Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótenyésztő felnőttképzés?

Aki Teki kérdése:

Lótenyésztő felnőttképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos hosszas netbúvárkodásom nem hozott eredményt, nem találtam sehol Lótenyésztő képzést felnőttképzésben (értsd: levelező, esti képzési rendszer).

Nincs valakinek véletlenül információja arról, hogy van-e az országban ilyen? A segítséget előre is köszönöm!



2015. jan. 30. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a ménesgazda szakon van levelező, és magában foglalja a tenyésztést , telepvezetést , lovasoktatást..stb.
2015. jan. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja és indult egy új képzés lótenyésztő lovassportszervező agrármérnök Bsc. , bár azt nem tudom hogy van e ott levelező.. kérdezz utána.. (előző voltam:))
2015. jan. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Néha hirdetik ezt, de nem szokott rá jelentkezés lenni, ugyanis kb. ugyanaz a tananyaga, mint a lovastúravezetőnek, a tandíj sem sokkal kevesebb, viszont kevesebb feladatkör ellátására jogosít fel, és még annyira sem keresik a munkaerőpiacon, mint az előbbit.

Nézzük meg, milyen feladatkör áll a hangzatos "lótenyésztő" név mögött! "A lótartó és -tenyésztő ellátja a gondozási feladatokat: gondoskodik az istállóhigiéniai előírások betartásáról, környezeti rendről. Kialakítja az istállórendet, gondoskodik a lovak takarmányozásáról, meghatározza a takarmányadagokat. Gondoskodik a ló megkötéséről, rögzítéséről, lovat ápol, megszervezi a lovak mozgatását, elvégzi a futószáras munkát." stb. Magyarul ez egy LOVÁSZ képzés. De hazánkban ezt a munkakört 8 általánosos parasztgyerekek szokták betölteni, a trágyástalyigához nem kell OKJ-s papír sehova.

2015. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, korántsem a munkavállalás miatt kellene a papír, mindinkább az új földtörvény miatt.

Nem vágyom rá, hogy lovardába menjek szart lapátolni éhbérért, csak az új földtörvény értelmében csak akkor tudom bővíteni a földterületemet 1Ha felett, ha van agrár irányú végzettségem, avagy 3 évre visszamenőleg mezőgazdaságból igazolható jövedelmem. Jelenleg egyik sem adott.

Na mármost ehhez elég lenne egy aranykalászos gazda is, de akkor már miért ne tanuljak olyat, ami jobban érdekelne? Valószínűleg egy lovas-túravezetői ehhez nem elégséges. Viszont egy teljesértékű BsC-hez már sem időm sem energiám nem lenne.

Most megnéztem Felsőoktatási szakképzés-ben van ménesgazda, csak az nem világos számomra, hogy mi az a Felsőoktatási szakképzés. A Felvi.hu-n elolvastam, de nem lettem tőle okosabb. Pl. kell-e mellé BsC alapszak is, vagy úgy elvégezhető, mint egy sima OKJ-s képzés?

Áhhwww megannyi kérdés...

2015. jan. 30. 10:45
 5/7 anonim ***** válasza:

a felsőoktatási szakképzés ugyan úgy egyetemen/főiskolán zajlik.

Ugyan úgy vannak az óráid/tantárgyfelvétel/gyakorlat mint a BSc(alap) szakon, viszont nem ad diplomát, és általában 1,5-2 éves, könnyített változat. Általában valamelyik BSc szak "aszisztenseként" fut.

Szakdolgozattal zárul, és ha jól tudom felsőfokú OKJ-nek felel meg

2015. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerencsétlenek a névválasztások, de gyakorlatilag az van, hogy a túravezető a főgóré aki bármit csinálhat, a lótenyésztő meg aki a keze alá dolgozik. Általában a túravezető nem vezet túrát (vagy csak igen ritkán) a tenyésztő meg nem tenyészt lovat, de valami FVM-es kretén ezeket a neveket találta ki.

Én a helyedben inkább egy Mezőgazdasági Technikusra mennék. Az elég általános ahhoz, hogy soha senki ne tudjon belekötni, akármilyen tevékenységet is folytatsz vele, mert a talajelőkészítéstől az állattenyésztésen át a környezetgazdálkodásig mindent magába foglal, sőt, mindezeken túl még "Alternatív jövedelemszerzési tevékenységeket" is folytathatsz vele. Szóval ez a jolly joker. A lovastanfolyam jegyzeteit pedig kb. 8e-ért megveheted, sokkal több annál az előadásokon sem fog elhangzani.

2015. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2015. febr. 1. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!