Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan működnek a kezdő...

Hogyan működnek a kezdő díjlovagló versenyek?

Figyelt kérdés

Eddig díjugratásban versenyeztem (B1, B2), de ki szeretném próbálni a pacit és magamat is díjlovaglásban. A lovam rendelkezik rajtszámmal, én díjugrató rajtengedélyvizsgával. Ahhoz, hogy díjlovaglásban induljak le kell tennem a díjlovast is, vagy lehet váltani kiegészítő licencet?

Milyen kategóriában indulhatok?

Díjlovaglásban miben tér el a szabályzat, ami a lovas ill. a lovas megjelenésére vonatkozik? Hallottam, hogy bebogyózott, vágott sörény a jó, de kapok valamit, ha a lovamnak nagy, lobogós, szügyig érő sörénye van? (Nagyjából lehetetlen befonni, annyira durva és dús.)

A 2015-ös évre kiírt versenyek megtalálhatók valahol?

Előre is köszönöm a válaszokat.:)



2015. jan. 17. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ugró rajtengedéllyel válthatsz ki díjlovas licencet.

[link]

Megtalálod benne az öltözetre és a szeszámokra vonatkozó szabályokat, osztályonként.

Fonni nem feltétlenül kell a lovat, de azért illik megadni a módját. Befonhatod hosszában is, nem előírás, hogy bogyózni kell.

Versenynaptár tervezet: [link]

2015. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha van díjugrató rev-ed, akkor ahhoz ki tudod váltani a díjlovas licencet.


Bármelyik M alatti kategóriában indulhatsz, tehát E, A, L, LM, LSZ, de azt vedd figyelembe, hogy utána csak egy kategóriát léphetsz vissza. Tehát ha a ló-lovas páros már ment mondjuk L-ben, akkor az alatt max A-ban mehet, de E-be már nem mehet vissza. Természetesen ha utána egy különböző lóval indulsz, akkor megint abban mész amiben akarsz. Kezdésnek az E-t és A-t ajánlanám, aztán utána meg lehet nézni, hogy megy-e egy L is, de afölött már egy kicsit több munka kell hozzá, az már nem úgy megy hogy ugróból átjöttem, aztán, hurrá megyek LM-ben..


Megjelenésre és felszerelésre vonatkozó szabályok: nem lehet a ló lábán semmi (fásli, ínvédő, pataharang), csikózabla, LM-ben már választható a nagykantár, hosszó pálca, max 120 cm. A lónak fehér felszerelés, nem pedig színes szettek amiket ugrón gyakran hordanak. Fekete vagy sötétbarna zakó, nem pedig piros, meg pink, meg ilyenek. Fülvédőt nem mindig engedélyezik. A zakótól szinte soha nem tekintenek el, maximum ha már 40fok van és mindenki hőgutát kap. Ha eltekintenek a zakótól akkor szólni fognak, ha nem mondták be, akkor kötelező, L-től sarkantyú kötelező. Szerintem találj ki valamit a lovad sörényére, mert így nem látszik a nyaka.


Szinte biztos vagyok benne, hogy kifelejtettem valamit, de a www.lovasszovetseg.hu oldalon a díjlovaglás címkére kattintva mindent megtalálsz a szabályzattól, a programgyűjteményen át a versenynaptárig. Remélem tudtam segíteni :)

2015. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy a szabályzatban az áll, hogy a kobak a melegítőpályán csak 15 év alatt kötelező, de azóta változott, a kobak mindenkinek kötelező a melegítőben is.
2015. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!