Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovász szeretnék lenni. Győr...

Lovász szeretnék lenni. Győr vagy környékén van ilyen oktatás?

Figyelt kérdés
Okj lovàsz szak érdekelne, mivel a nappali rendszerről lemaradtam. 21 éves làny vagyok, idén érettségizek. Győr vagy környékén esetleg Komàrom- Esztergom megyében hol indul ilyen oktatàs? Köszönöm a segítséget!
2015. jan. 29. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél iskolában lovásznak tanulni?

Szerintem 21 évesen ha valakinek van némi tapasztalata lovakkal, már pályázhatja is meg az állásokat. Etetni, almozni, lovat vezetni, esetleg felszerelni azért nem egy agysebészet, hogy éveket pazarolj rá.

2015. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezek az OKJ képzések elég nagy humbugok szerintem. Ennyi a történet:

-pénz befizet

-tananyag megkap (jobb esetben nyomtatott formában, rosszabban e-mailen)

-vizsgán megjelenni

-megkérdik hány lába van a lónak

-bizonyítványt kézbekap

Persze lehet, hogy nem, de ami ilyen tanfolyamot láttam, az mind ilyen volt. (persze nem lovas témában)

2015. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ha szeretnék elmenni egy lovardàba dolgozni akkor kell a papír róla hogy van lovàsz végzettségem. Meg egy szakmàt szeretnék még tanulni.
2015. jan. 29. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg? Ezt mondták?
2015. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehol nem kérnek papírt. Ők is tudják, hogy hülyeség. Külföldön meg egyenesen körbe is röhögnek.

Gondolom van tapasztalatod a lovak mellett, ha ezzel szeretnél foglalkozni. Ha nincs, akkor is jobban jársz, ha elmész valahova kisegíteni, minthogy csak kicsengess egy talicska pénzt egy papír fecniért.

Nekem van tapasztalatom lovas okj "szakma" terén is (tenyésztőiről hallottam, meg a túravezetői). Kb. fél év a "tanfolyam" havonta adsz nekik 40-50ezret. Cserébe kapsz a hirdetett 2-300 elmélettel szemben (lovásznak minek ennyi?!) kb. 20-at, amit egy tök sötét oktató lemásolt szóról szóra a wikipediaról.

Plusz van ugye a gyakorlat, ami egyenlő a rabszolga munkával. :D

Tehát, ha nem értesz hozzá menj el kisegíteni egy lovardába némi pénzért vagy lovaglásért cserébe és még kettősen is lesz hasznod.

Persze ez a te döntésed, nem akarlak lebeszélni róla.

Anno olvastam valahol győr környékén is, de most nem találok rá hirdetést. Budapesten, Kecskeméten, Kiskunfélegyházán pl. tudom, hogy van most is. Menj be a munkanélkülire és ott érdeklődj, ők gondolom jobban beleláthatnak a rendszerbe.

2015. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Per pillanat nem tudok felvenni lovászt, nincs rá keret. 1-2 év múlva remélem már nem okoz gondot. Baromira nem érdekel a papír, trágyatologatáshoz nem kell. Egyéb lóval vagy lovak körül végzett munkára pedig csak akkor engedek valakit, ha tapasztalata van és ezt nem papíron, hanem gyakorlatban igazolja nekem, magyarul hiszem ha látom.
2015. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mai lovardákban lovász = mindenes. Jah és fiúkat keresnek, szóval, ha lány vagy akkor felejtős, max külföldön alkalmaznak.

Azért kell pasi, mert egész nap talpon kell lenni, reggel etetni, trágyázni, lovat pucolni, este etetni, napközben takarmányt hordani, szénát hordani, kerítést javítani esti, traktorozni meg úgy mindenmást is te csinálsz ami útba jön. Lovaglásra nagyon esély nincs a erre pályázol és erőd sem marad a nap végére.

2015. jan. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!