Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lófajta lenne számomra...

Milyen lófajta lenne számomra az ideális?

Figyelt kérdés

Nos, azt hiszem talán az elején kellene kezdenem a dolgot...

Kissé későn kezdtem el lovagolni, nagyjából 8 hónappal ezelőtt. Azelőtt is ültem már lovon, egészen három éves koromtól kezdve, de a rendszeres lovaglás sehogy sem akart összejönni. Volt, hogy bezárt a lovarda, ahova jártam, és az is előfordult, hogy a szüleim nem engedhették meg maguknak az anyagi gondjaink miatt (akkoriban ezért még hatalmas hisztit levágtam, hiszen lehettem vagy 7-8 éves, de mára már elég érett vagyok, hogy meg tudjam érteni a dolgot). Viszont most nem olyan rég sikerült egy számomra tökéletes helyet találnom, így hetente több alakalommal is tudom űzni ezt a csodálatos sportot.

Egészen tegnapig nem is mertem volna álmodni arról, hogy a szintemhez képest ügyesnek számítok lovaglás terén, hiszen az edzőm sosem mondta, nehogy elszálljak magamtól. Tegnap viszont egyszerűen nekem szegezte a kérdést, hogy nem gondolkozunk-e azon, hogy esetleg lovat vegyünk? Mert a dolog úgy néz ki, hogy lassacskán már nem fogok tudni továbbfejlődni az iskolalovakon, a pónik ugyanis túl kicsik nekem, a nagyobb lovak pedig túl öregek, mintsem hogy nagyobb akadályokat át tudjanak ugrani.

Tény, hogy már régebben is volt egyszer egy lovunk (csikó volt, nem lehetett még ráülni), de azt a fent említett anyagi nehézségeink miatt el kellett adnunk. Azóta a szüleim folyamatosan azzal nyugtatnak, hogy majd egyszer lesz még lovunk, hiszen a jó dolgokra várni kell, és én türelmesen vártam is és vártam volna ezután is, csakhogy ma reggel, mikor még kómásan támolyogtam ki a szobámból apukám elém állt, és megkérdezte, hogy pontosan milyen fajta lóra is lenne szükségem.

Igazság szerint álmomban sem gondoltam volna, hogy komolyan elgondolkozik a dolgon, hiszen én is csak egy vállrándítással intéztem el, mondván, hogy úgy sem lesz belőle semmi. Most viszont elkezdtem reménykedni, és bele is vetettem magam a keresésbe... és sajnos arra kellett rádöbbennem, hogy mindent tudnék biztosítani egy lónak (minden nap ki tudnék járni hozzá, hiszen ott lenne bértartásban, ahova lovagolni járok, a fajtársai vennék körül, minőségi élelmet kapna, stb...) csak éppen a számomra megfelelő ló fajtájáról nincs ötletem sem.

Első lónak nyilván valami nyugodtabb fajtát szeretnék, valami olyan lovat, ami viszonylag könnyen kezelhető... tudom, hogy ez nem feltétlenül fajta, hanem egyedfüggő is, viszont pl: az arab lovak nem éppen a nyugodtságukról híresek (persze ezzel nem azt mondom, hogy nincsenek közöttük kezesbárányok).

Nyilván nem vagyok teljesen hülye, én is ismerek lófajtákat, amik megfelelnek a célnak, de mégiscsak jobb hozzáértő emberektől tájékozódni, mint saját kútfőből választani, amolyan "lesz ami lesz" alapon, hiszen nagy összeget kiadni egy olyan lóra, amivel utána nem nagyon tudok mit kezdeni nem éppen bölcs döntés (így volt akkor is, mikor a csikót vettük).

Még mielőtt bárki is azt feltételezné, hogy csupán felelőtlenül áradozok itt, és beleélem magam valami olyasmibe, amiből még semmi nem biztos sajnos ki kell ábrándítsam a kedves olvasókat. Tisztában vagyok vele, hogy HA veszünk is egyáltalán lovat, az nem 1-2 hónapon, de lehet hogy nem is egy éven belül fog megtörténni. Ennek ellenére én mégis szeretnék minél többet tájékozódni és minél több hozzáértő ember véleményét meghallgatni, hogy ha majd eljutok oda, akkor helyesen tudjak dönteni.

Előre is köszönöm minden kedves válaszolónak, aki időt szánt rám :D



2015. jan. 25. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Oldenburgi *-* (rövid tömör válasz:D)
2015. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te már megválaszoltad a kérdésed.

Mégpedig itt: "tudom, hogy ez nem feltétlenül fajta, hanem egyedfüggő"


Most mondhatom én a sablon dumákat, hogy vegyél egy 10 éves, herélt félvért, de ez ostobaság lenne részemről.


Épp az lenne a lényeg, hogy nézz meg és próbálj ki minél több lovat, amelyik megtetszik azt akár többször is. A legjobb, ha másodszor már váratlanul toppansz be, akkor nem tudnak rád felkészülni (nyugtatózni vagy épp a lelkét is kihajtani az amúgy félbolond lószágból-bár nincs gonosz, rossz ló, csak tudatlan, hozzá nemértő ember:) ). Van, hogy vissza tér az először megtekintetthez. Van, hogy csak a 10. lesz megfelelő.


Vidd magaddal az oktatód, mégis csak elvileg avatottabb szem...plusz, ha vannak kiszemeltek, akkor nem árt egy állatorvos sem.

2015. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!

Biztosan nagyon sokszor hallottad már, hogy ne fajta alapján válassz, úgyhogy én nem is mondom el ezredszerre.Nekem az első lovam egy haflingi lesz februárba fogom megkapni 3x voltam kipróbálni egyszer bejelentettük hogy jövünk akkor az edzőmmel mentünk másodszorra nem jelentettük be akkor is jött az edző harmadjára dokit is vittünk.Szerintem mindenképp nézz meg több fajtát (Magyar félvér,Kisbéri félvér stb) és máris lesz elképzelésed hogy mit szeretnél! Sok sikert a lóvásárláshoz!

Remélem tudtam egy kicsit segíteni!

2015. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te már megválaszoltad a kérdésed.

Mégpedig itt: "tudom, hogy ez nem feltétlenül fajta, hanem egyedfüggő"


Most mondhatom én a sablon dumákat, hogy vegyél egy 10 éves, herélt félvért, de ez ostobaság lenne részemről.


Épp az lenne a lényeg, hogy nézz meg és próbálj ki minél több lovat, amelyik megtetszik azt akár többször is. A legjobb, ha másodszor már váratlanul toppansz be, akkor nem tudnak rád felkészülni (nyugtatózni vagy épp a lelkét is kihajtani az amúgy félbolond lószágból-bár nincs gonosz, rossz ló, csak tudatlan, hozzá nemértő ember:) ). Van, hogy vissza tér az először megtekintetthez. Van, hogy csak a 10. lesz megfelelő.


Vidd magaddal az oktatód, mégis csak elvileg avatottabb szem...plusz, ha vannak kiszemeltek, akkor nem árt egy állatorvos sem.

2015. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, valamiért kétszer küldte el.
2015. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beütöd a keresőbe azt az összeget, amit rá tudok a lóra szánni és végignézed a hirdetéseket. Teljesen mindegy, hogy milyen a fajtája, csak magaddal tolsz ki, ha elhatározod, hogy x fajtájú lovat veszel, mert annyi azért nincs az országban, aminek van rutinja, termpaeramtumilag megfelel, tud téged tanítani, egészséges és még az ára is megfelelő. Nyilván a sportlovak között nagyobb az esély arra, hogy megfelelőt találj, de ha szembejön egy semmilyen származású magyar félvér/akármi, ami minden szempontból megfelelőnek tűnik, akkor butaság lenne csak azért nem elmenni kipróbálni, mert az a fajtája, ami.
2015. jan. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-12 éves lovat, ami rendesen be lett lovagolva, lehetőleg heréltet esetleg kancát. Valami félvért ajánlok én is, ezeken belül már tudsz hozzád passzoló lovat találni
2015. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megkérném az edzőmet, hogy segítsen találni egy megfelelő lovat.
2015. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az,amelyik a szívedhez közel áll :)

Neked kell döntened!

2015. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!