Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zablát kéne vállatom?

Zablát kéne vállatom?

Figyelt kérdés
Mostanában a lovam néha kiveszi a szárat a kezemből, bár hozzá van szokva, hogy leléptetéskor hosszú száron van de mostanában ha pl. ügetés után lépünk akkor magáton lecsapja a fejét a szárat meg húzza ki a kezemből. Elősször a szár hosszúságra gyanakodtam, bár szerintem az jó no de még is hosszabbra engedtem, de akkor is csinálta . Akkor gyanakodtam arra , hogy a kezem a felelős igy még jobban oda figyeltem a mozdulataimra, de szerintem a kezem se erős. Lehet csak bele szokott a jóba, hogy leléptetéskor hosszú szár akkor máskor is elveheti? Egyébként D-s zablát használok.

2015. jan. 25. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Nem kellene, mert mostanáig nem jelentkezett ez a probléma, pedig gondolom ugyan ezt a zablát használtad.


Ha a könyököd a tested mellett van, a vállad pedig hátul, akkor a kérdéses akció előtt a hátad/vállad megfeszítésével ellen tudsz tartani (nem húzni). Felfelé ható félfelvétellel próbálkozz az elejét megemelni és az elejéről a súlyt hátrébb helyezni, majd engedés.

2015. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell zablát váltanod, lehet csak szemtelenkedik, bepróbálkozik. Amikor ki akarja rántani a szárat a kezedből, akkor csak tartsd fixen és erősen. Nem te rántasz a szájába, hanem ő saját magának. Ha nem engeded, hogy kihúzza, akkor pár alkalom után rájön, hogy ezt nem kéne. Esetleg pálca pöccintést is adhatsz mellé jelezve, hogy ez nem kívánt viselkedés.
2015. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!