Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség! Karó rágó a lovam!...

Segítség! Karó rágó a lovam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Helló! A lovam néhány hete elkezdte rágni a fa korlátot, ahova kikötöm. Az oktatóm mondta, hogy lehet, hogy só hiánya van. Vettem nyalósót, és eszi is, de még mindíg csinálja. Lehetséges hogy ebből baj lesz? Pl.: böfögni és levegőt nyelni fog? Baj ez egyáltalán? Hogy szoktassam le róla? Köszi a válaszokat előre is!😊😊

2015. febr. 5. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
hát ha egy-kétszer csinálja nem lesz nagy baja de rendszeresen nem tesz jót neki. Szólj rá a látod hogy csinálja vagy ha erre nem hallgat akkor a vezetőszárvégévével csapj oda. Ha nem szokik le róla akkor lehet ilyen (bocsi nem tudom mi a neve) nyakörv szerűséget venni ami megakadályozza, hogy kitágítsa a torkát és beszívja a levegőt de ezt általában utálják a lovak.
2015. febr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Szóval azért pontosíthatnál. A kikötőt rágcsálja vagy ráharap? Az, hogy a fa korlátról a héncsot, vagy a korlátot rágcsálja az nem gáz. Úgy tudom az akác nem egészséges, de belehalni még nem hallottam lovat. Ha ráfog erősen a kikötőre, abból lehet karórágás, ugyanis mikor böfög endorfin szabadul fel a szervezetében, ami nagyon jó érzés neki, így alakul ki eme kellemetlen sztereotip viselkedés.

Ezt általában az unalom kiváltotta stressz okozza a lovaknál. Nálad unatkozik a ló? Mert ha egész nap karámban van a többiekkel, minimális a karórágás esélye, ha viszont egész nap egy boxban ácsorog, könnyedén kialakulhat.

2015. febr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

Jelekh válasza pontos.

Nagy a különbség a karórágás és a fa rágcsálás között. Nálad, ha csak kikötéskor csinálja, az utóbbiról van szó, amivel semmi gond nincs.

2015. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!