Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Karácsonyra és felvételire...

Karácsonyra és felvételire lovat kapni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy lovat. A 2014-es karácsony már eltelt, de a jövő karácsonyra kérném. És karácsony után kb 20 nappal írjuk a felvételit. Szóval... szerintetek karácsonyra és felvételire lehet kapni egy lovat?


Tartási körülmények meglennének, egy lovardában tartanánk. Lovastudásom megvan hozzá, de ha kellene segítség, ott 100%, hogy tudnának segíteni. Tudom, mit kel tenni vészhelyzetekben!Pénz is meglenne hozzá!


Akinek van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalata, vagy kifogása, nyugodtan írja meg kommentben! Csak normális hozzászólásokat, normális hangnemben várok!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. jan. 18. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Kérjél pónit, azt könnyebb tartani.
2015. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát ha anyagiak, hely, ahol tartod, lovastudás, minden adott akkor mi akadálya? beszéld meg a szüleiddel.
2015. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Télen nem praktikus lovat venni, mert a körülmények nem ideálisak a kipróbáláshoz, nehezebb szállítani stb.
2015. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia én tegnap irtam a felvételit. Nem izgultam egyaltalan de k*** nehez volt. Jovore meg nehezebb lesz. Szerintem karácsonyra azert ne veszetek Felvételi előtt 2 héttel lovat mert minden nap kiakarsz majd hozza menni. S igy a felvételire picit se lesz időd inkabb Felvételi utan 1-2 héttel menjetek el lovat venni es karácsony napján neg akkor nem kapsz semmit Max aprosagokoat. Es neked tolódik egy par hónapot a karácsony . Attol fugg hogy mennyi idő utan találtok jo lovat. :)

amugy mennyi a keretetek a Lora? :)

(14\l)

2015. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyan 300-350 ezer ft a keret. Köszönöm a válaszokat, az utolsó válaszolónak pedig különösen köszönöm!
2015. jan. 18. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Fontos kérdés még, hogy mennyi időd lenne a lóra? Gondolom a segítséget arra értetted, hogy ha nincs időd kimenni lovagolni, akkor lemozgatják helyetted, viszont ha mondjuk olyan suliba jársz, ahol sokat kell tanulni, vagy majd egyetemen, a lovad nem fogja értékelni túlságosan, hogyha téged alig lát. Fontos,hogy kialakuljon a kötődés egyrészt, másrészt ha ez megvan, akkor ez meg is maradjon, gondolom érted mit akarok mondani. Szóval röviden: a ráfordított idő szerintem még fontos tényező.

De mivel sem én, se a többi kommentelő társam nem ismer téged, ezért szerintem érdemes lenne olyan lovas tudással rendelkező, tapasztalt embereket (pl az oktatódat), akik ismernek téged és tisztában vannak a lehetőségeiddel (pl szabadidő)! :)

2015. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat segítettél! :)
2015. jan. 18. 15:04
 8/8 anonim ***** válasza:

A ló tartáshoz megfelelő körülmények mellett nem kell más csak pénz, pénz és pénz. :) No meg némi szabadidő.

Szerintem felvételire butaság lovat kérni (ezt max valami übergazdag sznob világban tudom elképzelni :D), akkor már inkább karácsony, születésnap, stb.

Kérdés, hogy mit takar ez a felvételi? Esetleg egy távoli egyetemre? Mert akkor szerintem nincs értelme lovat venni, hacsak ott nem tudod a közeledben bértartásba vinni.

De elsősorban neked kell tudnod, hogy mire telik és mire futja teljesítmény és idő terén. Mint írták is, nem ismerünk. :)

2015. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!