Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell ahhoz hogy valaki meg...

Mi kell ahhoz hogy valaki meg tudjon tanulni lovagolni, illetve bárki meg tud tanulni? És ha igen akkor hogy kezdjen neki az ember? Jó érzés lovagolni? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Megszerettem a lovakat de csak egyszer ültem még lovon és nem nagyon emlékszek rá.átgondoltam és ha lehetőségem lesz rá megszeretnék majd tanulni lovagolni.csak nem tudom hogy kezdjek neki,mi kell hozzá. Szóval ha valaki tud a fenti kérdésekre válaszolni vagy hozzáfűzni valamit akkor azt írja meg. A válaszokat előre is köszönöm! 13/L :)

2015. jan. 31. 12:27
1 2
 1/12 anonim válasza:
65%

Szia! :)

Elősször is keress egy normálus lovardát ahol rendesen megtanìtanak lovagolni! :)

Mert nagyon sok helyen azt csinálják hogy nem tanìtanak meg lovagolni! szerintem ha van a lovasiskolának voltizs hevederje azon tanulj lovagolni elősször, azzal stabilabb és mélyebb lesz az ülésed! :)

2015. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Hol laksz? Mert lehet hogy tudnék segiteni 😊
2015. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Keress egy jó lovardát, jó lovakkal. Aztán, persze mindenki lovagolhat, hiszen terápiára is haszálnak lovakat.

Előszőr bízd az oktatódra, a dolgot. Rá ültet egy neked megfelelő magasságú lóra, futószáraztok, aztán fél év múlva lecsatol. Megtanulsz tisztítani, nyergelni...

ALAPOK:

a lóra bal oldalró ülünk fel.

Beleteszed a kengyelbe a bal lábad, utána lendíted a jobbar, át a ló farán. Lefelé mindkét lábade ki a kengyelből, és lendít lefelé a jobb láb. Szépen megpaskolod a paripád. :) És adsz neki répát. Ha bármi kérdésed van írj :)

2015. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok szorgalom, kitartás és alázat. Laikus azt mondaná, hogy bárki megtanulhat, de ez nem igaz. Max azt éri el, hogy nem esik le a lóról...:)

Keress a környéken egy szimpatikus lovardát vagy, ha van lovas ismerősöd érdeklődj, hogy kit ajánl. Vegyél pár órát, aztán majd kiderül, hogy végül is tényleg érdekel e.


Nem, tudod kifejezetten rossz érzés lovagolni. Szerinted mért csináljuk oly sokan?:D

2015. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Én imádok lovagolni. <333 ugratni végképp
2015. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi kell hozzá? PÉNZ!

Egy jó lovardát kell kifogni, ahol képzettek és nem befásultak a lovak, és emellé egy jó edzőt. Heti 2-3 alkalom lenne az ideális, és akkor egész jól lehet haladni. Persze egy-egy alkalom 2-5 ezer Ft, szóval nem olcsó mulatság, ha heti 2x mész az havonta 16-40 ezer Ft is lehet.

Az hogy milyen tempóban halad az ember, az meg legfőképpen tőle függ, az ügyességétől, alkalmazkodó képességétől, nem árt ha van ritmusérzéked és van egy kis érzéked hozzá.

Pl valakivel azonos feltételekkel kezdtek el lovagolni, mondjuk a másik már rég szabadon lovagol, te még mindig a tanügetéssel szenvedsz, mert mondjuk ő jobban ráérzett a dologra.


Szóval 2 dolog kell, egy remek lovarda és sok-sok pénz.

2015. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzá egy kis ügyesség,erő na meg akarat,de a lényeg a pénz és az idő,no meg a pénz :D

Kiszámoltam..

Nekem 1 alkalom lovaglásom 2000 ft-ba került (egy év alatt meg is tanultam az alapokat rendesen). Ami havi 4,jó esetben 5-6 alkalmat jelentett,magyarul havi szinten nekem 8-12 ezer forint volt (mostanra az árak megnőttek)

Az atlétika edzésem havi 3000 ft,ami heti 3 edzést jelent,magyarul 12 alkalomért fizetek 3000 ft-ot,és ha akarok,azért a pénzért mehetek akár havi 20 alkalommal is.

Szóval nem olcsó mulatság.


Elkezdeni szerintem azzal kell,hogy utána olvasol az alapoknak-rengeteg ilyen "lovaglás kezdőknek" könyv van,habár sok baromság is van benne,de legalább tájékozódsz.

Közben érdemes egy rendes lovarda után keresgélni,mert tény,hogy kevés van-ahol pedig tényleg jó az oktatás,az horribilis.Ne a neten keresgélj,hanem lovas emberektől kérj információkat saját tapasztalatukról,hova érdemes menni.Nálunk is a neten a város lovardái közül csak 2 van fent,és ami ki van emelve,ott pont köpedelem az oktatás-már bocsánat-ráadásul egy kisebb vagyonért.

Ha a versenyzésen is gondolkozol,akkor sportlovarda,ha nem,akkor egy normális lovastanya is tökéletesen megfelel.Vannak konkrétan specializált lovik,ahol csak egy,max. kettő szakággal foglalkoznak,hazánkban általában angol lovardák vannak,de a veszkó is egyre terjed.Ha nincs konkrét célod,akkor felesleges kifizetni a 5-6 ezret egy óráért a nagymenő lovikban,hiszen ha találsz egy jó helyet,fele annyiért megtanítanak ugyanúgy.Mellesleg készülj fel,hogy a versenysport nálunk nem megfizetődő,szóval csak viszi a pénzt.


Igen,jó érzés.xd Nagyon jó.

2015. jan. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Az óradíj csak egy tétel... az útiköltség még kb. ugyanannyi (350Ft egy liter üzemanyag!)
2015. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
azért így írtam:"ha lehetőségem lesz rá megszeretnék majd tanulni lovagolni"ebböl kiemelném a majd szót mert most még nem nagyon tudnék "rendszeresen" lovagolni mert tényleg sokba kerül(ezek szerint,bár tudtam hogy nem olcsó)de én tényleg meg akarok tanulni lovagolni és ezért ha majd betöltöm az x évemet amikor már lehet nyári munkáznom akkor az ott keresett pénzből majd vehetek órákat :) legalábbis így tervezem de majd kiderül.köszönöm az eddigi válaszokat. amúgy 7. válaszoló: már elkezdtem utánajárni néhány "alap" dolognak és azokat olvasgatom :D (pl.:miket nem ehetnek,hogy kell nyergelni stb.) :)
2015. febr. 1. 02:02
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ..ha azért felkészülsz ,hogy a lovaglás nem csak arról szól,hogy milyen király szabadon vágtázni ..stb. Hanem itt igen is határozottnak kell lenni.Számolj azzal is ,hogy lehet megunod . Keress egy normális lovardát majd idővel érezni fogod :)
2015. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!