Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy esés után többet nem ül...

Egy esés után többet nem ül fel a lóra? Ismertek ilyet, vagy esetleg ti vagytok?

Figyelt kérdés
Légyszi íjátok le, hogy milyen esés volt, milyen sérülés és hogy hogy úgy döntöttél /döntött az ismerősöd, hogy abba hagyja a lovaglást.
2015. febr. 7. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
92%
Gyerektraumatológián dolgozom. Nagy átlagban kb havi 4-5 db ló által okozott baleset van (tavasszal-nyáron kicsit több), ebben benne vannak az esések, rúgások, harapások is. Másfél éve dolgozom itt és eddig csak egy olyan (16 éves) lánnyal találkoztam aki azt mondta többet nem ül róla. Egyébként őt ledobta a ló és alkartörése volt, amit operálni kellett. Kb fél éve történt és tényleg nem ült azóta lóra. Hogy félelem, rossz emlékek vagy bizalmatlanság miatt, azt nem tudom, de biztos nincsenek jó emlékei az esetről.
2015. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyet szerintem minden lovas ismer. Valaki egy életre választja ezt a sportot, bármi is történjen. Mások pedig belátják, hogy az efféle kockázat nem nekik való.

Nem hiába, két féle lovas van, aki már esett és aki esni fog. :)

Én is estem az évek folyamán már jó párszor, de engem valahogy nem tud eltántorítani (az évek majd megmondják, hogy makacs vagy bolond vagyok :D), bár az igaz, hogy szerencsére törésem még nem volt. Kopp-kopp-kopp. Haraptak viszont már nyakam mellé, ami nem kellemes érzés. Rúgtak meg, stb.

Ismerek olyat is, aki még csupán futószáron volt és szimplán lecsúszott a lóról, de már elég is volt, hogy feladja. De olyat is, akit nekivágott a karámnak (borda törések szép számmal) és mégis csinálja.

2015. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!