Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet csinálni a harapós...

Mit lehet csinálni a harapós lovakkal?

Figyelt kérdés

Ez a ló a legjobb iskolaló, akivel valaha találkoztam. Egy hibája van: harap. Más lovakat is és embereket is. Ha nem is akar rögtön harapni mindig sunyít ha valaki a közelébe merészkedik.

Azt mondják azért csinája, mert a régi helyén bántották. De akkor nem kelett volna rájönnie, hogy itt nem bántja senki? Ha esetleg az enyém lenne és csatlakoztatnám és szabadidomítanék vele akkor le lehetne nevelni róla?



#harapás #ló #csatlakozattás
2015. febr. 15. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
ledarálni
2015. febr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hol lakik ez a ló, mert ahova én járok lovastanyára ott is van egy szakasztott ilyen ló sunyizós csipkedős ló
2015. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Az én lovam is csipkedős, harapós és antiszociális volt. Mikor próbálkozott akkor szájon vágtam, meg más dolgokban is szépen meghúztam a határokat. Ha számomra nem tetsző módon viselkedett, akkor azt egyből jeleztem neki, amikor meg jól viselkedett, akkor jutalmaztam. Kialakítottunk egy rendet és ez működik. Egy iskolalónál ez sokkal nehezebb, mert sokkal több emberrel lép kapcsolatba és te hiába nem ijedsz meg a sunyítástól, ha a többi 20 meg inkább ráhagyja. Amúgy meg az állandó sunyítás lehet a domináns viselkedés jele is, mert neki nem tetszik, hogy te oda mész hozzá és abajgatod, hogy lovagolni akarsz rajta meg úgy most inkább hagyja mindenki békén.

Ezt következetes viselkedéssel ki lehet nevelni belőle.

2015. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hogy hívják a lovat ?
2015. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Jól pofánvágni. Nem csatlakoztatni meg egyéb értelmetlen marhaságot csinálni vele (amit te megsem tudnál csak majomkodnál mint az összes majomparádés napközikatona egyébiránt)Rendes nevelés kell neki,csak már ha rászokott a hülyeségre nehéz leszoktatni róla,az a nagyobbik gáz h az embert is harapja..
2015. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Szájkosarat húzni rá. Nem vicc:

[link]

2015. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonom az ertelmes valaszt! :)

Utolso elotti...a lo azert kezdell el harapni mert MEGVERTEK. Ha en is ezt csinalnam ak lehet h nem csinalna, de csak azert mert felne! Ha megvennem az lenne a celom h tarsak legyunk nem pedig az h feljen!

2015. febr. 16. 15:12
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Pedig van benne igazság. A ló erőszakra erőszakkal válaszolt, látta, hogy kis harapdálással terrorizálhatja a lovasokat, naná, hogy rákapott. Erről tényleg csak egy erődemonstrációval tudod majd leszoktatni. Azt kell benne tudatosítani, hogy ha szemét, akkor te nála is szemetebb tudsz lenni, ha viszont teszi, ami a dolga, akkor nemhogy bántódása nem esik, hanem még különféle jutalmakat és kedvezményeket is kap.

Szóval szerintem sem elkerülhető egy jó kiadós verés az esetében. No persze tettenéréskor, hogy tudja azt is, hogy miért kapja...

2015. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

És a szar csatlakozással mit akarsz elérni mégis? Ez 500 kilós állat,nem kiskutya,simicskézzed nyugodtan majd valakinek átharapja a nyakát. Elhiszed h neki fele annyira fáj egy suhintás mint valakinek a harapása? Egy ló azért nem harapdálhat össze mindenkit mert egy valaki bántotta.Akkor csinálj vele amit akarsz,inkább az ember féljen tőle mint Ő tartson az embertől a viselkedése miatt igazad van :

D Mondjuk egy nevelő suhintás nem egyenlő a bántalmazással,a ló se hülye,ha hiszed ha nem de megkülönbözteti.

2015. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Na látszik valaki érzékenylelkű lepontozta az értelmes válaszokat. A ló egy dominancia elvű társadalomban él, nézz meg egy ménest, ha új lovat dobsz be közéjük,akkor az első napokban igen csak kemény az élete, mert szó szerint meg kell verekednie a rangsorban a helyért. Aki erősebb az lesz a főnök. Ennyi. Ha az emberrel fölényeskedik egy ló és erőtdemonstrál, fenyegetőzik, az a ló sz*rba sem veszi az adott embert, magyarul alárendeli. És simogatással a büdös életben nem fog tiszteletet meg szeretetet kivívni a ló szemében, csak ki lesz használva. Sok olyan ló van, amelyik beletörődik az alárendelt szerepbe, van olyan, amelyikkel meg küzdeni kell nap, mint nap, hogy komolyan vegyen.

Neked meg kell húznod a határokat, hogy mit tűrsz el tőle, és ezt éreztetni is kell vele, hogy ezt nem kéne.

Az a ló a saját határait már felállította, és neki baromira nem tetszik, hogy abajgasd, ezért is sunyít, és a fokozatosság elve szerint, ha te figyelmen kívül hagyod a sunyítását, akkor már harapással jelez, hogy ez neki nem ok. Persze a sok kis hülye meg megijed tőleés ráhagyja ezt a dolgot. Pedig, ha mindenki jól orrba vágná, hogy már pedig ezt nem szabad, akkor leszokna róla.


Persze ha előtte verték megérti az ember, hogy miért befordult, de ez nem mentség semmire. Türelmesnek kell egy ilyen lóval lenni, és nyugodtnak, de az erőfitogtatást nem szabad tolerálni, viszont pozitív megerősítéssel helyre lehet hozni. De ehhez az kell, hogy mindenki így álljon a lóhoz, mert amíg ki tud küldeni a boxból sunyítással, addig marad ez a helyzet.

A parelli nem az ördögtől való, de egy agresszív ló, a naív kezdőt hamar kórházba juttathatja.

2015. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!