Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire éri meg?

Mennyire éri meg?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hoyg hany 100 ezer Forint amibol kijön egy normalis lo? nem csikora gondolok


elore is koszi



2015. jan. 16. 20:14
1 2
 1/18 anonim válasza:
18%
500-600 ezer 1 ló
2015. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Póni lovat lehet kapni már 120-150 ezerért is. Nagyobb lovat, sodrottat 190-280 között már lehet. Ezek között vannak jobbak is. Az igazi versenylovak, vagy híres származásúak milliós árakban is kaphatóak
2015. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

Ha szerencséd van, akkor 500-600 ezerért kaphatsz jó lovat. Mondjuk jó természetű, de belovagolatlan lovat, vagy viszonylag jól belovagolt, jó természetű, de kissé idősebb lovat. A belovagolatlan lóra viszont rendesen rá kell költened, ha szeretnéd, hogy valaki normálisan beidomítsa, de az azon felül, hogy sokba kerül, időigényes is.


Én inkább azt mondanám, 800 ezer alatt nagy szerencse kell, hogy igazán jó lovat fogj ki, akinek már a belovaglására se kell költened.


És havonta minimum 50 ezret rá kell költened, ha nincs saját tanyád (kerted), plusz felszerelés, plusz állatorvosi költségek.

2015. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen koszonom mindenkkinek huhh igen hat havi 50.000 bol ha meg usszuk a tartát (bertartas) plusz patkolás meg esetleg különleges tápok akkor az nagyon mázli de sajnos ugyis tobb lesz. Es díjugrató lónak milyet javasoltok kisberi magyar sportlo magyar felver gidran esetleg nemet sportlo. Sajat lóval tervezem letenni a rajtengedely vizsgát. Meg versenyezni ahhoz meg kell egy edző a ami sajnos nem 500 Forint... 9eve lovagolok

mindenkinek koszi a valaszt.

(15\L)

2015. jan. 16. 20:55
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

7 éve vettem 250-ért egy jó származású, szép mozgású, de idegbeteg lovat. Nem mondom, hogy 800 alatt nem találsz, csak nem érdemes. Mert valami probléma azokkal van. Aztán egy idő múlva észreveszed, hogy többet költesz rá, mint azok, akik esetleg többet áldoztak a megvételre. Bár az sem garancia. Ismerek jó pár embert, aki hozzám hasonlóan jól megszívta az "olcsó" lóval.


Bár nem tudom mit értesz azalatt, hogy normális.


Azt mondanám, hogy 300 alatt semmiképpen ne! Ott mindig valami bibi van. 300-800 között már kifoghatsz olyat, ami megfelel, de kérj segítséget valakitől, aki ért hozzá, és elmegy Veled megnézni/kipróbálni a lovat!

2015. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Na, pont ezért is írtam, hogy nagyon nem mindegy. Ha versenyzésre szeretnél lovat, én a helyedben 800 alatt meg sem próbálnám. Én is ugrózni szerettem volna. És szépen ugrott is a drága, csak kezelhetetlen idegbeteg volt.


Szerintem nem fajta alapján kéne választanod, hanem mozgás alapján, és hogy az eladó ajánlja-e ugrásra. Azok a Magyar félvérek, amikben van Furioso, egész jó kedvvel ugranak, a Magyar sportló is jó ugrásra.


Szerintem az edződet kérdezd meg, biztos nem fog hülyeséget mondani! És még lehet, hogy segíteni is tud, esetleg van ismerőse, vagy ha kinázel egy lovat, segít eldönteni, hogy alkalmas-e arra, amire Neked kéne.

2015. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

15 évesen már körül tudsz nézni az intereneten, láthatod, hogy milyen lovak vannak 100 ezerért.

Ennyiből, de még a duplájából is leginkább csak telivér jön ki, ami akár ugorhat is, de többnyire lovas is kell a hátára.

Ha a tartásra a pénz meglenne, akkor el lehet kezdeni félretenni és minden 2-3 hónap egyenlő egy 100 ezerrel drágább lóval. Ha meg nincs meg rá a keret, akkor meg ugye kár elmélkedni.

2015. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Koszi a véleményeket ugró ló lenne akkor 500.000es 1000.000 ft között nézem őket

koszi

2015. jan. 17. 07:44
 9/18 anonim ***** válasza:

Most elindult megint a hülyeség h 800 alatt nincs jó ló :D ezaz :DD


Duma,nyilván vannak rosszabb lovak de 3-400 ezerből lehet jót venni. Pl a frízek belovagolatlanul már 800-1 millánál vannak,na most akkor azt megérné? Azt se, a 800 ezres ló már vagy nagyon képzett és sok munka van benne,vagy csak egy jó származása van de maga a ló képzettségileg egy 0. 100 ból nem kepsz még semmit,de 3-400 ból elég ha ráköltesz ,abból is egy jó edző segítségével lehet csinálni akár 130 as ugrólovat,legalább lesz több tapasztalatod,nem az automatával körözgetsz.

2015. jan. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Baromság, hogy 800 alatt nem is érdemes keresni, meg, hogy azzal tuti valami baj van. Ha tudod, hogy mit keresel és mire figyelj vígan lehet venni jó lovat 5-600 körül is.

Elég sok tenyészet ment mostanába tönkre, a környező országokban is, de belföldön is. A béka s**ge alatt vannak a lóárak.

Viszont azt tegyük hozzá, hogy hiába vesz valaki 2 millióért lovat, ha ő maga kevés hozzá, vagy épp az adott sporthoz. Értelmetlen és fölösleges pénz kidobás.

Például Timpexnél is szoktak lenni olcsó és jó lovak, ahhoz képest, hogy egyébként túlontúl drágák.

Egy jó vételhez mindig kell egy nagy adag szerencse is...

2015. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!