Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kidorzsoli az invedo a lovam...

Kidorzsoli az invedo a lovam labat, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Meg van nyirva a laba mert ultrahangoztak, egeszen kopasz es 1-1 helyen mar verzett, ugy kidorzsolte az invedo :( most mar ra se merem rakni pedig fontos lenne neki, puha kombinalt faslit teszek inkabb ra lovaglashoz de az kb semmit se ved mikor a patkojaval labon rugdossa magat... Mit csinaljak? Van esetleg olyan anyagu invedo ami nem dorzsolne tovabb? Vagy valami gyorsan gyogyito kenocs?
2015. febr. 2. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel ínvédőt értelemszerűen nem tehetsz rá addig, amíg be nem gyógyulnak a sebek, illetve ki nem nő a szőre, úgyhogy ha már van fáslid, vegyél alá jó vastag, hosszú, puha alátétet. Jobb, mint a semmi. Vagy neoprén (full neoprén) ínvédő/gyorsfásli esetleg, de az sem véd sokkal többet, mint egy fásli vastag alátéttel és sztem jobban is dörzsölné a bőrét. A kombinált fásli tényleg a semmivel egyenlő.


A sebre hyperol, betadine és szerintem jó lenne hámosítani, arra megfelel a Bepanthen.

2015. febr. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy jó megoldás, ha fáslit teszel az ínvédő alá, így nem tudja kidörzsölni. Persze nem a vastag lovaknak valót, hanem amit a gyógyszertárakban lehet kapni humán használatra. Az elég vékony és rugalmas is. Nálunk olt aki ezt használta plusz ínvédő. Neki bevált.
2015. febr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Nagy rá az ínvédő.
2015. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem is ez volt a problémám, állatorvosom javasolta a felfekvés elleni zselét/gélt, bármelyik gyógyszertárban lehet kapni, ágyhoz kötött betegeknek van kitalálva, nekem bevált teljesen :) egy próbát megér szerintem /mondjuk nem tudom h mennyire sebes a lovad lába, illetve mennyire tenne neki jót ez a zselés cucc, nekünk állatorvos javasolta/
2015. febr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!