Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagolható az öszvér?

Lovagolható az öszvér?

Figyelt kérdés
Lovagolható a szamár ill. az öszvér? mennyire jó a teerbírásuk nyereeggel? be lehet őket fogni "lónak" ? :)

2015. febr. 14. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy!


Sok előnye van a lovakkal szemben, sok helyen használják is, hegyvidéken, kanyonokban. A teherbírása jobb a lónál, nem véletlenül használták málhásnak.


Viszont nem valami kényelmes, nem könnyű rá nyerget találni, mert elég szamárszerű egyenes háta van és néha ugyanúgy makacskodik.


Továbbá egy igazán jó méretű lóöszvért nehéz találni, mert ugye abból lesz nagy (140 +) öszvér, amikor egy igazán magas kancára raknak egy elég nagy szamarat. Na most akinek van egy nagy magas kancája, az ritkák akarja egy szamárral fedeztetni...


Itthon a lóöszvér nagyon ritka.

2015. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos szintig igen, ha nincs ló jó a szamár is,bár ló azért soha nem lesz belőle. Szamár is egy 80 kilót elbír szerintem, láttam olyat is amelyik egy jól megpakolt kocsi trágyát röhögve elhúzott egymaga,azon kívül igénytelen ,kevésbé sérülékeny a lónál.
2015. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A múltkor ( a Robert M. Miller - Értsük meg a ló viselkedését! c. könyvben) azt olvastam, hogy a szamarakat, illetve az öszvéreket elég nehéz belovagolni, mert lényegesen makacsabbak, több türelem kell hozzájuk. Szerinte, aki öszvért be tud lovagolni, az lovat is, fordítva viszont nem biztos, valamit azt is írja, hogy az öszvért úgy kell belovagolni, ahogy a lovakat is kellene.
2015. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!