Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Felszállásnál, már amikor...

Felszállásnál, már amikor emelem a lábam, elindul a ló. Hogy taníthatnám meg vele, hogy álljon egy helyben?

Figyelt kérdés
2015. jan. 21. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Fogd kicsit erősebben a szárakat,lépegess fel rá,és jutalmazd ha egyhelyben marad.
2015. jan. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

úgy, hogy nem hagyod rá. ezt gyakorolni kell. addig nem szállsz fel, amíg ellép. visszaállítod oda, ahonnan ellépett és újrakezded. és ezt addig, amíg ellép. ha első alkalommal ez 50 perc, akkor ezt 50 percig kell csinálni. annak semmi értelme, hogy 5x megpróbálod, majd megunod és mégis felszállsz rá, mert akkor legközelebb is el fog lépni.


aztán következő lovaglásnál megint. és megint. változó, hogy milyen hamar tanulják meg, de pár alkalom után megtanulják. csak kitartónak kell lenni!

2015. jan. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akár össze is kötheted valamivel és az később is hasznos lehet. Általában egy rövid füttyszó a legegyszerűbb. A szárakat megtartod annyira, hogy meglegyen a kontakt, ha felszállásnál ellép vagy elindulna enyhén megfeszíted a szárakat és füttyentesz egyet. Egy pár alkalom után összekötik, hogy mit is kell csinálniuk.

Másik variáció, hogy karámban vagy fedelesben a sarokba állítod és te leszel a 3. "fal". Így nem tud hova elindulni.

Mindig légy következetes és türelmes, még csak véletlenül se ránts bele a szájába, ha hosszabb idő után sem sikerül.

Sok sikert!

2015. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. válaszoló jól leírta. Annyi ha van fal vagy karám vagy hasonló akkor állíthatod vele szembe és akkor nem tud elindulni. Nyilván ez nem mindig kivitelezhető de ha van rá mód plusz segítség.
2015. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be hogy:

a pályán mentünk patanyomon körbe körbe volt a lovon egy kotofek es én sétáltam mellette es lazán fogtam a vezeto szárát. Sétáltunk sétáltunk. Aztán hatarozaottan hirtelen megallsz es a lónak is abban a pillanatbanmeg kall alnia ugy hogy neked tilos meghuznod a vezeto szárat vagy nem szabad a kezedet a lo ele tenned. Ha a lo megáll abban a pillanatban ahogy te is akkor nagy dicséret de nem kajával. Ha meg nem áll meg abban a pillanatban akkor a szügye ele állsz es hatralepteted . Aztán elindulsz határozottan ugy hogy a vezető szárát nem húzod meg es a lónak követ is kell teged. Aztán ezt ugy id meg lehet csinálni eh a kettes szint hogy leveszed a kotofeket a lotol es csak a vezeto szar log a nyakában.

ez szerintem hasznos.


vagy felszallasnal oda állsz a lóhoz es belarakod a lábad a kengyelbe es ellsp a lo akkor te abban a pillanat oda állsz ele es hatralepteted majd ujra próbálkozol ha megint megindul megint hatralepteted. Es igy tovább. Amig nem figyel rad es ha ugyi volt akkor dicsérd meg. 😊


sok sikert Nektek!

2015. jan. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lovammal is ez volt a probléma hónapokig, mikor hozzám került. Mikor már a lábam megemeltem, elindult. És csak sokadjára állt meg annyi időre, hogy épp fel tudtam rá szállni, de már felszállás közben szinte elindult, vagy rögtön utána, és akkor a megállítása hátról is nehéz volt. Nekem is az vált be, mint az előttem kommentelőnek. Elkezdtem vele földről dolgozni, kb. ugyanúgy gyakoroltam a megállást ahogy az előző válaszoló leírta. Elég gyorsan ráérzett, néhány alkalom után kötőfék, vezetőszár nélkül megállt amikor én, követett. Aztán ezt sokat gyakoroltuk még földről (a mai napig) és egyszer csak már nem mozdult meg mikor fel akartam rá szállni, sőt, miután felszálltam, utána is állt már mozdulatlanul, és csak akkor indult, amikor én akartam. Ez azóta is így van. Úgyhogy ez szerintem egy nagyon hatásos módszer.
2015. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém úgy tanulta meg, hogy egy ideig valaki megfogta a földről, ameddig én felszálltam, és végeztem az elhelyezkedéssel. Utána elengedte, én meg elindítottam. Egész gyorsan megtanulta, most már egyedül is megy, nem kell segítség.
2015. jan. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a #7-es válaszoló módszerét alkalmaztam.

Szerintem ez a legjobb módszer!!!

2015. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!