Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám "leszoktatni" a...

Hogy tudnám "leszoktatni" a lovamat hogy vágtában elvigyen?

Figyelt kérdés
Fél éve van meg az első lovam és amióta terepen vagyunk kint(nyáron alig voltunk de ez előtt terepló volt) vágtában folyton elvisz...Főleg amikor nem egyedül vagyunk és versenyez vagy haza fele.Amikor elrohan kis körre veszem de ez elég nehéz ha van egy másik ló is mert nem szeretne messze menni tőle.Most vékony D zablája van,mondták már hogy erősebb zablát adjak neki de nekem ez nem túl szimpatikus.Röviden:Mi segítene leszoktatni az elrohanásról?

2015. jan. 21. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Van néhány alapvető szabály, mint pl. elrohanós lóval nem versenyzünk, hazafelé csak lépünk, a jármódokat nem mindig ugyan ott váltogatjuk...nem tudom, ezekkel hogy álltok?

Hogyan próbálod meg felvenni a lovat?

2015. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Az én lovam egy Arab telivér,tehát általában mikortöbb lóval megyek terepre és vágtázunk,akkor előrerohan és versenyezni kezd a többi lóval.Én nem ajánlanám neked a keményebb zablát,mert nem hinném hogy majdaz mmegállítja,attól csak bakolni fog!

Ha félelemből rohan el akkor gyakorolni kell vele!

De ha versenyezni akar,akkor meny terepre olyan lovasokkal akiknek a lovuk nem kel versegyre a tiéddel,és mikor egy nagy mezőn vágtáztok és a ló elindul veled hagyd lazára a szárat,és "rugj" bele eggyet

2015. jan. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Bocs nem tudtam befejezni,szóval rugj bele és mikor már elfárad a versenyzéshez hajcsd tovább!

És aztán te álítsd meg!

Ehez az kell hogy előtte lefárazd pl:a körkarámban, és ne félj a hátán hagyorsan megy!!

2015. jan. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se vegyél "erősebb" zablát. A cél mindig az kéne, hogy legyen, hogy vissza felé haladsz. Minél inkább érzékeny egy ló a zablára annál puhább kézzel és fokozatosan vastagabb zablával kéne lovagolni.

Egyrészt előbb utóbb nem találsz "erősebbet" (hidd el a feszítővel is elvisz, ha elakar, mert csak a fájdalom elől fog menekülni). Másrészt teljesen ellesz cseszve a szája.

Van az a variáció, hogy terep előtt is dolgozol vele, hogy levezesse a fölös energiáját. Ami ugye sokszor nem megoldható.

Vagy a kis körös verzió, ami szintén nem vihető véghez pl. egy erdei ösvényen.

Minél többet kéne gyakorolni az átmeneteket, az iramváltásokat. Terepen is igyekezz neki feladatokat adni, hogy figyeljen rád.

2015. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hazafelé scak séta legyen ha nem a lovarda kapuba akarod h belevigyen.. Egymás mellett mentek másik lovassal? Úgy kéne megpróbálni h te mész elől. Erősebb zabla semmit nem old meg, terep előtt mozgasd le.
2015. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem én akarok versenyezni és az a baj hogy nem mindig engedi a helyzet hogy neki engedjem had menjen..Ha terep előtt pályán fél-egy órát dolgozunk az úgy jó?És az átmeneteket pályán egész jól mennek de még sokat szeretnék vele gyakorolni.Amúgy csak vágtában van ilyen problémánk, nincs olyan hogy ügetésből átvált vágtába csak vágtából nehéz vissza venni.És bocsánat a fogalmazási hibák miatt,telefonról írok.
2015. jan. 22. 16:50
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

azért a "dobd oda a szárat rúgj bele hadd menjen, majd ha kimegy belőle a gőz hajtsd tovább" című fejezettel én óvatosan bánnék.

nem fáradnak ki olyan gyorsan, mellesleg baromi nagyot lehet oda dobott szárral esni.

2015. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként is kétes módszer szerintem, hiszen a ló menni akart és meg is kapta rá az engedélyt. Hogy esetleg tovább hajtjuk, mint amennyit magától menne, az már más kérdés, azt ő nem fogja összekötni azzal, hogy tizenöt percnyi galoppal ezelőtt ezelőtt nem hagyta magát felvenni. Az ő fejében az fog élni, hogy megindult, engedetlen volt, mi pedig engedtük neki. Ezenkívül nagy a sérülésveszély.


A körkarámban lefárasztásról annyit, hogy nem tudom mennyi idő kell ahhoz, hogy egy ló annyira elfáradjon, hogy terepen hazafelé ne akara elvinni a lovast, ha az a szokása...


Nem kilométermunkával kellene megoldani a problémát, mert a fejében van a gond. Azon túl, hogy lesz egy szuper kondíciójú (remélhetőleg egészséges) lovad, nem fog megváltozni a gondolkodása arról, hogy azt mondod, felvétel, akkor az felvételt jelentsen. Egy lovat nem lehet átengedővé nevelni azzal, hogy tesszük bele a km-t. És nem is hülye, tudja, hogy mi történik.


Ha már extra munka, akkor az lehetőleg terep után legyen közvetlenül, idomítsál vele egy kiadósat otthon. Ha ez rendszeressé válik, talán nem fog annyira sietni hazafelé.

2015. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt remélem hogy ez a probléma megoldódik(vagy kicsit enyhül) nyáron amikor sokkal többet tudok vele foglalkozni,többet mozgatni.
2015. jan. 22. 22:11
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Rövid szárat fogj, irányítsd határozottan és ha van edződ akkor ő figyeljen és tudni fogja a választ, de ha nincs akkor ennek be kell válnia;)
2015. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!