Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megeshet, hogy egy kanca...

Megeshet, hogy egy kanca bosszúálló legyen?

Figyelt kérdés

Van egy kanca lovam, akivel nem igazán jövök ki. Valahogy nem találtam meg vele a közös hangot. Nem tudom, hogy nem bízik bennem és azért olyan velem amilyen, vagy mert fél, vagy csak egyszerűen kis köcsög. :D Hogy tudom eldönteni, hogy melyik eshetőség áll fenn? Nem lovaglás terén szemtelen, hanem a boxban, ápolásnál, nyergelésnél. Rászólok, nem ér semmit, még inkább rám sunyul és odacsíp. Ha odacsapok neki, hogy azért ezt nem kellene, még jobban rám "mordul".


Mit ajánlanátok, mit csináljak, hogy javuljon a helyzet?



Első lovam, fél éve van nálam. 15 éves vagyok, és kicsi korom óta lovak körül forog az életem. Tanácstalan vagyok. :(



2015. febr. 4. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Bosszúálló? Tettél volna neki valami rosszat, amitől most ilyen? Vagy nem értem a feltételezést.


Nekem egyébként innen úgy tűnik ennyiből, hogy egyszerűen a fejedre nőtt. Ő a főnök, ő mondja meg, mit tehetsz meg és mit nem. A lovaglásnál semmi probléma nincs?


És hogy mi a megoldás, ha a rászólásnál, odacsapásnál hevesen visszakap? Már megbocsáss, és ezt most lehet néhányan nem fogják helyeselni, de csűrj oda neki olyat a lapát/seprűnyéllel, hogy csillagokat lásson. Lehetőleg azért ne a boxban rendezzétek ezt le (már csak a te testi épséged végett is), hanem valami nyitott területen. Meg kell tanulja, hogy nem ő a főnök, hanem te. Ezt egyszer kell lerendeznetek csúnyán, utána már egy szemvillanásodból/hangodból is érteni fog anélkül, hogy csak egy ujjal is hozzá kéne nyúlnod.

2015. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem bosszúállás, hanem annak a következménye, ahogy bánsz vele (lefogadom, hogy amikor megvetted, nem volt ilyen probléma).


Az ápolás nem félelmi/bizalmi kérdés. Első körben legyél benne 100%-ig biztos, nincs fájdalma sem ápolás, sem lovaglás közben nyereghelyen, vagy bárhol máshol a hátán, hasán, amit így fejez ki, mert addig nem fair befenyíteni.

Ha ez rendben, akkor megkötöd a lovat és lehetőség szerint nem a boxban, hanem kikötőnél kezded ápolni és a legkisebb szemtelenségre korrigálod, hogy ne legyen belőle élet-halál harc. Egy dolog fontos, hogy keményebben korrigálj, mint ahogy a ló viselkedik, mert ha meghátrálsz, azzal csak azt a viselkedést erősíted meg benne, amit most mutat. Ha következetes vagy, akkor csírájában el fogod tudni fojtani ezt a fajta viselkedést.


De újra: alapesetben a lónak semmi oka, hogy tiltakozzon az ápolás és a nyergelés ellen, HA kedveli a munkát, amit együtt végeztek és nincsenek fájdalmai, viszont abszolút érthető, hogy tiltakozik, ha nemcsak hogy nem talál benne örömet, de még kellemetlen/fájdlmas is a számára. Legyen nagy önkritikád ebben a kérdésben.

2015. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Előbb bizz meg benne te, aztán ő is bízni fog benned.

Vigyél neki almát,kockacukrot, vidd el futószáron sétálni, de te ne ülj rá, A kefével körkörösen simogasd. (azért jöjjön ki a por) Aztán sétálgassatok, és utána meg fog bízni benned. De rögtön így kellet volna kezdened.

2015. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lovasiskolába ahová járok van három ilyen ló. Ketten testvérek a harmadik meg az egyikük csikója. Az oktató néha megrendezi őket, akkor összekapják magukat, de egy idő után megint elkezdenek szemétkedni. Ők a többi lóval is ilyenek, nem csak az emberekkel.
2015. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kicsit hasonló vagyok...Van egy 18éves lovam bár csak 2éve van nálam de ismerem évek óta. Karámban ,ápolástnál stb. semmi baj nincs soha nem sunyit nem csipked semmit nem csinál. Csak lovaglás közben szeret szemtelenkedni de ezt inkább most annak tudom meg , hogy az utóbbi időben sajnos nem lovagoltam eleget az egyetem miatt. Mennyit fogalakozol vele? Mennyi idős?
2015. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából az első két hónapban semmi gond nem volt vele, annyi hogy csipkedős volt. Na azért kapott egy-két jókora pofont, és azóta egyre csak romlik a helyzet. Ezért gondoltam arra, hogy esetleg "bosszúálló". Biztos, hogy a fejemre nőtt, de nem tudom mit tehetnék ez ellen. :/


Biztos, hogy nincs fájdalma, mert majdnem mindig más szituációban találja ki, hogy na majd ő megmutatja. Ápolni mindig egy helyen szoktam, kikötő helyen. Bokszban sosem. Én feltételezem, hogy az a baj, hogy akitől vettem elhanyagolta. Nem kért tőle semmilyen munkát és nem tetszik neki, hogy most hetente több alkalommal is kérek tőle, elvárásaim vannak. De lehet rosszul gondolom.


7 éves lovacska, hetente 3-4 alkalommal tudok hozzá kimenni.


Köszönöm az eddigi kommenteket!

2015. febr. 10. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!