Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Villany pászor?

Villany pászor?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ellenőrizni , hogy a villanypásztorban van-e áram? A nélkül , hogy megfognám? A lovam jelenleg egy nagy vp-s karámban van, ahonnan pár napja meg szökött így azt gondolom , hogy nincs áram a rendszerben vagy csak nagyon gyenge. Az áramot nem aksiról kapja, hanem van egy fix kis doboz ami közvetlenül az áramról megy, így azt se mondhatom , hogy az aksi gyenge.Van erre valami mérő műszer? Maga a doboz egyébként működik, már mint , be van dugva a vezeték nincs meg törve, kattog is mint mingíg ezzel jelzi , hogy működik is! Vagy lehet , hogy a ló immunis rá?? Persze tudom ez hülye ötlet :D Ismeri a pásztort és korábban nem okozott neki problémát , tisztletben tartotta !

2015. febr. 18. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2015. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem éppen hivatalos módszer egy egyszerű kis botot/gallyat odarakni a kérdéses szakaszhoz úgy, hogy az leföldelje, tehát a földre rakod és odatámasztod a pásztorhoz. ha pattog hangosan, akkor áram alatt van, ha nem pattog, akkor azt a részt meg is foghatod, ha ráz is csak annyira kicsit, hogy az semmi.


nem tudom mekkora területről van szó, de végig kell nézni, hogy nem nőtt-e rá a gaz, vagy nincs-e valahol rossz helyre tekerve a pásztor, nem ér hozzá sehol semmi, ami leföldelné.


az nem lehet, hogy a ló immunis rá, de téli szőrrel kevésbé érzik és olyan is van, amit nem tart bent, mert átmegy rajta, vagy átbújik alatta és letojja, ha hozzáér egy picit, de ha eddig bent tartotta, akkor nem valószínű, hogy most hirtelen elkezd kiszökdösni.


én olyat is láttam, hogy jött egy új ló, ami azonnal kibújt (volt egy rész, ahol túl magasan volt az alsó szál, a ló meg laposkúszásban kibújt) és ezt a mutatványát el is tanulta tőle több ló is, amik amúgy évekig bent voltak ugyanabban a karámban.

2015. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Nem nagy a terület , már körbe néztem , hogy nem-e lóg bele valami az áramba de semmi, illetve egy környékbéli nénike aki rendszeresen át halad a karámon úgy , hogy át bújik alatta meg is jegyezte ,hogy őt még sose rázta meg...Persze én naívan nem hittem neki...De valószinűleg csak van valami probléma :/ Ezt a botos dolgot meg fogom próbálni holnap! Egyébként az alsó szál kb. térd magas ( olyan 167 vagyok) a felső pedig csipőm feletti picivel húzódik. Esetleg arra gondoltam , hogy leeht hogy maga a boxhibásodott meg mivel már kb. 5 éves darab és nem tudom , hogy egy ilyennek mennyire van szügsége ellenőrzésekre/szervizelésre
2015. febr. 18. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért az elég alacsonyka egy lónak. Lehet, hogy úgy jut ki rajta, hogy megpróbálja átugrani és esetleg fennakad benne és akkor szakad el. Az biztos, hogy nem tiszteli, vagy az erőssége vagy a magassága miatt. Van, amelyik minden mindegy alapon bármin keresztül megy, de ahogy írtad, a tiéd volt már korábban villanypásztorban.
2015. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, már korábban is volt pásztorban és semmi probléma nem volt szépen el volt. Az egész akkor kezdőtöt tavaly mikor 1x nem volt bedugva és úgy lépett meg azóta héba-hóba be próbálkozik szerintem több/keveseb sikerrel :/
2015. febr. 18. 19:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyébként az sem kizárt hogy már nincs hatása a lóra. Volt olyan ,hogy egy bolond ló úgy ahogy volt átszaladt rajta ,mintha ott se lenne és szétszakította a működő villanypásztort.
2015. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sokféleképp lehet ellenőrizni, pl. fáziscsavarhúzóval is lehet. Annál nehezebb megkeresni azt a pontot, ahol esetleg lehúz a földre. De ha nagy a terület, lehet, hogy egyszerűen kicsi hozzá a villanypásztorod teljesítménye. Ugyanis tökéletes szigetelés nincs, minden egyes karó vagy fa, ami elvezetted a szalagot, egy ici-picit vezeti az áramot. Minél több van belőlük, annál jobban összeadódik, tehát annál erősebb villanyt kell bevezetned a rendszerbe, hogy ne csökkenjen le a feszültség.
2015. febr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem olyan hű de nagy a terület :( Ma megpróbáltam , hogy rá tettem az alsó szára egy hosszú széna szállat de nem kattogott :/ Pedig a pásztor elejére tettem ami közel van a boxhoz. A fázis csavarhúzót is csak egyszerűen helyezzem a szalagra?
2015. febr. 19. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Meg kell fognod a végét. Ugyanúgy, mint amikor a konnektort nézed vele.
2015. febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sanyi26 ***** válasza:

Az én tesztelési technikám viszonylag olcsó és egyszerű. Fogok egy hosszú fűszálat (nem szénát vagy száraz kórót), a végét megfogom, a másik végét meg hozzáérintem a pásztor vezetékhez. Minél erősebb az áram annál inkább érzem az ujjamban a "bizsergést". Ha nem érzek semmit, akkor megfogom közelebb a fűszálat és így tovább. Ha egészen a vezetékhez közel fogom már a fűszálat és még mindig semmi, akkor valószínűleg valami baj van.

Ami lényeges:

1. az elején (amikor még messze fogod a fűszálat) akármilyen erős pásztornál sem veszélyes az a "bizsergés" amit érezni a fűszálon keresztül (persze cipőben).

2. egy két másodpercig rajta kell tartani a fűszálat a vezetéken, mert ugye a villanypásztor impulzusokban adja az áramot nem egyfolytában.

2015. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!