Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálják ezt a lovak?

Miért csinálják ezt a lovak?

Figyelt kérdés

Nem rég leestem az egyik lóról és utána nem lehetett megfogni folyton sunyított és hátrált !

Ezt mindegyik ló csinálja ?


2015. jan. 23. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszer ledobott, talán elbizonytalanodtál. Határozottan tedd oda magad, mutasd meg neki, hogy te vagy a főnök, és az első pár alkalom után nem fog kekeckedni.
2015. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem egyszer estem már le lóról ! Nem én szerettem volna megfogni hanem az oktatom ! Pedig őt imádják a lovak szóval nem hiszem, hogy félelemből csinálná ezt !
2015. jan. 23. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:

namost ez a "leestem az egyik lóról" elég kevés információ.


de amennyiben valóban leestél és nem ledobott, tehát ő csak ment rendesen, te meg kiestél a ritmusból és leszánkáztál az oldalán, akkor elképzelhető, hogy megijedt, mivel nem ehhez van szokva. megrémült, menekült és azért sunyított és hátrált, mert azt hitte ez valami bántás. valószínűleg váratlan, kellemetlen volt ez neki.


ha ledobott, tehát valami olyat csinált, amivel az volt a célja, hogy leessél, akkor más a helyzet.

2015. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ugrattunk és utána elkezdett bakkolni és akkor kiesett a lábam a kengyelből majd oldalra ugrott, de már nem bírtam fent tartani magam !
2015. jan. 23. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez annak a jele, hogy valaki megverte leesés után, amit kifejezetten tilos lenne, mert azzal pont azt tanítjuk az állatnak, hogy ne engedjen közel. Ilyenkor nem szabad bántania lovat, ha hátrál, akkor hívni és megvárni míg ő odamegy, de legalábbis megáll és a közelébe enged.
2015. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem is kifejezetten megverték, de a rángatás, meg a "mutasd meg neki, hogy te vagy a főnök" típusú túlkapások, az utólagos büntetés következtében előre félhet attól, ami történni fog. Vagyis történt a múltban. Ugyanis a lovat hiába büntetjük akkor, amikor éppen nem csinál semmi rosszat, ő azt nem fogja összekötni azzal a bakolással, ami miatt mi 3 perce leestünk.

Szóval megfogni, megdicsérni, higgadtan visszaülni, mintha mi sem történt volna és ott folytatni, ahol abbahagytátok.

2015. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!