Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Zsoké szeretnék lenni méghozzá...

Zsoké szeretnék lenni méghozzá ez az álmom! Alkatom (43kg), méretem (152cm), tudásom, és Tapasztalatom megvan.15 vagyok, az a kérdésem Alagra kijárhatok tanulni, edzeni, hogy zsoké lehessek?!

Figyelt kérdés
Tudom,hogy Budapesten,Dunakeszin van egy zsoké iskola csak az a gond oda nem mehetek mert anyukám nem engedi, sőt ezt az egész zsokés dolgot is nagyon, de nagyon ellenzi.De én akkor is ezt szeretném csinálni.Suli közben van-e lehetőségem erre?Esetleg hétvégente kijárni nem éri meg?És azt is tudom ez az egész nem érné meg csak külföldön,de először itt szeretném megtanulni a tevékenységet és utána külföldre kimenni mert itt Magyarországon már nem lehetne megélni ebből,de tanulni még itt lehet,nem??

2015. jan. 26. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem írtad, hogy milyen szinten lovagolsz, de ha az alapok megvannak és nem esel kétségbe a lovon, nyugodtan kimehetsz érdeklődni, illetve felveheted a kapcsolatot az istállókkal más úton is. Sok fiatal lány lovagol munkában. Többnyire reggel dolgoznak a lovak, tehát lehet, hogy csak a hétvége fog összejönni, de ha külföldre pályázol, már az is segít, ha van némi tapasztalatod telivérekkel.
2015. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ha nincs ismeretséged akkor csak a zsokéiskola keretei között tudnál ott lovagolni és akkor is csak max munkalovas lehetnél először. Azt meg te tudod van e suli közben lehetőséged rá meg h neked mi éri meg hétvégén .... Mondjuk hozzátenném elég nagy maffia van a lóversenyben,nem olyan mint a lovassport, simán összeverik a zsokét ha nem adja el a futamot. Hallani szép dolgokat egy nagyobb pénzdíjazású futam kapcsán.
2015. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Miért lett az első lepontozva? Úgy működik, hogy írta.

Nekem is volt több galoppos ismerősöm, igaz, ők a KP-be jártak lovagolni, tizenéves lányok, illetve vidéken is van egy pár, úgyhogy tippet, istállót sajnos nem tudok a kérdezőnek ajánlani. De ha galoppos fórumon utánakérdez, munkalovasokat megkeres, találhat magának olyan istállót, ahol lovagolhat.


Kettes: mindenki munkalovasként kezd - már ha egyáltalán lóra engedik. Az istállók akkor is kitermelték maguknak a lovasaikat, amíg nem létezett zsokéiskola Mo-on.

Az a veszély, amit írtál, nem igazán fogja fenyegetni.

2015. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!7 éve lovagolok jó sok tapasztalattal,anyukám lovasoktató,ö tanított lovagolni.Dolgozott már telivérekkel úgyhogy okkal nem engedi ezt az egészet.Anyukám volt osztálytársa zsoké volt innen szereztem az alagi edzés dolgot.bár telivérekkel nem volt dolgom de egy igen makrancos félvérrel igen,de le esni soha életemben nem estem le lóról pedig számtalan alkalom amikor leeshettem volna.
2015. jan. 27. 07:41
 5/11 anonim ***** válasza:
3 as:csak addig nem fenyegeti amíg munkalovas vagy szutyok hendikkepben lovagol,utána majd választhat, nekem is ismerősöm futtatott lovat,istállóknál futam után szarrá vertek egy zsokét.. némelyikre csak rá kell nézni,tiszta maffia az egész. Énsem mentem a galoppra ,pedig egy lehetőségem lett volna,de én inkább csak nézem ,nem veretem szét magam csak mert nem adtam el nekik az első helyet..
2015. jan. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kicsit túlparázod ezt a dolgot, utolsó.
2015. jan. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Én azt mondom amit láttam és mai napig érzékelhető. De mindegy igazából,leszarom ,ha elmegy elmegy ,ha nem akkor meg nem ,vadidegen ember szarok rá mit csinálnak vele ,éncsak válaszoltam a kérdésre és nem csak azt kell valamiről leírni,ami szép és jó,lehet rózsaszín lufikat felfújni,csak lehet h kipukkad majd.
2015. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sztem senki nem írta, hogy nem igaz az, amit írsz. De hogy ez egy általános jelenség, azt azért ne terjesszük, jó?


Ismerek jópár zsokét, amatőrt, munkalovast (én is lovagoltam munkában) érdekes, még egyiküket sem verték meg. Ez olyan, mintha azt mondanád, senki ne menjen ügyfélszolgálatra dolgozni, mert meg fogják verni! :D Szóval ez az ismerősöd egyéni problémája.

A "lufikról" meg annyit (mondjuk a munkalovaglás nem tudom, mióta rózsaszín lufi - nem tudom, csináltad-e már?!), hogy aki azt írja, hogy "hallani szép dolgokat", annak a szavát a megfelelő helyen kell kezelni.

2015. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismersz amatőrt meg munkalovast :D Hát pont nem azokhoz mennnek így oda,ha tudnál olvasni írtam ,hogy hendikkep szinten meg ilyen kis rongyos futamokba senki nem fog pattogni rongyos 100 ezrekért,de mondjuk egy magyar derbyben a 10 millákért lazán közbelépnek ha ők úgy gondolják és nem hagyják a kisebb istállókat érvényesűlni. Majd nézz körül a jártatóba,némelyiket 2 méteres szekrények kisérik,alig látszik rajtuk mi lakozik bennük,érdekes egy pár éve is a Mikóczit is a kommandó cibálta ki az autópályán a kocsiból,de természetesen "tévedés" volt. Kérdezlek én,a lovassportban hány híres lovasra törtek rá a kommandósok vagy kit látsz te egy díjlovasversenyen kidobóemberekkel a seggében? Nem azt mondom nyilván h 100 % beletartozik a rosszba,de a nagyobb istállók nagy részén elkéne gondolkozni..
2015. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg voltak /vannak ismerőseid te is munkába lovagoltál de istállót nem tudsz neki ajánlani :D Aha igen ,folytsad még..
2015. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!