Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gyakorlatilag már mindenki...

Gyakorlatilag már mindenki ért a lovagláshoz, mindenki tud lovagolni a ranglétra megmászása nélkül?

Figyelt kérdés
Komolyan ,csomó ember egyszer ült a lovon vagy éppen csak 1 éve lovagol ,de már pályát ugrik egy automata lónak köszönhetően, tizenéve KOMOLYAN lovagló emberekhez méregeti magát és azt mondja mindegyik "oh nem kellenek ehez évek, én szinte tegnap kezdtem és már tudok is mindent" Mire alapozzák ezek azt a hudenagy lovastudásukat? vagy némely ember is jó ha párszor ült lovon egy táborban ,és tökéletesen meg van győződve,hogy Ő tud lovagolni..
2015. jan. 19. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert igénytelen és tudatlan, ezért tud "mindent". Ami neki a minden, másnazk az az alap alapja is lehet (de sokszor még azok is hiányonak). Erre vagy rájön idővel - ha fejlődik és őszintén visszatekint, hogy mennyire keveset tudott x éve - vagy nem.


Mióta a lovasoktatás szolgáltatás, azóta van ez így szerintem. Azóta vannak olyan helyek, ahol mindenki ügyes-okos, az "oktató" még adja alá a lovat, mert ha korrigálná (már, ha tudná!), akkor elmenne máshová.

2015. jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tényleg idegesítő de valamilyen szinten szerintem az elején, mikor éppen hogy megtanult lovagolni mindenkiben volt egy kis olyan érzés hogy most huhh de jól tudok lovagolni (persze nm ennyire mint ahogy te leírtad) és én például ahogy egyre többet tanultam és egyre jobban tudtam lovagolni, annál inkább jobban éreztem hogy mennyire kezdő vagyok még. Valószínűleg majd nekik is jön majd a fekete leves, amikor te a markodba röhöghetsz majd, de ha nem akkor meg úgyse lesznek sikeresek és nem is érdemes velük foglalkozni. Persze nem feltétlenül az évek számítanak mert lehet hogy valaki már tíz éve lovagol de csak hetente egyszer, másvalaki meg csak éve de minden nap. Vannak tényleg kivételek akik ügyesek és sokkal hamarabb meg tudnak tanulni mint a nagy átlag és ilyenkor a "rangidősekben" persze, hogy van egy kis féltékenység is de alapvetően akik a nagy menőt hangoztatják magukról egy idősebbel szemben nem sokra szoktak tudni menni.
2015. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Valljuk be,elkorcsosult a lovastársadalom....
2015. jan. 20. 18:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Legalábbis a magyar. Egy része.

Aki beszél valamilyen idegen nyelvet, érdemes néha külföldi fórumokba beleolvasni, ott is feltenni a kérdést és összehasonlítani, hogy hol milyen mélységű választ kap. Elképesztő a különbség, mind tudásban, mind hozzáállásban, pedig ott is az átlag hobbilovasok írogatnak többnyire, mondjuk ott a nagydíjas lovasok, de még a bírók, neves könyveket kiadó kiképzők sem féltik a tudásukat, szívesen válaszolnak közülük is egy páran.

2015. jan. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!