Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt vettem észre, ha beszélek...

Azt vettem észre, ha beszélek hozzá akkor nyugodtabb és jobban figyel?

Figyelt kérdés
A lovam kicsit félősebb , bátortalanabb típus. ( bár elő életéből adódóan szerintem, illetve fél éve volt egy balesetünk) Pályán és terepen is megyünk de sajnos elő-elő fordul , hogy el bizonytalanodik vagy fél valami mellet el menni , vagy lovardában is lovagláskor hall valamit és nyugtalan lesz , ilyenkor kapkod stb. Igazából már sokat javult de még is mostanában észrevettem , ha lovaglás közben folyamatosan beszélek hozzá nincs semmi baj! Ez először terepen tünt fel mikor az út szélén állt egy őz ő pedig félt tőle , nos el kezdtem hozzá beszélni kedvesen és láttam rajta , hogy enyhül és szépen tovább lépked majd nyugisan haladunk tovább. Aztán a pálya mellet munka gépek dolgoztak és a beton törő hangja szemmel láthatóan zavarta de akkor is beszéltem hozzá és megnyugodott , és szépen viselkedett, szépen el lazult le engedte a fejét és érezte ahogy támaszkodik. Tényleg attól nyugszik meg , hogy beszélek hozzá vagy csak a véletlen műve?( Amikor beszélek hozzá akkor bátoritom előre és dicsérem is majd mikor vége a ,,veszély helyzetnek" meg simagoatom és a szárból is engedek neki.)

#lóviselkedése
2015. jan. 17. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem attól van :) érzi hogy nincs egyedül gazdi gondoskodik, vigyáz rá
2015. jan. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a lovak nagyon érzékenyek a hanghatásokra, ezért nagyon fontos, hogy ne csak ülj rajta, mint egy kuka, hanem pl hasonló stresszhelyzetekben kedves, bátorító, nyugtató hangon beszélj hozzá. Igen, ez ettől van, és ilyen erős a hatása.

Én személy szerint ezért is nem tudok kibékülni a versenyszerű díjlovaglással, ott ugyanis tilos bármiféle hanghatást adni. (Nyilván úgy nehezebb is)

A lényeg az, hogy jól csinálod, és ha megijed, fél, feszültté válik, BESZÉLJ HOZZÁ!

De egyébként ha éppen hülye, vagy hisztis, és erélyesen rászólsz, az is sokat segíthet a nevelésben. Fontos a hang.

2015. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig beszélgetek a lovammal, terepen elmesélem neki a napom, a terveim, álmaim vágyaim, problémáim, és mindig meghallgat:)

Pályán inkább a feladatokkal kapcsolatos dolgokat beszélem meg vele...

2015. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!