Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen táplálékkiegészítőt...

Milyen táplálékkiegészítőt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Szeretném ha hízna a lovam, mert elég sovány. (Nem betegség miatt) Tudtok valami olyan táplálékkiegészítőt, ami nem csak felesleges pénzkidobás, hanem tényleg jó? Tapasztalataitokat is várom:)
2015. jan. 28. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ezzel nem a kérdésre válaszolok, de szerintem nem táplálékkiegészítő kell, ha nem a soványság okának kiderítése. Ez olyan, mintha egy sovány embernek vitamint keresnél, holott az önmagában nem fogja felhizlalni.


A legfontosabb szerintem, hogy mikor volt a foga reszelve? Ha a foga meg van reszelve és biztosan jó, akkor korlátlan jó minőségű széna és elegendő abrak mennyiség mellett a ló nem lehet sovány. Ha az, akkor valami betegsége van.


Ha a foga rosz nem kérdés mi a baj, ha pedig nem kap elég szénát, vagy az nem elég jó minőségű, akkor azon kéne változtatni.


De ha mindenképpen kiegészítőt szeretnél, akkor az Immunovetet ajánlom, de ez is inkább lábadozáshoz való egy műtét/betegség után.


[link]

2015. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem rossz a foga, nem férges és eleget kap enni, akkor lehet, hogy ő egyszerűen ilyen fajta. Nem tudom, mit etetsz vele, de az abrakot pl. jó ha több összetevőből adod neki. Zabot vedd el, adj helyette árpát, lassan hozzászoktatva (fél marékkal kezdve) fél-egy fándli kukoricát, egy fándli korpát, áztatva. Széna mellé mehet neki egy-egy kis villa lucerna. Vannak lovak, akiknek a normál súly eléréséhez kicsit több kaja kell.

Létezik egy vitaminkészítmény, Promotor por ha jól emlékszem, de állatgyógyszertárban tudni fogják. Ezüstös színű tasak, kék-piros a felirat. Minden vitamin, ásványi anyag, nyomelem benne van. Adtam egy időben a lovaimnak, nekem bevált és ez az egyik legolcsóbb megoldás. Napi egy evőkanállal kell az abrakba keverni.

Ha nagyon gáz a helyzet, a Purina által forgalmazott Omolene 300-as táp valóságos vitaminbomba, de ehhez is hozzá kell szoktatni a lovat, napi egy joghurtospohárnyi mennyiséggel kezdj belőle, fokozatosan emeld, két hét múlva elérheted a rendes adagot belőle (rá van írva az adagolás). Nekem nagyon lesoványodott, idős lovat sikerült vele kifejezetten jó állapotba hozni.

2015. jan. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
írtam privátban
2015. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!