Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póniról van szó, megengednék?

Póniról van szó, megengednék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1.szeretnék egy pónit - micsoda kijelentés

de azt mondja az anyukám hogy nem lehet mert nem tudok róla gondoskodni.tehát első kérdésem az lenne hogyan tudnám rávenni a szüleimet hogy többször jöjjenek ki velem megnézni hogy lovagolok?

Mert akkor rájönnének hogy igenis értek a lovakhoz,hameg pont pónin lovagolnék akkor meglátnák hogy egyáltalán nem nehéz velük bánni ha jó kezekben vannak és nem drága annyira amennyire ők gondolnak mert olyan 50.000Ft-re gondolnak közben meg egy 10-15 lenne,de barátom is szeretne egy ilyen pónit és ő is belefizetne valamennyit csak annyit amennyit gondol mondjuk úgy 5000Ft-ot és akkor nekünk maradna 10000 de ha meg ridegbe lenne akkor megúsznánk pár ezerbl egy hónapra (3,5 ha legelője van a lovardának) és akkor a póni se lenne magányos.


Apukám azt mondta hogy megveszi nekem azt a pónit amit kinéztem de csak akkor ha én gondozom és én fizetek ki mindent a póninak.Nekem viszont még nincs olyan nagy összegem,b saját pénzből egy fél évre tudnám csak eltartani ezért kén valahonnan pénz,gondoltam munkába kéne állnom.De mivel ne nevessetek ki de 13 éves vagyok,ezért még nem dolgozhatok seholse pénzért.A tanyán dolgozok nyaranként általában heti 4-5-ször megyek ki hozzájuk sgíteni és egyszer lovagolok csak,de nem kapok pénzt,viszont megtanítottak almozni,trágyázni,ápolni a szerszámokat/lovakat,futószárazni is tudok és minden ilyesmi.

Szinte az egész történetét tudom a lovaknak,tudom mit nem szabad enniük,a betegségeket,mindent tudok egy szóval.Lovagolni 6 éve járok (versenyzek is) de a pónit nem versenyzésre használnám hanem terepezésre,hobby lovaglásra,tehát kikapcsolódásra és szeretném ha lenne egy igaz barátom,csak sajnos aki nem lovas (szüleim) azok nem értik meg ezt a kapcsolatot.


A kiszemelt póniról pedig : egyedül az ára necces : 150 000Ft

De kb. 8 km-re van tőlünk,lovagolható,méretemnek megfelelő- később is jó lesz,kanca,8 éves,sport póni. pontosan ez kell nekem és ki is próbálható. :) linket nem tudok beilleszteni mert tabon vagyok ha nem gond :/



2015. jan. 18. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne haragudj meg, de a leírásod alapján azért nem mondanám a helyedben, hogy mindent tudok a lovakról... Nekem már az elején nem tetszett amit az anyagiakról felvetettél. Mert nem 10-15 ezer forint egy ló eltartása.. Mit számoltál te abba bele? Ha lovat tartasz, nem árt tisztában lenni azzal is, hogy annak bármikor lehet valami baja (ne legyen, de LEHET), és akkor azt miből fogod fizetni, 5000 forintból? Fel kell készülni minden eshetőségre. Az, hogy mennyibe kerül a ló, legyen a legkevesebb, annál csak többet fogsz rá költeni majd. Meg amúgy kizártnak tartom, hogy minden betegségüket ismered, ne haragudj, én lovakról tanulok és hát a vizsgán ez majd nem egy-két mondat lesz, komoly tételek szólnak erről..:D De most ezt nem azért mondtam, de attól, hogy valaki lovat tartson, nem kell mindent kenni vágni ezekről, nyilván vannak olyan alap dolgok, amiket ismerned kell, de ebbe most így ne menjünk bele. Én szerintem még várj ezzel pár évet. Főleg azért, mert ha a szüleid sem támogatnak, nem lesz túl jó vége a dolognak. 13 évesen saját pénz? Hagyjuk már.. 16 évesen is tudom, hogy amit saját pénznek mondok, azt is a szüleimtől kapom (nyilván aki dolgozik, annak akad egy kevés saját..).
2015. jan. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nyugalom,tisztában vagyok mennyit,mit,hogyan eszik a ló és azok kölcségeiről,az oltásokról,de bérben lenne és ott elég olcsó a tartás (ridegtartás) illetve ott van a körmölés : csupán 2000 Ft! Nem valami világ vége. És tudom hogy ez olcsó meg minden azt állítjátok hogy nem tudok semmit,de ez tévedés mert komolyan 2000 Ft és teljesen jól megcsinálja a helyi cigány.A környéken mindenki lovaát ő körmöli és tényleg ennyit kér érte. A betegségekről szólva : oersze én se tudom az összes betegséget de azért tudok eléggé sokat mondani.Figyelem nem 2-őt!

De azért köszi a választ de hiába én nem tudok többet várni! :(

ez nem a te hibád és tényleg nem sértődtem meg. :)

2015. jan. 18. 12:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy igazi lovas sosem jelenti ki, hogy ő mindent tud a lovakról. Egy életen át tanulja az ember. Ha meg versenyzel is...

Az ára az semmi. Egy jól belovagolt, ápolt, egészséges sportpóninak teljesen reális ár, inkább olcsó is.

Azt azért nehezen képzelem el, hogy milyen lovardának éri meg, akár csak ridegben is (télen akkor is jó eséllyel minimum szénáznak...) 10-15e Ft-ért bértartani.

A körmölésre nincs értelme bármit is mondani. Attól, hogy valami irreálisan olcsó, még nem biztos, hogy rossz és fordítva...

Egyébként, ha elkezded számolgatni, akkor az a havi 15 hipp hopp elkezd felfelé mászni. Oltások, féreghajtások. körmölések évente, kötelező FKV vizsgálat, még ilyen olcsón nézve is ~évi plusz 40e minimum. Ehhez csapd az esetlegesen szükséges tápokat, vitaminokat és máris megvan a havi 20-25e. :)

Mint az előző is írta. Mi lesz, ha műteni kell? Egy komolyabb kólika műtét több százezres költség. A lő egy élőlény. Nem mondhatod azt neki, hogy bocsi nincs rád pénzem, leállítalak a sarokba, mint egy motort.

Sok mindenki szeretne sok mindent, de amondó vagyok inkább legyél hálás a szüleidnek, hogy egyáltalán lovagolni járhatsz.

2015. jan. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

tudjátok mit?

majd megveszem magamnak a lovat,és gondozom annyiból amennyiből kijön. hát igen én nem luxus lóra vágyok!Felejtsétek el a kérdést úgy is csak egy semmit tudó hülye parasztlánnyal van dolgotok!...


Tudom hogy én kértem a segítséget (kérdésre válaszokat) de azt nem hogy így.Remélem megértitek

2015. jan. 18. 13:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

Senki nem mondta, hogy hülye parasztlány lennél. Mindenki csak segíteni szeretne. Ez a "megveszem a lovat és majd gondozom abból amiből tudom" viszont egy nagyon buta és felelőtlen dolog. Bármi történhet azzal a lóval, mindig kell hogy legyen pénzed kifizetni esetleges váratlan dolgokat. Hogy említsek egy példát, az én lovam nyáron lesántult és 1 hónap alatt több mint 200.000 forint ment el a kezelésére. Bármikor történhet bármi váratlan dolog, és mindig kell, hogy legyen pénzed kifizetni.

Amennyiben a szüleid anyagilag nem támogatnak -amit tényleg sajnálok, mert biztos nagyon szeretnél egy lovat- akkor sajnos azt kell ajánlanom, hogy várjál addig amíg nem lesz egy biztos anyagi kereted amiből mindent ki tudsz fizetni anélkül, hogy azon kelljen aggódnod, hogy tudsz-e magadnak ennivalót is venni mellette.

Szerintem egyenlőre maradj a tanyán segíteni, tanulj meg még sok mindent, hogy később annál könnyebb legyen a lóval. Esetleg megpróbálhatsz megegyezni a kinézett póni gazdájával, hogy munkáért cserébe lovagolhasd.


18/L

2015. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én feladom!

Akárhányszor teszem fel a kérdést,akár itt,akár szüleimnek,akár magamnak mit kapok? semmit.

Vagy lebeszélnek vagy megmondom magamnak hogyigen is tudom vállalni a kockázatot egy ló iránt,előttem nincs akadály.


De ugyan!:?

Mindig azt mondom hogy már 90% és lesz pónim egy nap múlva 0% lesz belőle és minden hónapban van egy ilyen hullámom.De mindig a rossz véggel fejezi be a dolog magát. Sose lesz lovam 30 év alatt akkor minek küzködjek,ez a kérdés nem érvényes :'(

2015. jan. 18. 13:43
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, ez egy ilyen dolog, mert a ló drága mulatság, és sajnos nem minden szülő tudja megadni a gyerekének ezt. 13 évesen pedig akármennyire szeretnéd nem tudsz önerőből eltartani egy lovat. És nem igaz, hogy soha nem lesz lovad, majd ha később lesz munkád, akkor már lehet, hogy megengedheted magadnak.

Addig is én a helyedben mindenképpen kipróbálnám, amit az előbb ajánlottam, hogy a kinézett ló gazdájával megbeszéled, hogy munkáért cserébe lovagolhasd a lovat


Sok sikert és ne keseredj el. :)

2015. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, 13 évesen elég nagy szavakkal dobálózol itt. Senki nem akar téged lebeszélni, hidd el, hogy mindenki csak jót szeretne neked. Pár év múlva nézd vissza ezt, és akkor majd rájössz.
2015. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

És ha mégsem engedi meg? félek nem fogja. :( szülkeimk se fogják megenmgedni hogy egy idegen lovára üljek rá és azon élvezzem az életemet.

Amúgy itt kinek van lova amit meglepetésből kapott?

2015. jan. 18. 14:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Most jó a sportpóni hobbira, de mi lesz később? Ha 170 centis leszel, akkor nem lesz már a méreted, ráadásul ne pár évben gondolkozz, hanem egy jó 10 évet alapul vehetsz.

Addig meg rengeteg minden változhat. Pl a megítélésed a póniról, mivel hamarosan középsuliba mész és igen csak ki tudnának cikizni, hogy pónizol.

Akkor már inkább vegyél egy 150-160 cm marmagasságú félvért, azt is ki lehet fogni 200 ezer körül már egész jókat is (bár ahhoz szerencse is kell, meg ismerősök).


A ló havi tartása még ridegben is 20-25 ezer havonta. Ez az átlag ár, és erre jönnek rá az oltások, féreghajtás. Nálunk az hogy kijön a doki és beadja az oltást 8 ezer Ft. Ezen felül ugye féreghajtás, kötelező vérvétel...stb.


Ha valami baja van a lovadnak, akkor pedig csak úgy repkednek a 20-30-40 ezrek (igen póninál is).

Ha terepezni akarsz, akkor érdemes vasaltatni és az ugye már nem 2000 Ft, hanem a többszöröse.

2015. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!