Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi Ft egy ló eltartása az...

Mennyi Ft egy ló eltartása az első évre? Mármint megveszem a cuccokat, amik kellenek stb. és utána venném majd meg a lovat, de mennyi úgy körübllül? Csak jó pár év múlva szeretnék lovat (a pénz miatt), de már most érdeklődöm.

Figyelt kérdés

2015. jan. 19. 20:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hat igen abban egyet értek hogy jo szem kell a lovasarlashoz hogy kifogd olcsón a jot. Csak nem biztos hogy első lóhoz meg valakinek ilyen jo szeme van perzs állatorvost visz. Mert ahogy olvastam td azert nem ma kezdted. Én csak ezért mondom a minimum 300.000 et.


lehet hogy szeginy kérdező vegig járja a ciganyokkal teli lovasrokon ahol 100.000 be kerülnek a pacik es fergesek lenott a patájuk es vegonyak. Lehet hogy attol a sok lotol el is megy a kedve vagy egyszerűen csak rosz élmény. Amugy meg ügyesek vagytok hogy ilyen jol kepeztetsk ki a lovakat. Tenyleg Gratula ! 😊

2015. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Köszi! :-) Azt azért el kell mondjam, hogy nagyon jó edzőim vannak, így könnyebb. :-)

Amúgy meg pont azért szoktam mondani, hogy kezdő ne vegyen egyedül lovat, vigye magával az edzőjét, kérjen segítséget, mert első lóval könnyen átvágják az embert, ez tény.

2015. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Perzsvelso lóhoz semmiképp! amugy mar csak azt nem tudom felfogni ki volt az aki a stubben isteni nyerget eladta 20.000ert?!?! Te jó ég xddd


amugy hany eves vagy?

van sajat lovad?

2015. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Utolsó, ugyan nyiss már meg egy e-bayt és nézd meg, mennyiért mennek a régi Stübbenek...mert van ám 20-30 ezer Ft-ért is használható állapotú, csak úgy mondom.


Egyrészt van, akit nem vet fel a pénz, másrészt van kedve, ideje, tudása magának képezni a lovát. Nem lehet olyan kjelenteni, hogy min. 300.000 egy normális hobbiló, vagyis ki lehet, de butaság. Van egymilliós is, amivel szívhat egy kezdő vagy az orvos, meg van olyan 100 ezres is, amit el tud lovagolni és egészségügyileg is rendben van.

2015. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35 vagyok és jelenleg 3 saját lovam van, de családilag 20 van összesen, ebben az iskolalovak meg a pónik is benne foglaltatnak.
2015. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Elso vagyok

Elfelejtettem irni a körmölest meg a patkolast

2015. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hobbilónak használnám és tudok egy jó lovardát amiben van bértartás és megbízható (a legtöbb ló ott bártartásos ló) elég drága viszont (60 000 Ft), de azért, hogy jó legyen a lónak kifizetném.
2015. jan. 22. 20:46
 18/20 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek! :)
2015. jan. 22. 20:52
 19/20 RE-MENT válasza:
Nem fogok hazudni. Kiszámoltam és körübelül 15 millió forint. Ebben benne van a bértartás de kb csak 7-10 évre. A ló a yereg a kantár a kötőfék a heveder az izzasztő az invédő stb...egyszeri kiadás, kivéve ha tönkre mennek mert akkor újjat kell venni. :( Bértartást olyan 50 ezret számoltam fel 7-10 évre. Remélem segítettem.
2015. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 EAdri93 ***** válasza:
sok mindentől függ pl attól is h ottthon tartod e v sem? bértartásban havi 30-60 ezer ft egy ló tartása, otthon ha csak a szénát nézzük (egyed függő) 1 körbála széna átlag 5 ezer ft, 1 ló 1 hónapban megeszik minimum 3 körbálát, az 15 ezer ft, évente v 3 évente vérvétel kötelező, oltások is ami kb 25-35 ezer ft (minden létező oltás) ivóvíz, nyalósó, alom (szalma) egy körbála 800-3000 ft, ha hitelen megbetegszik a ló az is kiadás, körmöltetni 2-3 havonta ajánlatos, kovács válogatja de egy körmözés 5 -10 ezer ft körül van. Ha nincs a lovadnak papírja akkor annak is a kiállítását fizetni kell (kötelezően lenni kellene minden lónak papírnak) chip 6ezer ft, vérvétel 8, útlevél kiszállítással együtt 25-30 ezer ft, abrak attól függően h mit kap a ló kb 4500 ft /hó, plusz felszerelés (nyereg alsóhangon 30 ezer ft, kötőfék, zabla, kantár, takaró, nyeregalátét stb stb) ezek az összegek ha otthon tartod, nekem a 3 ló itthoni tartása ha a szénát nézzük éves szinten akkor kb 250 ezer ft ( aratáskor/kaszáláskor kell venni mert akkor 5 ezer ft / bála, ez télen lehet a duplája is)
2017. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!