Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leendő pálya talaját hogyan...

Leendő pálya talaját hogyan lehetne tömöríteni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Megvettem egy telek részt, aminek egy részén évekkel ezelőtt egy kör karám volt, de mivel a tető burkolata eléggé megrongálódott lebontottam, hogy majd kap újat. A rossz idők és a sok eső miatt ez kimaradt ősszel. Most viszont szükségem lenne a területre.

A problémám végül is az, hogy az elhanyagolt évek során iszonyat módon felpuhították a vakondok a talajt, ráadásul tető híján ez a sok eső csak rontott a helyzeten.

Ha megfagy egyenetlen, ha meg kienged csúszik és süllyed...

Hogy lehetne ledöngölni? Az oszlopok és a tetőszerkezet miatt nagyobb gépek nem jöhetnek szóba.

Ha így hagyom és legalább 10 cm vastagon beborítom homokkal segítene vagy azzal is ugyanígy járnék(süppedés, lefagyás)?

Köszönöm a válaszokat.



2015. febr. 3. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
gereblyézd át. Ló piszkot sose hagyj ott!!
2015. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Neked tévképzeteid vannak, az évek óta érintetlenül álló talaj is csúszik és süllyed ha föltapicskolják. Ez nem a vakondok miatt van, hanem a csupasz föld jellegzetessége, ne véletlen hoyg hegyoldalról is úgy lecsúszik mint atom, ha nincs fa/fű ami megfogja. sík terepen meg dágvány lesz belőle.

Tömöríteni egyébként lapvibrátorral, úthengerrel nehézgéppel stb lehet, lásd útépítő/földmunka gépek.


Akkor homokos sár lenne. Ha nem akarsz sarat, vagy műburkolat (aka beton) megy alá, és arra bikavastagon homok, vagy fedél fölé.

2015. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
* illetve van még egy amit használnak, draincső, aztán geotextil, és rá homok, de az se olcsó mulatság.
2015. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dréncső valóban jó ötlet. Ebben az esetben ha jól tudom a rétegrend a következő: agyagos föld lejtősre hengerelve tömörítve. A lejtő aljában zúzott kő ágyban a dréncső (ami vízgyűjtőbe van vezetve. A pályára zúzott kö, arra geotextil vagy spec műanyag rács (hogy a kavicsok ne kerüljenek a felszínre), arra pedig a pályahomok. Kisebb területen lsd. körkarám az agyag helyett én betont használnék.
2015. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2015. febr. 4. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!