Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi mindent kell tennem, ha...

Mi mindent kell tennem, ha rajtengedély vizsgázni szeretnék? (díjugratás) + info a REV-val kapcs.

Figyelt kérdés
Miket kell elintéznem, vagy mit kell valahova beregisztrálnom? A könyvet hogyan tudom megvenni a Lovas Szövetségtől? És ott mi szerint engednek/nem engednek át a vizsgán? Mennyit verhetek le, ameddig még átengednek? Az elméletnél mennyit ronthatok el? (hogy átengedjenek)
2015. febr. 5. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nálatok ez hogy van,de nekem az edzőm intézte el a regisztrálást és a könyvszerzést. Kérdezd meg Tőle, hogy hátha tud segíteni.

A rajtengedélyvizsga 3 részből áll (nem csak 2!!!):

elméleti,

osztálylovaglás

és pálya lovaglás.

A rajtengedélyvizsgára úgy kell készülni, hogy nem azt kell nézni, hogy hogyan tudsz épphogy átmenni, hanem hogy biztosan átmenj. Más szóval ne úgy készülj, hogy alsó határt ütöd, és még pont sikerül, mert simán lehet, hogy hiba csúszik a számításodba. Úgy készülj, hogy mindent tudj. Nem kell, hogy tudd a határt, mert az sokszor befolyásolja az embert.

Amúgy meg nem kell izgulnod, mert az egész rohadt könnyű (már ha jól készültél... ;D).

Sok sikert! :)

2015. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van edződ? Ha igen, kérdezd bátran, segíteni fog. Ha viszont nincs, akkor keress egyet, mert edző nélkül nem is jelentkezhetsz.

Amúgy az elmélet egyáltalán nem nehéz, ne izgulj, a gyakorlatnál pedig nem annyira számít, hogy leverte-e az akadályt a ló, sokkal inkább az, mennyire pontosak a segítségeid, milyen korrekt az akadályra való rálovaglás.

2015. febr. 6. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2015. febr. 6. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg itt: [link]
2015. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!