Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam ami nem tiszteli...

Van egy lovam ami nem tiszteli a villanypásztort. Mit lehet ez ellen tenni? Adjam el és vegyek másikat? Vagy meg lehet nevelni? Tudtok jó módszert?

Figyelt kérdés
2015. jan. 23. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Miért is kéne tisztelnie? Egy darab madzag, amiben egy légycsípésnyi áram van, az aztán nagy tekintélyt parancsol magának!

A villanypásztor nem azért van, hogy a ló térdre essen előtte, valahányszor kiengeded. De mit értesz azalatt, hogy "nem tiszteli"? Mire kéne nevelned? Ha emiatt egy lovat csak így adsz-veszel, akkor érdemes elgondolkozni rajta, hogy egyáltalán való e neked.

2015. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig a lovak nagyon érzékenyek szoktak lenni a villanypásztorra. Lehet hogy gyenge a villanypásztor. Az egykori TSZ-ben láttam mikor elszabadult két ló és véletlenül a szarvasmarháknak kihelyezett villanypásztornak mentek. Sokkal érzékenyebben reagáltak rá mint a szarvasmarhák. Valószínű a talajjal villamosan jól érintkező patkójuk miatt. Persze nem hajtotta neki senki, önkényesen döntöttek úgy hogy vágtatnak egy jó nagyot.
2015. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem szoktam adni venni a lovakat, de bármit csinálok ez az egy átszakítja mindig a villanypásztort...nincs több ötletem..
2015. jan. 23. 15:51
 4/9 A kérdező kommentje:
bár lehet marad a fakarám:)
2015. jan. 23. 15:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem gyenge esetleg? Vagy próbálj meg egy másikat, vagy igen tartsd fa karámban.
2015. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én tudok egy módszert, ezt próbáld ki!


kötőfék legyen a lovon, és az egyik oldali karikánál fűzz oda egy darab villanypásztort, amit átvezetsz tarkónál, majd az álla alatti részen kivezeted és ott lógjon egy jó 40-50 centis darab. ha ez hozzáér a villanypásztorhoz a fejét rázza meg, a közelébe se fog menni.


nekem ez bevált, mikor a lovam vettem csődör volt és nem ismerte a villanypásztort, fa karám nem volt, nem akartam egész nap boxban tárolni, így ez volt a megoldás, de nagyon jól működött!


télen a nagy bundájuk miatt kevésbé rázza őket meg, de ezzel a módszserrel a fülénél a fején tuti megrázza! hajrá!

2015. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindig be van kapcsolva? Erősebbre nem tudod állítani?

Láttad már, hogy hogyan megy át rajta? Van, amelyik egyszerűen kidugja a fejét legelni, aztán mikor véletlenül hozzáér és az megcsípi, nem visszafelé indul meg, hanem előre és értelemszerűen szétszakítja. Erre megoldás lehet, ha középre kihúzol még egyet.

2015. jan. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy neked mennyire volt vilagos a kerdes kedves negyedik valaszolo de nem az a cel hogy a lovat minnel jobban megrazza az aram hanem hogy hogyan lehet LESZOKTATNI rola. A krdesre valszolva meg az is segithet ha a kozepso villanypasztor csik moge egy garudat erositesz ami a villanypaszotort tarto oszlophoz van szogelve es akkor nem tudja kitorni de megse kell annyi fat elhasznalnod a karam megepitesehez. Es a tobbi csikban mehet az aram igy ha felul akar kihajolni akkor megtartja a kozepso villanypasztorra erositett fa es megcsipi a felso csikban levo aram.
2015. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Farúd* bocsi

es nem garud :*)

2015. jan. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!