Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ajánlott-e nekem ló?

Senora07 kérdése:

Ajánlott-e nekem ló?

Figyelt kérdés
Kb. 1 éve lovagolok de úgy hogy az edzőm már visz ki terepre meg lovardázok is. Egész nyáron egy lovastanyán voltam, tanultam rengeteget és így iskola időben is amikor csak az időm engedi folyton kint vahyok. A kérdésem pedig az lenne hogy szerinetek lehet-e már lovam és milyen fajtájú? A válaszokat előrre is köszönöm!
2015. jan. 18. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia had yzerintsm egy év keves de 2-3 év lovaglás utan dajat lo az ugy mar elmegy.

par kerdes:

hany eves vagy?

hany lovon ültél?

mennyit szansz a Lora?

milyen rendszerességgel lovagolsz?

bertartasban lenne?

hobbi, díjlovaglás, ugratás?

poni, nagylo ?

minden jarmodban tudsz önállóan lovagolni terepen is?

estel nar le?

(\l)

2015. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajat*
2015. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
istenem, az a helyesírás...
2015. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem még ne vegyél lovat. 1 év nagyon kevés idő, akármennyit is tanultál, még simán meggondolhatod magad egy nagyobb borulás után, és akkor már puff, a ló sem kell.
2015. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az idő másodlagos jelen esetben. Venni vehetsz és elviheted bértartásba (otthonra több okból sem javaslom egyenlőre, de ebbe ne is menjünk bele), aztán ha idővel meggondolod magad eladhatod.

A kérdés lóvásárlásnál, hogy van e elég vésztartalékod és biztos anyagi háttered? Mert azt megteheted, hogy 2-3 hétig ki se dugod hozzá az orrod, de ha ne adj ég műteni kell, akkor rögtön kicsengethetsz pár százezret.

Mivel valójában nem adtál meg semmi lényeges adatot (korod, magasságod, súlyod, stb. nem mindegy, hogy 30 éves, 150 cm és 70 kg vagy épp 12 éves 120 cm és 30 kg :) ), így egyáltalán nincs értelme fajtát ajánlani. Bár amúgy sem fajtát, hanem egyedet fogsz keresni.

2015. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Aki megkérdezi, hogy milyen fajtájú ló kell neki, annak nem való még a saját ló.
2015. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és egy 12 éves lány vagyok kb 41-42kg. A lovastanyán ahova járok 7 iskolaló van és már mindegyiken ültem. Esni még nem estem soha csak shetlandi póniról. Egész nyáron kint voltam heti 5-ször es olyan heti 3-szor lovagoltam meg persze amikor lehetett. Már mindegyik jármódban tudok menni terepen is és lovardában. Lóvételnél egy nagylovat azeretnék, bértatásban lenne hobbi céljábol és így rendszeresebben járnék ki.
2015. jan. 18. 17:39
 8/13 anonim ***** válasza:
ha tudsz ugratni vágtázni ügetni és lépni egyedül, és terepen is mész, akkor SE még, inkább szerezz tapasztalatot! én is most 1 éve lovagolok és még csak 11 év múlva szeretnék lovat (minden iskola befejezése után.)
2015. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm!
2015. jan. 18. 17:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne saját lovad! Az bárkinek lehet, aki bírja fizetni. És akinek van, az már tolhatja is a szöveget, hogy "te olyan hülye vagy, hogy biztos nincs saját lovad" bárkinek, aki nem ért egyet az ő pony club regényekből összehordott kiképzési elveivel.

Én egy Fjordot vagy Haflingit ajánlanék neked. ATV-vel vagy magasfélvérekkel ne kezdjél, mert elveszik a kedvedet. Olyat majd 6-8 év múlva vegyél, ha a kislovon már kitanultad a szakmát.

2015. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!