Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Budapesten vagy annak vonzáskö...

Budapesten vagy annak vonzáskörzetében hol találnék állást lovas tanyán?

Figyelt kérdés

Minden áron nyugodt helyen szeretnék dolgozni, nagyon szeretem a lovakat, de sosem volt rá kerete a családnak, hogy kitaníttassanak engem valami lovas szakmában. Önerőből nehezen tudnám megoldani, hogy bármilyen képzést is elvégezzek, pedig nagyon-nagyon szeretnék! Aki tud esetleg valami munkát, ahol normális fizettséget is kaphatnék, annak nagyon-nagyon örülnék! Előre is köszönöm mindenkinek, aki tud ebben segíteni :)


Üdvözlettel: Egy álmodozó lóimádó :)



2015. jan. 31. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Két választásod van. Az egyik, hogy bújod a lovasok.hu apróhirdetéseit. A másik pedig, hogy végig járod a környező lovardákat és érdeklődsz.

Azt azért tegyük hozzá, hogy ritka az olyan hely, ahol megéri. Még egy jobb oktató sem keres túlontúl sokat, nemhogy egy lovász (ami az országban sajnos egyenlő az éhbérért robotoló csicskással).

2015. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szval ha jól értem, egyáltalán nem értesz a lóhoz? Hát akkor legfeljebb istállót takaríthatsz havi ötvenér. A tulajnak meg aligha lesz arra ideje meg kedve, hogy téged tanítgasson, örül, hogyha két fizető vendég között lerogyhat fél órára a kispadra. Esetleg, ha nagy legelő van a lovardához, akkor még annyit elérhetsz, hogy néha neked kell rajta megkeresned egyik vagy másik lovat, és elővezetni a nyeregkamra közelébe és letakarítani a szerszámozáshoz. De ennél többre ne nagyon számíts. Túl nagy nyugalomra meg főleg nem. A lovardában bizony nagyon keményen kell dolgozni. A vendégnek nyugodt, de a személyzetnek nincs nyugta. Ha nyugalmat akarsz, menjél könyvtárosnak!
2015. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mondhatni így is, nem értek a lovakhoz... de sokat olvasok róluk, ugyanúgy mint a kutyákról is, mert szeretem az állatokat. Nekem a nyugodt hely annyit tesz, hogy kint lehetek a környezetben és nem kell a 4 fal között ülni, ha az állatok után kell takarítani az nem érdekel, mert ők legalább hálásak érte, nem úgy mint az emberek, akik még egy kedves gesztust sem tudnak kinyílvánítani ha valami jót tesznek velük. Amúgy régebben próbálkoztam lovaglással, az edző dícsért is, hogy már elsőre milyen jól ment, de pénz hiányában sajnos hamar abba kellett hagyjam.


Na mindegy, azért köszi a kommenteket, ha valaki azért tud konkrétumot vagy az ismerőse tanya tulajdonos, akkor azok szóljanak első sorban :) a negatív elemekből már elég volt egy életre, valami pozitívummal szolgáljatok kérlek! azt nagyon megköszönném :)

2015. jan. 31. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Az nem nagyon fog menni, hogy nincs tapasztalatod, de közben normális fizetést szeretnél.

Ha beszélsz valamilyen nyelvet, én azt ajánlanám, hogy menj ki külföldre working studentnek. Ott megtanítanak lovászkodni is (ami nem = az almozással, jó esetben megtanulsz nyírni, profin fonni is pl, illetve lehet, hogy lovaglóórákat is vehetsz), a munkádért cserébe pedig kapsz egy szobát és enni, esetleg némi zsebpénzt. Onnan tovább lehet lépni a fizetős állások felé akár külföldön, akár Mo nívósabb istállóiba, ha valóban ez az, amit csinálni szeretnél. Ez is egy olyan szakma, amit lehet igénytelenül és profin is csinálni, ha az utóbbira törekszik az ember, akkor szerintem találhat benne kihívást, sikerélményt.

2015. febr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden tanyán sűrűn cserélődnek a lovászok, bárhol kérdezősködhetsz, nem kell hozzá protekció. Hogy miért? Hát mert a hónap 31 napján ott kell lenni, ehhez képest a fizetés 50-80e körül van, és az esetek 99%-ában nem jelentik be őket (többnyire maga az egész lovagoltatás is illegális, úgyhogy ha akarnák, sem tudnák bejelenteni). Sokszor megesik az is, hogy maga a lovasgazda nem fizeti ki még azt a kevés bért sem, amiben megállapodtak.
2015. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy két ilyen lovarda bár ki tudja mennyire éri meg, meghogy ott lakó lovász akarsz lenni vagy bejáró. De ha rám írsz privátban akkor segíthetek esetleg még.
2015. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!