Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nincs joga elvenni a csikómat,...

Titkos Akárkiné kérdése:

Nincs joga elvenni a csikómat, ugye?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon rossz körülmények között volt tartva, úgy mentettem meg. Megvettük, kifizettük, ( a gazdája a gyűlölte ) majd el is vittük más helyre. Az előző gazdája, egyáltalán nem foglalkozott vele, 9 hónapig orvos se látta, és nem jelentette be, hogy egyáltalán létezik. Igazából azért vettem meg, mert tudtam, hogy az agresszív lóban, mélyen még is ott van az a " cuki lovacska " . Azóta eltelt egy év ( igazam lett, nagyon cuki paci már :) )és a kancámnak született egy kiscsikója. Nálam született, én gondoztam. Most lett 9 hónapos és tegnap megjelent az előző gazda. Lószállító kocsit hozott magával, majd berontott a boxba odament az ÉN csikómhoz és köszönt is neki, hogy " szia LOVACSKÁM " . Persze a csikó anyja nem felejtette el, hogy éppen kijött oda hozzájuk, azonnal oda is taszította a sarokba. Utána a hülye VOLT gazda elkezdte nekem mondani, hogy ha nem fizetek 400 ezer forintot, viszi a csikómat. Persze azért én sem vagyok hülye, nyilván mondtam, hogy ja majd a holtestem keresztül. Most megyünk a bírósághoz, természetesen nem hagyjuk magunkat. Nincs joga elvinni, mikor már eleve nálam született, ugye ( és az anyja is az enyém, az én nevem van én fizettem )?? Valakinek volt már ilyen, vagy hasonló esete ? Kérlek nyugtassatok meg ! Köszönöm szépen előre is az értelmes válaszokat!

2015. jan. 22. 21:48
1 2
 1/17 piriiiii ***** válasza:

Bár nem vagyok otthon az ilyen jogi kérdésekben, szerntem egyáltalán nincsen hozzá joga. Megvetted a lovát, és már SEMMI köze nincsen hozzá.

Volt adásvételi papír, vagy valami szerződés?

2015. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt a lónak azonosítója, akkor végülis tökmindegy, hogy készült-e szerződés, mert a ló nem beazonosítható. Le is tagadhatod, hogy tőle van. Meg egyébként is. Képtelen sztori.
2015. jan. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

azt írtad, hogy nem volt bejelentve, tehát először a te neveden szerepel a ló, ergo, a csikója is a tiéd

nem tudom, milyen emberről van szó, de meg lehetne fenyegetni, hogy feljelented, ezt elmulasztotta, stb

2015. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Gondolom, azzal érvel, hogy a csikó még nála fogant, de már nálatok született meg.


Van a Ptk.-ban egy ilyen szabály:


5:50. § [Tulajdonszerzés terméken, terményen és szaporulaton]

(2) Ha valakinek az a joga, amely őt a termékek, a termények vagy a szaporulat tulajdonba vételére jogosítja, megszűnik, mielőtt ezeken tulajdonjogot szerzett volna, eltérő megállapodás hiányában követelheti, hogy a tulajdonos vagy az új jogosult a termékek, a termények, a szaporulat, továbbá a munkája értékének arányában és máshonnan meg nem térülő költekezései erejéig a jogalap nélküli gazdagodás szabályai szerint nyújtson megtérítést.


Annyira nem vagyok otthon a dologi jogban, de lehet, hogy ez itt alkalmazható... A csikót ugyan ez alapján nem viheti, az biztos, de elképzelhető, hogy valamilyen pénzbeli megtérítésre még igényt tarthat... Az persze mindenképpen a bíróság megítélésén múlik majd, hogy az említett 400 ezer forintos követelés mennyire reális ebben a helyzetben. Illetve nem tudom, mennyire számít, hogy jóhiszemű, rosszhiszemű volt, elárulta-e nektek, hogy a ló, amit vesztek, vemhes, vagy eltitkolta, megtévesztett stb...

2015. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Abszurd. Nyugodj meg, akárhogyan facsargatja, csűri-csavarja a törvényt, nem fogja tudni elvenni tőled a csikódat, pláne ha be tudod bizonyítani, hogy milyen szörnyű körülmények között volt tartva a kanca, ezért az illető nem alkalmas állattartásra. (Állatorvosi látleletek pl, vagy jó lenne, ha hajlandó lenne tanúzni az érdeketekben)

Emellett még meg is ütheti a bokáját állatkínzásért, birtokháborításért (SENKI sem törhet be csak úgy magánterületre, PLÁNE egy rajta álló épületbe!)


Úgyhogy nyugodj meg, vedd fel a kesztyűt, és ha már bíróságon vagytok, vedd el a kedvét egy életre a senkiházinak nemhogy a lótartástól, de bármiféle állat tartásától is!

2015. jan. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
az a kérdés, hogy van-e szerződés az adás-vételről
2015. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri megkérdezi a jogifórumon, ott mégiscsak jobban értenek a joghoz.
2015. jan. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kettesnél a pont. Ha nincsenek papírjai a lónak, az adásvételi pont egy sajtpapírnak felel meg. Ha Te már megcsináltattad neki a lóútlvelet és be lett chippelve én azt is letagadnám, hogy az előző gazdáját láttam valaha. Azt mondanám, hogy ez a ló már nálam született, csak most csináltam meg a papírozását. Innentől neki kell(ene) (, de nem fogja tudni) bebizonyítania, hogy az övé volt valaha a ló.

de, ha van egy kompetens, jó ügyvéded, gondolom ő is elmondja a lehetőségeket.

2015. jan. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes! Ugyan ez történt velünk is! Hogy hívják az embert akitől vetted a lovadat?
2015. jan. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az akkori magzat a lóval együtt járt, mint ahogy a szüléssel együtt járó kockázat, és anyagi vonzatok is. Az, hogy ő eladásnál nem közölte, hogy vemhes az állat egyéni szocprobléma, de egy jó ügyvéddel még vissza is lehet szivatni, és indolva azzal, hogy ne kívánt csikó volt nem kívánt kiadásokkal, kártérítést kérni.
2015. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!