Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vannak itt olyan felnőttek...

Vannak itt olyan felnőttek akiknek van lovuk? (Inkább otthon tartásban, de a bértartás se baj)

Figyelt kérdés
Gondolom azért már család, háztartás , meló mellet más dolog a lovazás. Az érdekelne , hogy ki hogyan oldja meg a lova látogatását? Vagy ha otthon van az el látását? Mennyi időtök jut így rá? Még nem vagyok felnőtt de egyre inkább közeledik felém ez , jelenleg van 2 lovam itthon tartjuk őket, egymagam látom el őket ill. a széna pakolásban be segit apa és a barátom is. De félek , hogy ha elkezdek dolgozni család gyerek stb. nem lesz időm rájuk :/

2015. jan. 22. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem bértartásban van a lovam. Budapesten élek. Két gyermekem van. Heti 3 max 4x járok ki a lovamhoz, sajnos ennél több időm nincs rá. Emellett meg kell oldani a bevásárlást, posta, munka és egyéb más teendők. Nyáron többet kiszoktunk járni akkor jön a család is.

Vidéken ha van segítséged és nagy terület a lovaknak úgy könnyebb lovat tartani. Én ahol tartom hatalmas legelőn vannak, így nem aggódom érte elvan a többiekkel és annyit mozog amennyit akar, este pedig bokszban van télen, nyáron kint vannak éjjel is. Ha elutazunk (ami gyakran előfordul) akkor is van ki mozgassa és ránéz, ebből a szempontból is jobb nekem a bértartás. :)

2015. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is bértartásban van, bár én az agglomerációban lakom, Bp-en dolgozom, de zsebkendőnyi telken van a kis házikóm, itt nem férne el a ló, sokkal jobb neki bértartásban.


Nálam még nincs gyerek és szerencsére mindig olyan munkáim voltak, aminek egy része otthonról végezhető, így egy héten akár 5x is ki tudok menni pár órára.


Ha lesz gyerek remélem a 3-4 alkalmat meg tudom tartani és a férjem majd vigyáz a gyerekre, közel van a bértartás, így egy lovaglást bruttó 2 óra alatt le lehet tudni, ha siet az ember.

Inkább az anyagiak miatt aggódom, hogy ha kiesik az én fizetésem, akkor hogy lesz az elég gyerekre és lóra is, de majd csak megoldjuk valahogy.

2015. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Nekem itthon vannak a lovaim. Viszonylag könnyen oldom meg, mert belőlük, illetve velük élek. Bemutatókra, rendezvényekre járunk fellépni. A hobbim a munkám, a munkám az életem. :)

De én is dolgoztam úgy, hogy 10-01-ig melóztam előtte és sokszor hajnalban is be kellett iktatni az egyéb teendőket. Ha valaki otthon tartja a lovát/lovait szerintem az mindig áldozatokat követel. Már, ha valaki nem egy übergazdag sznob és nem látják el a cselédek az állatokat. :D

2015. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem munka mellett még meg lehet oldani a lovazást, főleg, ha otthon van, és nem kell órákat utazni érte, én azt nem tudom viszont, hogy kis gyerek mellett hogyan oldják meg, mert a nagyobb gyerek már jól el van, de egy kisebb?

Itt talán találsz hasznos válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__5346338-akikne..

2015. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Hát, most én is azt mondom , hogy szerencsés vagyok , hogy van segítségem a keményebb részében. Nekem csak ez a korai sötétedés okoz gondot :/ ilyenkor lovaglásra csak heti max 2-3x jut időm de mikor tovább van világos akkor azt mondhatom, hogy majdnem minden nap jut időm a lovaglásra. De gondolom ezzel nem csak én vagyok így. Arra gondoltam , hogy ha majd gezdek dolgozni és úgy látom nem jut időm a lóra akkor adom bértartásba és ha berázódok majd akkor ismét haza hozom. Illetve ha gyerek lesz akkor is ha úgy látom nem tudom maximálisan el látni akkor bér tartás ha pedig minden sinen megy akkor haza hozom őket , vagy nem tudom ez mennyire jó megoldás. Sajnos az én munkám nem fog kapcsolódni a lovakhoz :/

2015. jan. 23. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!