Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor érdemes saját lovat venni?

Mikor érdemes saját lovat venni?

Figyelt kérdés
Már 4éve lovagolok és az edzőm szerint ügyes vagyok és úgy érzem , hogy tényleg bele adok mindent. Rendszeresen járok lovagolni illetve nyáron táborba is részt veszek. Már kisebb akadályokat ugrok illetve a lovat is fel tudom egyedül szerelni tudom , hogy egyes felszerelések mire szolgálnak stb. Persze tudom , hogy ez nem sok minden. Régóta szeretnék saját lovat , és most lehetne rá lehetőségem de nem tudom , hogy mi lenne a jó döntés. Már beszéltem az edzőmmel is és a lovardába vihetnénk tartani tehát minden lehetőség adott csak a ló kéne. Csak attól tartok , hogy oké , hogy most sok időm van rá de mi lesz ha később nem jut rá elegendő időm ? Ki mennyit foglalkozik a lovával egy héten? Mennyi időt tölt el vele? Ha ki mentek hozzá akkor csak lovaglás és utána haza , vagy még ott maradtok vele? Minden érdekelne igazából :) Köszönöm 17L

2015. jan. 15. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha fontos neked a lovaglás most, és van rá pénzed, akkor vegyél. Később el lehet adni, ha esetleg úgy alakul.
2015. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyit szansz a Lora?

mire szeretned hasznalni?(dijugratas stb)

ha hetvegen kimész hozza szombat vasárnap akkor kb Napi 3 irat ott tudsz vele maradni es jo lenne ha mondjuk 1-2 ora lovaglás es aztán 30-40 percet vagy tobbet csak ugy vele vagy . Heti 3szor ha ki tudsz menni hozza az mar elfogadható de az lenne a legjobb ha heti 4szer, 5szor kimennel hozza amugy hetkoznep lovaholsz rajta egy órát es azutan se célszerű egybol otthogyni a fenebe hanem akkor is egy 15-20 percet vele lenni vagy lovaglás előtt vagy lovaglás utan. Es az is jo lenne ha az edződ mondjuk meg ugyis heti minimum egyszer tudna oktatni teszed es a lovad.

ha bármilyen kerdesed van meg akkor irj privit😊


azert irok igy mert telorol vagyok (14/l)

2015. jan. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Téged*
2015. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor érdemes saját lovat venni?"


bocsánat és pontozz csak le, de akkor veszel saját lovat, amikor te keresed meg rá a pénzt, nem csak a lóra, hanem a tartására is!

ha a szüleid vesznek neked lovat, akkor örülj neki és becsüld meg, de azt kapod, nem magadnak veszed és nem is annyira sajátod, ugyanis sok fontos dologban a szüleid dönthetnek helyetted (pl egy esetleges drága műtéténél, bértartás váltásnál, az esetlegesen lesántult, megbetegedett ló sorsáról, stb.)


az én lovam bértartásban van, heti 3-5x megyek ki általában, de ha beteg vagyok pl akkor nem megyek ki, meg azért utazni is szoktam, szóval néha kimarad egy egész hét is, de olyan is volt már, hogy a héten ment 6 napot.


nyáron és télen más a helyzet, nyáron, vagyis jó időben többet is lovagolok, lovagolok és többet vagyok ott lovaglás előtt-után, tovább tart a pucolás is, stb.


de általában úgy néz ki, hogy kimegyek, behozom a legelőről, lepucolom, felnyergelem, lovagolok 1-3 órát (többnyire 1 - másfél órát, de hétvégente társaságban megyünk hosszabb túrákat, akár több naposat is, egyedül azért másfél óránál többet nem szoktam lovagolni), lovaglás után pedig megvárom, míg megszárad és kifújja magát, elpakolok, még kicsit beszélgetek és megyek haza.


most télen sokkal gyorsabb a lepucolás (mivel ridegben van csak nyereghelyen vagyok alapos, továbbá nem is vedlik éppen, koszos se lesz annyira és nem kell rovarriasztóval fújni), most úgy jön ki kb, hogy egy 1 órás lovaglás bruttó 2 óra, lovaglás előtt és után fél-fél óra a fel/leszerszámozásra, pucolásra.


ha tartósan nagyon rossz idő van, vagy nem érek rá világosban 2 órát napokig, akkor is ki szoktam menni hozzá megnézni, hogy mi újság, kicsit megrépáztatom, kikaparom a patáját és jövök is haza.

2015. jan. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ja és csak annyi, hogy itt sokan azon a véleményen vannak, hogy ha veszel egy lovat, akkor azt élete végéig neked kell tartanod, de szerintem ez nem így van. a lónak nem csak 1 gazdája lehet élete során. pl. ezért sem kell ragaszkodni olyan lóhoz, amivel nem jöttök jól ki. ha most, mondjuk holnap vennének neked egy lovat és utána 2 év múlva egyetemre mennél és nem lehetne megoldani a lótartást, akkor el kell adni a lovat. ennyi történik. ha valakinek megváltoznak az életkörülményei (ami előfordul) akkor el kell adni a lovat és kész. ettől még nem szörnyeteg!
2015. jan. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most estem át az első lóvásáromon. Sajnos úgy alakult, hogy el is kellett adnom. Nem úgy jöttek össze dolgok, mikor elhoztuk teljesen kifordult magából, emberekre támadt, csípett rúgott... Sajnos kevés időm lett rá, tapasztalatom sincs az ilyen lovakhoz, így eladtam, nem szenvedtünk tovább. De tudom hol van és még rosszabb lett sajnos. :( kevés embert tűr el maga mellett.

Most felestartó vagyok egy szuper barátságos lovon. Úgyhogy ez most így jobb nekem :)

2015. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha később nem lesz rá elég időd, eladod, és kész.

Heti 3-4 alkalommal ki kellene menned hozzá, különben elszokik a munkától. Meg ha ritkábban jársz, nem is éri meg a kölcsönzéshez képest.

2015. jan. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

Akkor érdemes valójában lovat venni, ha már kezd az életed egy irányba elindulni. Fiatal vagy, jön egy nagy szerelem, stb. és már le se tojod szegény párát (főleg, ha a leendő párod nem tolerálja, persze valódi lovas az ilyen emberektől megszabadul, de ez egy másik történet...:D ).

Továbbá bele kell kalkulálni esetedben az egyetemet. Ha messzire mész, "fölösleges" azért tartani, hogy legyen. Ha ráadásul más nem is lovagol a családban...

Mint írták is, te még valószínűleg nem veszel, hanem kapsz. Ami nem ugyanaz. :)

Kimenni azért illene 4-5x hetente. Már csak azért is, mert tele lesz és akkor csak kínlódtok. Ja és nem, ne gyertek azzal, hogy le kell előtte futószárazni, mert elég, ha felázott a talaj és csak a terep vállalható lehetőség.

Nekem már rég nincsenek bértartásban a lovaim (hála az égnek megtehetem). Hobbisták körében a bértartás kicsit lazábbá teszi a dolgokat, ellehet "lógni", az a tipikus van van, de csak akkor kell, ha a finnyás természetük úgy gondolja. Nyugodtan lehet megsértődni, de előbb nézzetek magatokba. :) Viszont így is jó, ha van bőven tartalék egy esetleges műtétre, stb.

2015. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

mennyire primitív vagy már előző! lakásban hol tartsak lovat? szerintem a legtöbb lótulajdonos örömmel tartaná otthon a lovát, ha lenne rá lehetősége, de az életkörülmények nem mindig engedik! persze ki lehet bérelni egy lepukkant tanyát a munkahelyedtől 60 km-re, vagy be lehet zsúfolni egy 100 négyzetméteres karámba, de én pl. addig nem vinném haza a lovam, amíg jobb körülmények vannak számára bértartásban (pl több lóból álló társaság, nagy legelő).


a magyarok több, mint 1/5-e bp-en, vagy az agglomerációban él, ahol egy több hektáros, lótartásra alkalmas terület, ahonnan megközelíthető egy olyan munkahely, ami kitermeli több ló eltartásának az árát olyan összeg, amit kevesen engedhetnek meg maguknak.

2015. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első körben szerintem próbálkozz meg 1-2 hónapnyi lóbérléssel, ha a lovarda hajlik rá. Ez olyasmi, mint a bértartás, csak itt nem a tied a ló, hanem a lovardáé, viszont csak te lovagolhatod. Ez azért lenne jó, mert megtapasztalhatod, hogy mennyi időt is tudsz rászánni egy lóra.

Pl az ember pucoláskor azért átnézi a lovát, simogatja, szeretgeti, így akár 1 órát is elszöszölhetsz vele (télen és tavasszal garantáltan). Aztán lovagolsz másfél, 2 órát, majd utána is simán elmolyol az ember egy órát, szóval egy délután tuti rámegy erre. Azért ebben van dédelgetés, kapcsolatépítés, lovaglás...stb.

Ha ez kivitelezhető számodra hetente legalább 3-4 alkalommal akkor érdemes elgondolkodni a lótartáson.


Viszont arra is gondolnod kell, hogy hogyan látod magad 10 év múlva és milyenek az anyagi feltételeid. Ha neked pl még 27 évesen is tudná fizetni a családod a lótartást, akkor tedd össze a kezed, hogy ilyen jó helyre születtél, ha nem, akkor jön egy csomó olyan tényező, ami keresztbe tehet neked. Pl későbbi iskolák, melóhelyen a munkabeosztás, fizetés. (Csak úgy mondom, ha minimálbért keres az ember és a párja is, örülnek, ha nem halnak éhen, nem hogy lovat tartsanak. Jah és ez nincs végzettséghez kötve, mert lehet neked diplomád, de ha nincs más lehetőség a minimált is el kell vállalni).


Másik sarkalatos pont a párválasztás, mert nem árt ha az ember pasija nem émelyeg az istállószagtól, a másik az, hogy akkor őt is be tudod vonni kicsit ebbe a dologba és nem érzi a ló mellett másodhegedűsnek magát. Viszont az se szép dolog, ha a szerelem miatt a lovat hanyagolod el.


Persze a lovat el lehet adni, de az egy igen nehéz döntés, főleg ha a szívedhez nőtt.

2015. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!