Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van különbség a mexikói és az...

Van különbség a mexikói és az angol kantár között? Még egy kérdés: a Decathlon vagy a Horze lovasbolt a jobb?

Figyelt kérdés

A mexikói kantár és az angol kantár (a legtöbbször használt) hatása között van különbség? Esetleg a mexikói valamiért durvább? Csak mert majd mexikói kantárt szeretnék venni a lovamnak.


A másik: a Decathlonnál vagy a Horze lovasboltban vegyem meg majd a lovaimnak a felszerelést? Tapasztalatból, melyik a jobb?


Előre köszönöm a válaszokat.



2015. jan. 24. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hogy ne lenne különbség közöttük. A mexikói kantár erősebb hatást fejt ki az orrhátra, illetve ennek ugye van egy olyan orrszíja, ami hasonlóan funkcionál, mint a kisorrszíj. De ne az alapján vegyél kantárt, mert te ilyet szeretnél, ezt a kantárt a tátogósabb lovakra célszerű használni. Idomításra nem is annyira jó. Az angol kantár az meg teljesen más, és nem összekeverendő a kombinált kantárral, mert annak van kisorrszíja.

Amúgy mindkét lovasboltban van olyan termék, amit semmiképp nem vennék onnan. Kantárt azt mondjuk vehetsz bármelyikben, bár talán a Horzéban jobbak a kantárok, mint a Decathlonban.

2015. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mexikói erősebb,az orrhátra,egy pontra fejt ki hatást.Decathlonba apróbb dolgokat érdemes, kefék,kötőfék stb de komolyabb dolgokat (nyereg,kantar)ha minőségit akarsz vagy horze vagy nagylovas.
2015. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos válaszok érkeztek, és milyen gyorsan! :)
2015. jan. 24. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:
A Decathlon elég gagyi... bár a Horzét sem mondanám minőséginek, de inkább.
2015. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Az orrszíj önmagában nem erős - amíg a ló meg nem próbálja kinyitni a száját. A mexikóival egy bizonyos mértékig mindig akadályozva lesz ebben, illetve az eltérő kialakítása miatt az orrlyukaktól távolabbra, magasabban fekszik, így a levegő áralmását kevésbé akadályozza (mint a totál unfair módon szorsra húzott kisorrszíjas angol kantár).


A Decathlon nem kifejezetten lovasbolt, még vagy 20 másik sporthoz is gyártanak termékeket. A Horzét jónak tartom ár-érték arányban, Decathlonból még sosem vettem semmit.

2015. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Horze.Nem nagy cucc, csak a márkát fizeted meg!

Ugyanolyan minőségi cuccokat 3000-4000 ft-al olcsóbban kapsz meg, névtelenebb lovasboltokban. Csak "MENŐ" ha azt mondod Horzés, a minőségről meg csak annyit, hogy strapabírobb lovascuccokat is viseltem már, mint azok.

Dechatlonba árulnak ugyanolyan minőségi cuccokat mint a Horzéban, csak jó pár ezer forinttal olcsübban. Horzes gatyám másfél évig bírta, dechatlonból vettünk egy no name márkától 4 éve bírja

2015. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem Decathlonból van mexikói kantárom és több mint két éves és semmi baja. Nagyon szeretem. A nagylovashoz és a hasonló márkás áruházokhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy sok terméket egyáltalán nem tartom minőséginek és strapabírónak. A barátnőm Horzés chapse és lábszárvédője egy évig sem bírta, holott 30ezret költöttek rá, én meg vígan viselem a Decathlonos lábszárvédőt és chapset, és egyáltalán nem kímélem, trágyázok benne és belegázolok a pocsojákba, és még úsztattam is egyszer benne, és érdekes módon tökéletes az állapota. Nekem különösen tetszik amúgy a barna színű Decathlonos mexikói kantárom. És a lovamnak is jól áll, és hasznos is.
2015. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Horze kantár szempontjából jobb,Decathlonból személyszerint yergalátéteket szoktam venni:)
2015. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Decathlonban a kötőfék, vezető, szártisztító szerek jók, mert viszonylag jobb minőségűek és bazi drágák, de ha komolyabb cuccot akarsz akkor horze, viszont ott készülj fel arra, hogy nem biztos, hogy olyan jó minőségű dolgokat veszel, mint amennyit fizetsz érte...
2015. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

bocsi, azt akartam írni, hogy a dehathlon jó minőségű és nem drága. A horze meg az árához képest nem jó minőségű...

2015. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!