Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szuleim nemengedik meg...

A szuleim nemengedik meg nekem a lovat! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azértis nemengedik mert pl.:nem vagyok rossz,de azért a huuu de milyen jo gyerekek kozé sem sorolnám magam,meg akkor annak box is kéne és az ugy osszevéve elég drága lenne.
2015. jan. 19. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Keress rá pénzt. Nem tudom hány éves vagy de már ezeregy ilyen kérdés van itt,és úgyis azok lesznek most is a hülyék akik leírják neked,hogy nem 5 ft tartani, komoly kereset kell , felelősség kell hozzá stb blabla.. nem is értem mért kell ezt naponta megkérdezni ,attól nem lesz lovad mert játsszod a nayg érett gyereket ..
2015. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az írásod alapján messze nem vagy még pénzkereső korban. Ergo te magad nem fogod tudni finanszírozni. Második lehetőséged is kudarcba fullad, mivel kapni se fogsz a leírtakból nézve. Törődj bele, nem tudsz mit kezdeni ezzel amíg gyerek vagy.

Akkor vegyél lovat, ha felnőttél és tisztességesen eltudod látni. Addig meg próbálj meg megtanulni minél jobban lovagolni. Tanulj minél többet a lovakról, hogy legyen némi fogalmad róluk, mire odajutsz.

2015. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ti meg ha csak beszologatni tudtok akkor nem kell kommentelni! -.- Amugy meg profin tudok lovagolni,tobb éve tanulok,és járok is! -.-
2015. jan. 19. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Profi vagy, tenyleg? Mar itt megbukott a lovastudasod, mert az alazatnak meg a legkisebb szikraja sincs benned, es ne feledd, a lovas elete vegeig tanul!

Egyebirant, felvilagositanal minket, hogy mikor "szoltak be" neked? Csupanelmondtak

2015. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*Csupan elmondtak a legkonnyebben leszurheto dolgokat az irasodbol. Ennyi, ha a segito szandekkal irott hozzaszolasokat nem tudos ertelmezni, akkor kiben is van a hiba?

BR

2015. jan. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Profi lovas vagy?? Akkor nyilván már hallhattunk rólad valamilyen világversenyen is ugyebár...? vagy mégse?

Akkor lehet hogy mégse vagy olyan profi...meg egy profi lovas nem mond ilyet magáról mert minél jobban tudsz lovagolni annál jobban érzed hogy mennyi mindent kellene még tanulnod és(!) hogy milyen messze vagy még attól hogy profi legyél.


De ettől a kitérőtől eltekintve pont az előbb számoltam ki hogy az első év amiben megveszitek a lovat meg a felszerelést + az egy évi tartás bruttó: min. 2-2.5 millió. És minden évben legalább 500.000 és 1.000.000 között ingadozik a tartása, nem is szólva a patkolásról/körmölésről, állatorvosról, ha versenyre mész akkor a szállításáról kell gondoskodni a nevezési díjról, az elszállásolásáról amik mond mond nem kis pénzek.

És oké még ha azt is mondod, hogy ez neked megéri mert veszel e 8 éves lovat és még 10-15 évig fogsz tudni rajta lovagolni... akkor is végig ott van a rizikófaktor bármikor szerezhet egy olyan sérülést, hogy többet nem lehet rajta lovagolni vagy ha kiöregszik és akkor mi lesz az imádott pacikával.? Évekig tartjátok még havi 60.000 forintért úgy, hogy tulajdonképpen nem is tudsz rajta lovagolni vagy egyáltalán bármit is kezdeni vele? Vagy ott vannak még a lóvágóhidak is ha a kiszolgált lovacska azt érdemli ezek után. Mert el nem fogtok tudni adni egy kvázi hasznavehetetlen lovat vagy ha mégis kitudja milyen célra veszik meg tőletek. De ha neked és a családodnak ez mind anyagilag és érzelmileg nem számít akkor ne ez álljon közéd és a profi-lovas-jövőd közé.


Arról nem is beszélve hogy, ha saját lovad van ahhoz minden nap de min. két naponta ki kell járnod ha esik, ha fúj, ha téli -20° van, és akkor is ha nyáron megsülsz a melegtől. És az ápolása se elhanyagolható: ne fázzon meg ne legyen gombás, a szeme ne gyulladjon be. Nyáron a legyek/szúnyogok ne csipdessék agyon szegénykét...sorolhatnám.


Persze mindezek ellenére jó páran tartanak lovat szóval nem lehetetlenség megoldani a feladatot de a te esetedben ezt még sajna a szüleid döntik el és nem te. Hogy mit csinálj? Tanulj lovagolni, tanulj a lovak tartásáról, tanulj egy kis alázatot és törődj bele.


Nem beszólogatni akartam vagy ilyesmi hasonló helyzetben vagyok csak megpróbáltam rávilágítani a dolog lényegér.

2015. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ezen az oldalon az összes senkiházi kis lovastábor szökevény "profi":D
2015. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eloszor is:nem olyan profinak mondom magam hogy már nemtudom milyen versenyeken kéne lennem vagy ilyesmi!!! Másodszor:tisztába vagyok vele hogy mivel jár a lo tartása! Harmadszor pedig:koszz de nem kell tobbet kommentelgetni!
2015. jan. 21. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!