Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pályaválasztás előtt vagyok...

Izabella16 kérdése:

Pályaválasztás előtt vagyok segítene valaki?

Figyelt kérdés
pályaválasztás előtt vagyok és imádom a lovakat, de nem tudom helyes-e ha lovásznak megyek!

2015. jan. 22. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
És mi honnan tudjuk, ha nem is ismerünk?
2015. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Nem.Tanulj olyan szakmát,amiből meg is élsz.A lovazás megmaradhat hobbynak.

A lovászok legtöbb helyen éhbérért dolgoznak,sokszor be sincsenek jelentve.A körülményekről ne is beszéljünk.Az ember nyilván nem várhat palotát,de normális,emberi lakhatást igen.A kollégák nagy része leszakadt alkesz és/vagy lecsúszott egzisztencia.Arra is gondolj,hogy leszel 40-50 éves és nem biztos,hogy bírni fogod a fizikai munkát.

Esetleg akkor tanulj lovásznak,ha külföldön képzeled el az életed.

2015. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha külföldre menne, akkor viszont teljesen felesleges ezt tanulni, mert egyrészt senki nem nézi a papírt (legalábbis a magyart), ellenben gyakorlatban tudni kell a dolgokat, amiket egy lovászképzőben valahogy kétlem, hogy megtanítanának. Ott egy lovász nem csak istállót takarít, meg lovat ápol, hanem a szerszámok tisztításától kedve a lovak tökéletes fonásán, nyírásán át a lovak szerelését, szállítását, gyors eü ellátását, esetleg futószárazását is ellátja és ezek általában nem olcsó hobbilovak, az elvárások pedig magasak. Gyakorlat kell hozzá. Ha lovász szeretnél lenni, akkor érettségi után menj ki working studentnek, onnan el lehet indulni. De abba is gondolj bele, hogy ha valami olyan fizikai sérülés ér, ami miatt nem fogod tudni folytatni a munkát, mihez kezdesz. Ezért jó, ha ezen kívül értesz még valamihez és több lábon állsz, ha már fiatal vagy, add meg magadnak a lehetőséget.
2015. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Én sem javaslom. Illetve azt a részét nem, hogy emiatt éveket pocsékolj el iskolában. Az oktatások minősége egyenlő a 0ával, az OKJről meg ne is beszéljünk.

Mint írták is még belföldön se nagyon, de külföldön alig van olyan ország, ahol elfogadják a magyar vizsgarendszert. De ott is inkább azt mondják, hogy mutasd mit tudsz.


Persze, ez csak az egyik véglet. Lehet szerencséd és foghatsz ki jó helyet. Fiatal vagy, jó eséllyel bírnád a munkát, mellette megtanulhatsz komolyabb szinten bánni a lovakkal és "tovább léphetsz" egy előkelőbb munka körbe (oktató, belovagoló, stb.). Sok sok szorgalommal és türelemmel sok mindent ellehet érni. Én is így kezdtem. Szerencsére jó helyen kezdtem lovászkodni, ahol nagyon erős alapot adtak.

Viszont, hogy helyette mit választhatnál még, azt ne kérdezd. Nem is ismerünk és szinte nincs is olyan, ami manapság megérné. :/ Kétkezi munkásokból van kevés (ami nehéz fizikai munka).

2015. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a lovász az alja munka, a lovasoktató jobb helyzetben van, vannak szakok pl ménesgazda keszthelyen, indult egy új szak kaposváron : lótenyésztő és lovassportszervező agrármérnök ha ez érdekel akkor inkább magasabb szinten űzd egy egyszerű lovásznál.. Viszont ha lenne elég pénzed saját vállalkozáshoz és ha pénz nem számítana.. nem biztos hogy megéri mert ebből nehéz megélni.Viszont mint minden vállalkozásban ha jó az ismeretségi köröd .. akkor van rá esély hogy jól helyezkedj el, de lehet jól járnál ha külföldön próbálnád meg.:) gondolkodj el a lehetőségeidről és ez alapján dönts. Viszont ne az számítson hogy ki mit mond , ami egyeseknek nem jön be az lehet hogy másnak igen.. ez sok mindentől függ hogy vki sikeres lesz-e vagy sem.. bár sokan belebuktak ez nem jelenti azt hogy te is belefogsz.. A te életedről te döntessz. Egyébként a döntésed nem lesz végleges mert bármit választassz ha nem működik úgyis átképzed v átképezheted magad mássá. De ezt az élet eldönti úgyis..majd kialakul:)
2015. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lovazás a béka segge alatt van Magyarországon,nem fizetik meg sem a lovasoktatót sem a belovaglót,semmitse.Tanfolyam mindenhez egy vagyon ,de csak költesz rá,nincs hasznod rajta.Lovásznak elmehetsz kb 120 ezerért, feketén, robotmunka,életed nincs mellette,éjjel -nappal a szarba vagy,lenéznek és embertelenűl beszélnek veled,sok helyen a vendégek előtt aláznak meg vagy ki sem fizetnek.se szombat se vasarnapod,csak rabszolga vagy.Ez a része nem olyan h a lóval foglalkozol vagyis nem úgy ahogy akarnád.Lovásznak itthon az megy aki simlis, nincs iskolája vagy a kora miatt nem kell már normális helyekre sehova.Nem ajánlanám,lovazás kiegészítésnek jó csak maximum sajnos.
2015. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen nem az az érdekes,hogy mit tudsz,hanem hogy mennyire olcsón vállalod a munkát.Azért látsz sok lovas helyen lepukkadt alkoholistákat.
2015. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2015. jan. 24. 02:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!