Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak egy féle módja van a...

Csak egy féle módja van a belovaglásnak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, csak úgy "lehet" belovagolni egy lovat, hogy nyereg, kantár, támaszkodás, alakzatok, stb, vagy lehet másképp is?

Egész pontosan az érdekelne, hogy be lehet-e lovagolni annyira "szabadon", hogy már rögtön kantár nélkül, szőrén is, stb. És, ha ez lehetséges, származhat ebből valami hátránya? Nem feltétlen olyanra gondolok, hogy nem bírja majd a zablát, vagy hogyan viszik versenyre, hanem egyéb dolgok.

Ha valaki tud ilyenről valamit, szívesen várom a válaszát, egyéb információt, mindenfélét. :)



2015. jan. 27. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, így is be lehet lovagolni, a "természetes lókiképzés", "parelli", "suttogás" és egyéb kifejezések kíséretében szokták ezt csinálni.

Személyes közvetlen tapasztalatom nincs, külső szemlélőként láttam ilyet.

Előnyeiről beszámolni nem tudok, nyilván egy magasabb bizalmi fok van itt, azonban ez a belovaglás egyrészt sokkal tovább tart, másrészt nem igazán kompatibilis a többivel, tehát egy ilyen módon belovagolt lóval egyhamar semmi képp, de még később se igen fogsz kimenni mondjuk 8 "normál" lovassal egy hosszú terepre, ahol mindenki megy össze-vissza, gyorsabban-lassabban, idegen helyen, forgalmas helyen, stb.


Én évekig néztem az így képzett lovakat és lovasaikat, csak külön, ők együtt mentek "lovagolni", azt is ritkán és akkor is az idő egy részében csak a lovuk mellett gyalogoltak, de amikor végül kb 20 km-rel arrébb költöztek csak gyalog indultak el és vezették végig a lovat... pedig évekig nyomták a karámban a szőrén kötéllel, vagy akár kötél nélkül lovaglást.

2015. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És hogyan zajlik az ilyen?

Szakemberrel kell csinálni?

Hogyan érdemes belekezdeni?

Bocsi a sok kérdésért, de nagyon érdekel a téma. :)

2015. jan. 27. 22:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Ebben nem én fogok segíteni, mert tőlem ez az egész borzasztó távol áll és nagyon sok parasztvakítás tarkítja az utat...


Az biztos, hogy ezt sem lehet könyvekből elsajátítani, ahogy a lovaglást sem, tehát ehhez is kell "edző", vagy "tanár", az más kérdés, hogy a borsos árú tanfolyamokon, vagy foglalkozásokon mennyire esik jól állni a ló mellett és a földet csapkodni a répabottal és hallgatni az elméletet...


(bocsánat, nem akarok rosszat írni tényleg róla, de nehéz... sok a lehúzás, persze a "klasszikus" lovaglás, vagy nevezzük angol lovaglásnak, ott is van lehúzás bőven, de ott inkább a tök kezdőket szokták lehúzni, míg ebben a kategóriában a lótulajdonos az, akit fejnek... főleg, hogy többnyire akkor fordul ilyen módszerekhez, ha már kétségbe van esve, mert kudarcot vallott)

2015. jan. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy -ha rendesen működik a dolog- hozzám meg nagyon közel állna ez, nem szeretem a lovardai dolgokat, nem szeretnék idomítani, versenyre edzeni, egyszerűen csak kikapcsolódni, amihez ez sokkal tökéletesebb lenne, csak nem tudom, hogyan is kell hozzákezdeni.
2015. jan. 28. 08:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Moyra Williams egyszer beidomított egy lovat arra, hogy a nyakának különböző pontjai érintésére csinálja a csinálni valókat. Beszámolója szerint a kísérlet pompásan működött - mindaddig, amíg a ló stresszhelyzetbe nem került. Akkor aztán fütyült rá, hogy mit tapizik a nyakán, ment a saját feje után.
2015. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a parelli is egy nehéz dolog lenne,az IGAZI szakértők tudják is és értenek is hozzá,nem tudom voltál -e a lovasvilágkupán tavaly de ott is a francia szakember jól csinálta el kell ismerni,csak az a baj az egésszel,hogy itthon átmnet az egész abba h megtetszik mindenféle 12 éves majomnak ,elkezdik csinálni és a végén így baxák el a rengeteg lovat,mert Ő megtanítja ágaskodni és olyan "jól" sikerül h akkor is csinálja a ló amikor nem kéne. Ez is szakértelmet igényel mint a másik módszer,a "lovardai" lovaglást is érdekessé lehet tenni ,sokkal nehezebb lesz itthon természetes módszerhez szakembert találni de olyat aki tényleg ért is hozzá nem átesett egy 2 órás addideapénztéstakaródj tanfoylamon.
2015. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, többféleképpen is lehet.
2015. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem a hiperszuper trükkökre szeretném megtanítani, szimplán csak ezt a szabadabb lovaglást szeretem, és nagyon boldog lennék, ha én is így lovagolhatnék.
2015. jan. 28. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!