Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell a lovat megtanítani...

Hogy kell a lovat megtanítani a nyújtásra?

Figyelt kérdés

2015. febr. 4. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Most Megpróbálom érthetően leirni. Bocsi ha nem lesz 100% -os.


az a lényt hogy a lo gyorsan Menjen josszuakat lepjen. De ha nem akarod hogy "szetfollyon" a lo akkor a szárat Tartsd meg es csizmával meg folyton "rugdosd" az oldalát.

ez ugetésnél a legkönnyebb . Vágtánal nagyobb koncentralast igényel. De ugy néz ki kívülről hogy van egy lovad aki nyujtottan lep es mégsincs szetfolyva, szetbyulva. Hanem tmegis ugymond összeszedett SS tömör de gyors es a léptei nyújtottak.

2015. febr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nyújtott jármód nem egyenlő azzal h gyorsabban halad. A tempó ugyanaz,mindössze hosszabbakat lép az elejével. Egy jó díjlófajtában alapból benne ez a mozgás,könnyebben kihozza belőle az ember,átlón érdemes ,elől megtartod ,csizmával hozzáhajtasz ez igaz. Igy ültetettebb lesz a hátulja és kidobálja az elejét. Látványosan viszont csak egy akciósabb mozgású ló tudja csinálni. Amikor nagyobb lesz a tempó,az a fokozás,nem egyenlő a nyújtott jármoddal .
2015. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

(Basszus első, ne haragudj, de te olyan szinten nem értesz a lovakhoz, lovagláshoz, hogy az már fáj! Nem gondolom, hogy egy ilyen szintű kérdéshez, akárcsak elméleti síkon is, érdemes lenne tanácsokat osztogatnod...)


Nyújtás közel sem arról szól, hogy a lovat a megtartó kézbe "rugdosással" belehajszoljuk. Ugyan mi csak a fokozást, rövidítést szoktuk gyakorolni, de amennyire tudom, a nyújtást úgy a legkönnyebb tanítani (ügetésben), hogy egy korrektül, röviden kilovagolt sarokból a hosszú falon/átlón könnyítve, a ló sarokban végzett súlypont alá lépését mintegy továbblendítve, fokozott előrehajtás mellett, a szárakon finoman engedve (hogy a ló a nyakát, fejét kissé előrébb nyújthassa), valamivel később ülsz le, amivel megkönnyíted a ló dolgát, hogy a lépéseit megnyújthassa. Közben nagyon finoman korrigálni az elejét, hogy ne siessen el és arra gondolni (ezt asszem Nuno Oliveira írta, de nem vagyok benne biztos), hogy ne kerüljön kontrollon kívül a ló, érezni kell, hogy ezt az energiát bármikor fel tudod venni és rövidíteni az ügetést. (Tehát semmiképp sem hajszolás, rohanás, hanem technika kérdése. És ez egy hosszú folyamat, még akkor is, ha a ló megfelelően elő van készítve.)

2015. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A keretnek valóban tágulnia kell,de teljesen nem kell odaengedni a szárakat,különben nem tudod a kezedhez tolni. Középutat kell megtalálni,annyira kell megtartani h 2 dekát érezzél de mégse a kézen akadjon el. Azt rosszul kifejezve de lényegében jól mondta az első is h megtarod és zársz a csizmával.
2015. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem, hogy olyat írtam volna. Az első meg azt írta, hogy tartsd meg és rugdosd...

A keret csak úgy tud tágulni, ha enged a kéz. Valamennyit feltétlenül engedni kell, még ha csak kétujjnyit is.

2015. febr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért mondom h rosszul fejezte ki magát nem a "rugdosd" írja hanem a "csizma zár" megoldást akkor most nem ez lenne a legnagyobb bajod,de tudjuk mire gondolt,na mindegy. Valamennyit engedni kell igen,de csak egy bizonyos határig,a száját még érezni kell egy esetleges felvételt is meglehessen csinálni.
2015. febr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

szóval ezt inkább egy igazán hozzáértő, tapasztalt lovas tanítsa meg a lónak, ugye?

2015. febr. 5. 14:25
 8/11 A kérdező kommentje:
ésésés létezik olyan, hogy a lónak a felépítéséből adódóan nem lehet megtanítani neki a nyújtást? (pl. egy lónál ami a nyújtott ügetés, az neki már a vágta, mert nem tud nyújtani) bocsi ha kissé érthetetlenül írtam le
2015. febr. 5. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Huhh koszi 66%os hogy elmagyaraztad helyettem érthetően . Na nem baj egy kis szövegértés se art... Igen akkor csizma zár . Nem jutott eszembe gyorsan irtam bocsika 84 %os ember vagyok tévedek, de te is tevedhetsz!
2015. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Hat minden lo tud nyújtottak lepni,meg totyorigve csak nem ugyanolyan szintem,más egy friz,meg egy andaluz mintha pl egy sima hobbiloval próbálkozol. De ha kihozod belole a maximumot akkor az mar nagyon gyonyoru eredmény !


sok sikeert!!!😉😃😃

2015. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!