Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen felszerelés kell hobi...

Milyen felszerelés kell hobi lovagláshoz?

Figyelt kérdés
Naponta menyi időt bir a ló terepen pl.sèra az erdőben ?

2015. febr. 2. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom a két kérdés hogy függ össze, de elég sokat tud sétálni az erdőben a ló, hiszen ha kinn van a legelőn, és legel, akkor is napi kb 16 km-t sétál.


Hobbi lovagláshoz elég egy lovasnadrág, lovaglócipő + chaps meg egy kobak, esetleg gerincvédő. Persze attól is függ, hogy ki milyen szinten hobbi lovagol. Attól még, hogy valaki nem jár versenyre, még lehet, hogy nagyon jól lovagol, szóval aki olyan szinten van, annak esetleg egy szép bőr csizma, pálca, és sarkantyú is mehet.

De gondolom te inkább a kezdő szintre gondoltál, szóval arra az vonatkozik amit az elején írtam. Sok lovardában a védőfelszerelést ki is lehet kölcsönözni, szóval nem muszáj neked kobakot vásárolnod. Cipőnek pedig eleinte egy sportcipő is megteszi.

2015. febr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

kobak, csizma, nyereg felszerelés (remélem tudo mi) :), kantár, lepel, box, sok hely, kaja, lábszárvédő, futószár, sok minden vagyis PÉNZ! ezek mind drága dolgok :/ na meg az eltartás.

Hát egy ló elég sokat bír, de ha belegondolsz törtnénelemórán hallani, hogy ezeken ültek éjjel nappal :) persze nem keméyn vágtával, én naponta ugratok, vágtázok vele kb 4 órát...vennél egy lovat? ha kérdésed van írj :)

2015. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
(második vagyok) De én nem tudom, hogy a lóra gondolt felszerelés, vagy rád :)??
2015. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lepel?? :D
2015. febr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítsèget .

Nagyon szeretem a lovakat .

Viszont most fogok kezdeni lovagolni ès szeretnèk lovat veni de nem igazán tudtam mi kell a hobi lovagláshos

( nekem ès a lonak )

2015. febr. 2. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:
mi az a lepel? azt hova rakod a napi 4 órás ugróedzések során?
2015. febr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jajj már, miért vagytok ilyenek? Mindenki tudja, hogy a Lepke lepelben érzi magát a legeslegjobban. Lehetőleg olyanban, aminek sok zsebe van és elfér benne a soxázezer, mit ezer, sokmillió forint...

De ha kérdésetek van írjatok nyugodtan privátot...

2015. febr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem írjunk neki! :)
2015. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyerekek lehull a lepel :D Ez szép is jó amik itt fel lettek sorolva,de azt tegyük hozzá h kezdőnek aki azt sem tudja még h merre hány méter ,annak felesleges a ló. Egyrészt amíg nem tanulsz meg lovagolni addig nem érdemes lovat venni csak azért h valakinek telerakd a zsebét és hasznot húzzon a tudatlanságodon,másrészt meg kicsi tapasztalatot nem árt ha szerzel előtte,mert különben bevisznek az erdőbe azt azon kapod magad h van egy papíron lévő lovad de más jobban jár vele ,mint te. ismerkedj a lovasberkekbe,tanuld ki a szakmát, tanulj iskolalovakon egy igényes lovardában,aztán ha már tudod is mi micsoda utána ráérsz még lovat venni . Pl ha nyakadba sóznak egy jó drága lovat ,rájössz h te mégse csinálnád ezt akkor meg fillérekért fogod tudni eladni ,mert tudják h nem értesz hozzá..
2015. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, amíg nem vagy tisztában azzal sem, hogy milyen felszerelésre van szüksége a lónak és a lovasnak, illetve még csak nem is lovagolsz, lehetőleg ne vegyél lovat, ezzel szívességet teszel neki is, meg magadnak is.

Lovagolj legalább egy-két évig, sajátítsd el az alapokat, olvassál a lótartásról, esetleg legyél felestartó, aztán majd meglátod, hogy hogy alakul.

2015. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!