Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudok dolgozni ménesgazdáknál...

Tudok dolgozni ménesgazdáknál (méneseknél), ha lovasedző-lótenyésztő diplomám van? (Kaposvári Egyetem -Lótenyésztő, lovasport szervező agrármérnöki szak)

Figyelt kérdés
Idén érettségizem és Kaposvári Egyetem Lótenyésztő és lovassportszervező szakára gondoltam jelentkezni. Valaki azt mondta nekem, hogy a méneseknél ugyanúgy van belovaglás-idomítás (például Magyarországon Andalúz, Nóniusz ménes stbstb) és ha a Kaposvári Egyetem ennek a szakával nagy esélyem lesz, hogy felvegyenek ilyen helyekre dolgozni. Ez igaz? Bocsássátok meg a tudatlanságomat, és azt is, ha hülyeséget kérdezek/mondok, csak érdekelne az igazság! Előre is köszönöm a választ! :)

2015. febr. 2. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Most akkor tulajdonképpen milyen munkát is szeretnél végezni?
2015. febr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából magam sem tudom, de akkor mondok valamit: csikókat idomítani/belovagolni versenyeztetni eladni és hasonló. És a diplomámmal jelentkeznék egy ménesgazdához. Lehet egyáltaán ilyen?
2015. febr. 2. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
És milyen egyéb más munkád lenne mellette? Merthogy ebből még mindig éhenhalsz itthon,semmi nem változott pár hét alatt,ugyanúgy nem élsz meg a lovazásból csak ráfizetés az egész..
2015. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazából h te lovakat vegyél meg eladj ahhoz is sok pénz kell.a semmiből így nekiugrani elég nehéz. Itthon ezt mindenki csak megszállottságból csinálja, van egy főforrás ,ahonnan pénzt szereznek ennek a finanszírozására. Szóval lehet ezt így ahogy akarod ,vannak ilyenek ,de haszon meg megélhetés nem lesz belőle,kár annyit belefeccőlni ,hacsak nem külföldre mész,ott meg a magyar képesítést kiröhögik . Itt a profik sem élnek meg,ha milliárdos volt,lehet belőle milliomos. Szóval én sem ajánlanám,nálunk a lovas munkalehetőség (a szarlapátolást leszámítva) óriási parkolópálya.
2015. febr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát persze! A ganyés talyiga nyele csak téged vár, muhahahaha!
2015. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak hivatásos lovasok, belovaglók, de ahhoz miért szeretnél 4 évet az egyetemen eltölteni, ahelyett, hogy lovagolnál, versenyeznél és még esélyed is lenne egy hasonló állásra?
2015. febr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom régebbi, de hàtha valaki most nézni. Ménesgazda, kaposvári lovassport edző/menedzser, lovaskultúra oktató stb. szakok kb.semmit nem érnek! Ezeken a helyeken nem kapsz valós tudást. Arra jó, hogy kapsz egy papírt hogy pl. Lovagoltathatsz vagy üzemeltethetsz lovardát stb. (Bár a kaposvári is a legalapabb I.szintű edzői papírt adja amivel REV ig vihetsz gyerekeket). Tehát kapsz egy papírt. De olyan lovastudást hogy hogyan kell egy lovat versenyre felkészíteni, edzeni hogy utána jó pénzért eladhasd ilyet nem. Amit a kérdező írt hogy csikók belovaglása és beversenyeztetése és eladása komolya szakértelmet igényel, több éves rutint és tapasztalatot. Ráadásul nem árt ha van hírneved, ha nem vagy versenyző, nem fognak veled sokan foglalkozni. Lehetsz lótenyésztő, de az nem épp egy friss egyetemista megélhetése szerintem… érdemesebb elmenni dolgozni egy rendes munkát, mellette istállóban dolgozni és lovagolni/ versenyezni amikor csak tudsz, aztán majd kialalkul. Esetleg epona lovasiskola vagy TF lovasedző (már ha elindítják) de ezekhez is szükséges egy alap tudásszint. Ménesgazda max akkor jó ha saját ménesed/lovardád van, ezzel a papírral üzemeltetheted és könnyen megszerezhető, de ha valakinek van egy saját ménese az nem fogja más emberre bízni a lovait, állami ménesekben meg ismerősök előnyt élveznek mindig így esélytelen.
2023. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!