Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Emlékezhet rám egy iskola ló?

Emlékezhet rám egy iskola ló?

Figyelt kérdés
2014 szeptembere óta lovagolok rajta, de csak is rajta. Mivel lovas suliba járok így több ügyesebb lovast is ráültetnek (tudni kell a kis kancáról, hogy egy nap csak 1 lovast hajlandó elviselni a hátán, különben hisztizik, bakkol, ugrál stb). Sokat foglalkoztam vele, játszottam vele, feladatokat csináltattam vele földről és cserébe, ha jól teljesítette répa vagy alma kockákkal jutalmaztam. Ha mentem ki a lovardába (ami heti 3 napot jelent) reggelente nála kezdtem és adtam neki egy fél almát vagy répát. Búj hozzám, egyedül én tudtam megfogni a legelőn. Néha ha megunja a melót akkor már a nyergelésnél hisztizik. Egyszer levideózta az egyik barátnőm mit művelt. Nagyon érdekes, mert ha én is ott vagyok akkor nem csinál semmit. Mindent tűr. Futószárat ki nem állhatja, egyedül nekem engedte, hogy futószárazzak vele gyerkőcöket. Olyan is volt, hogy többen lettünk hirtelen lovasok mint lovak és ketten kerültünk a kis kancára. Mondom megyek utoljára talán nem hisztizik annyit. Azt várta mikor ülök fel rá. Szegény kislányt le is dobta magáról olyanokat bakolt aztán felültem rá és mint egy kezes bárány olyan volt. Egyszer az oktatóm új lóra ültetett fel és látta. Megsértődhetett vagy nem tudom, de a lovasa nem tudott vele semmit csinálni. Utána nekem is durcázott, nem csinálta azt amit kérdtem tőle stb. Ha mentem reggel le hozzá rám se hederített, pedig már a járásomról felismert és addig nyihegett a bokszában míg oda nem értem. Volt egy kisebb műtétem a bokámmal, nem ülhettem volna fel kb 2 hónapig lóra de lépésben felültem mert megint nem bírt magával. Néhol emlékszik rám (azt hiszem) néhol meg nem. Kicsit fáj mert én nagyon megszerettem őt.
2015. jan. 18. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Újra sokat kell foglalkoznod vele, és akkor hidd el leesik neki, hogy ki vagy. Ne szegje kedvedet ez, légy olyan mint voltál.
2015. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
50%
Nekem is volt ilyesmi de ha folytatod akkor újra rád dog ismerni és szeretni fog. Én még azt a technikát alkalmaztam hogy megvártam amíg ő akart bújni hozzám.
2015. jan. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy emlékszik rád és megismer. De ezért mert két hónapja adtál neki egy fél almát, még ne várjál tőle különleges bánásmódot. Te is csak egy vagy a sok közül, aki jön, kihasználja, aztán faképnél hagyja... és ezt az iskolalovak már nagyon unják.
2015. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!