Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha a ló egyszer...

Mit csináljak, ha a ló egyszerűen nem akarja átugrani az akadályt, vágtába is csak akkor ugrik be ha ő akar Nem hagyom, hogy ő legyen a főnök, én irányítok, de nem tudom megakadályozni, hogy félremenjen, nem akarom halálra pálcázni és rúgni ?

Figyelt kérdés
ki akar menni a kapun és rúgom, húzom, de nem megy :(

2015. jan. 22. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem,ilyen edzés vegen volt inkabb néha néha. Először én is csak a száját húztam de aztán kapott a hátsójára( mikor mar nagyon elegem lett) egy nagy pálcát meg egy erős csizmát az oldalába erre kicsit jobb lett de ujra bepróbálkozott. Es akkor mar ugy ereztem le szakad a kezem. Es Elkezdtem hátra leptetni nagyon erősen(ilyenkor már nagyon messzire ment) léptettem hatra hátra. Aztán csizma előre vágta kiskör hátraléptet. Majd beletörtek az ujjaim meg o neki se tetszett. De ezutan miutan ügyes volt es nem csinálta megdicsértem es ő is rájött hogy jobb a simogatás meg a kedves szó mint a erőteljes hátralepes es nem csinalja tobbet.


most szt nem ugy értsd meg senki ne ugy értse hogy egy gonosz ló kínzó vagyok mert kapott egyet a hatsójára meg tolatni a kellett. De ha tényleg nem megy máshogy akkor muszály ilyen hatralépos módszerrel.(szemelyes vélemény , nekem ez használt)

2015. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Ismét előző vagyok

hat akadálynál nem lehet hogy fél az a akadálytól ?

vagy mekkora az az akadály mert más a 50cm mint a 140 :)

2015. jan. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Több dolog is állhat a háttérben. Egyik, hogy a ló nem is tudja, mi a fenét akarsz tőle - ez esetben ugye képezni kellene, erre megfelelő tudással rendelkező embernek. A másik lehetőség, hogy te nem tudod a megfelelő segítségeket alkalmazni, nem vagy elég határozott (nem pálcázásra gondolok!!!) és a ló nemes egyszerűséggel hülyére vesz. Az is előfordulhat, hogy sem te, sem a ló nem vagytok elég képzettek - ezt egy hozzáértő edző tudná megítélni úgy, hogy élőben megnéz benneteket.

Saját lovad vagy lovardai? Ha elérhető távolságban vagy, akár én is szívesen segítek.

2015. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Igen az is lehet hogy tenyleg hulyers vesz hogy aaa evvel az emberrel ezt meg lehet csinálni o ugyis túlságosan szeret ahoz hogy kemeny legyen velem. Biztos eleg határozott vagy vele?
2015. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, igen elég határozott vagyok, régebben megcsináltuk, egyre szemtelenebb, az első válaszadónak nagyon köszönöm, igen hasznos volt a válasz, lehet hogy az öregedés az oka? 12 éves, magyar félvér
2015. jan. 22. 17:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Öregededés????? Miről beszélsz 24 éves ló öreg, a tied most van felnőtt léte csúcsán.

Mondjuk nem ártana többet tudni a történetéről, hogy ióta van meg, ugrottak-e vele már, illetve mekkora akadályokat.

Milyen gyakran jársz vele terepre?.

Lehet túl sokat gyepálod pályán és már unja a banánt. Ugrás esetén meg van olyan ló,amelyik nem szeret ugrani. Az enyém ilyen. Tud, de nem szeret, ezért inkább nem is erőltetem.

Edződ mit mond? Mert ha ugratsz, akkor azt érdemes edzővel csinálni, nem csak úgy a nagy világba.

2015. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

1. Miért kell egy olyan lóval ugrani, amit vágtába is alig tudsz beugratni, illetve olyan lovasnak ugratni, aki vágtába is alig bírja beugratni a lovat? Nem inkább az elején kellene kezdeni?

2. A rúgod, húzod tevékenység milyen elméleten alapul? Kellene, hogy attól "megjavuljon" a ló?


Egy jó lovasoktatót, vagy edzőt ajánlok.

2015. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy cibálja a száját nem sok mindent érhet el. Vagy tönkre teszi és érzéketleníti, esetleg félelmet kelt benne a zabla iránt. Vagy egy temperamentumosabb lónál eléri, hogy jól beleverje a földbe amikor megunta.

Olyan nincs, hogy "akkor ugrik be, ha ő akar". Ebből bárki azt szűri le elsőre, hogy vagy neked vagy a lónak hiányos a képzése. Ha mégsem, akkor pedig élőben látni kéne, hogy mit műveltek. Videót nem tudsz felrakni róla?


Én is azt gondolnám, hogy ha ugrassz, akkor van edző de legalább oktató. Ergó őt kéne kérdezni, ha meg nincs keresni egy megbízhatót. Itt látatlanban senki nem fog tudni segíteni.

2015. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg sokat segítene egy jo minosegu videó amin rajta van hogy kikerüli az akadályt meg az hogy nem ugrik be normálisan vagtaba. Meg hogy ki akar vinni a pályáról.
2015. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Igennl egy video valóban segítene


De ha tényleg csak hisztizik és nem tisztel akkor én azt csinálnám a helyedben hogy ha kivisz a kapuhoz vagy nem ugroja át az akadályt akkor minden akadályra rálovaglásnál erős csizma és egy nagy pálca a hatsójára de ha így se ugorja át akkor az akadály után kb. 2-3 pálca a lapockájára VAGY kezed leviszed a két térded irányába és nagyon rövid szárat fogsz (így be kell hajlítania a nyakát ami elég kényelmetlen neki) majd a pálcával oda "csipkedsz" neki a horpasza környékére nem kell nagyon erősen de azért csattanjon és ezt ismételed kb.3 lepésenként egy 5 perc után már abbahagyhatod. De a 2. verziót csak akkor csináld ha szinte rögtön eléred nála azt hogy behajlítsa a nyakát. (Különben nem köti össze az ellenszegüléssel)



Vagy azt is csinálhatod hogy sarkantyúval lovagolsz és akkor kicsit erősebben hozzányomod az ugrás elött az oldalához. Ha nem ugorja így se át akkor erősen nyomod a ló oldalához a lábaid és ha hátraellép abbahagyod de közben a szárat feszesen tartod és nem engeded előre lépni se oldalra.



Én az utóbit egy görgős sarkantyúval csináltam.



De ezeket tényleg csak akkor vesd be ha meg vagy róla győződve hogy a ló elég képzett a feladat végrehajtásához és te is 100%-ban helyes segítségeket adsz neki.

2015. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!