak összezavarod. Éppen ezért ki kell belőle ölni a kezdeményezőképesség csíráját is. A ló azt tök jól el tudja fogadni, hogy abban a bizonyos napi egy-két órában, amikor kimegy hozzá a gazdája, azt kell csinálnia, amit mondanak neki. Ha viszont ezt nem érteted meg vele, akkor újra meg újra hallatni fogja az akaratát lovaglás közben, ami nem csak idegesítő, hanem VESZÉLYES is.


A redőnygurtni teljesen tökéletes martingálnak, hidd el nyugodtan, hogy nem fogja felsérteni a lovat. Persze akinek vannak felesleges ezrei egy vacakra, amit egyszer-kétszer tesz föl a lóra, utána meg a szekrényben hever, az igényeskedhet is. Marx óta tudjuk, hogy a lét határozza meg a tudatot. :)

2015. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Jól tetted, hogy nem hagytad rá. Ilyen esetben határozottnak kell lenned. Viszont a kiváltó okokat is vizsgálnod kell. Pl lehet volt ott egy olyan dolog, ami a lovadat zavarta, de te nem vetted észre, de az is lehet, hogy egy szimpla hiszti volt a munka megtagadására. Mindkét esetben erélyesnek kell lenni ez tény.

De ez egy jelzés is volt, hogy a lóval való kapcsolatodban valami nem kerek, vagy a tisztelettel vagy a bizalommal van probléma. Azt is hozzá kell tenni, hogy még a legközelibb ló-lovas kapcsolatban is van néha nézeteltérés, amikor a ló bepróbálkozik.


A kedves "redőnygurtnissal" ne is foglalkozz, a lovat nem megtörni kell, csak a tiszteletét kivívni, ami nem ugyanaz.


Amúgy meg tényleg csak ennyi a titka, határozottság és türelem.

2015. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

De. A lovakat betörik.

A lónak csak főnöke vagy beosztottja lehetsz.

De nem baj, utóbbi esetben is utazhatsz a lovon... kb. mint a légy, amelyik a szeme sarkában üldögél.

2015. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat! Egyébként sosem vágja fel a fejét csak most volt ilyen először. Van szügyelős martingálom de nem godolom , hogy használlnom kéne még :) De tényleg köszönöm mindenkinek!
2015. jan. 17. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!