Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a tapasztalatotok a feles...

Zsofikaaa88 kérdése:

Mi a tapasztalatotok a feles bértartásról?

Figyelt kérdés
Jót és rosszat is várok.
2015. febr. 19. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem a hidegbe egy feles mindig jol jon
2015. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt szerencsénk a feles tartóval. A ló a miénk volt, ő (ti. a feles tartó) pedig a tartást fizette, az oltás, körmölés és egyebek mind ránk maradtak, de mondjuk ez még így nem is lett volna problémás... Csak mivel nem az ő lova volt, így nem érezte fontosnak, hogy nagyon "vigyázzon rá", és minden (lovagolni nem tudó) ismerősét is ráültette, tépte a ló száját, és még verte is! (Úgy értem, nem pálcázta, hanem pl. úgy megütötte egyszer, hogy az ostor helye ott maradt a lovon. Pedig kifejezetten engedelmes ló volt amúgy.) Emellett minden hülyeséggel etette is a lovat "jutalomként", beleértve ebbe a penészes száraz kenyeret... Mit is mondjak...? Tudom, hogy jobban meg kellett volna választanunk az elején a feles tartót, de először kedvesnek és rendesnek tűnt, mint a legtöbb ilyen ember. Mondanom sem kell, hogy nem sokáig szenvedtünk utána a feles tartással - a lónak is jobb volt ebben az esetben, még úgy is, hogy így kicsit kevesebbet foglalkoztak vele.
2015. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, a tartás felét, értelem szerűen. :) (előző vagyok.)
2015. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a közmondás tartja,közös lónak mindig túrós a háta..:) Én nekem sose volt így lovam,de sokan így voltak körülöttem,fél/1 év után mindenki kiszállt a feles tartásból.
2015. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ismerek sikeres bértartást is nem csak ilyen negatívat, bár elég könnyen bele lehet futni az ilyenbe...Az is kérdés, hogy te akarsz egy feles-tartót(1), vagy magad akarsz egy feles-tartó lenni(2), esetleg valami ismerősöddel teljesen mindent megfelezni.(3)


1: Nagyon figyelj kit választasz, nézd meg egyszer-kétszer előtte, hogy hogyan lovagol, hogy bánik a lovaddal. Fixen beszéljétek, meg hogy mennyit fizet bele és hogy mit csinálhat és mit nem a lovaddal. Mond meg neki, hogyha a feltételek valamelyikét is megszegi akkor azonnal "kirúgod".


2,Itt hogyha valami baja történik a lónak, miközben t lovagolsz rajta akkor nyilván te vagy a felelős és tiéd a költség, a baj inkább ott van, hogyha te lovagoltál rajta utoljára és mikor leszálltál még semmi baja nem volt, de a legelőn napközben lesántult akkor rád lesz-e kenve és neked kell-e majd kifizetned?...Ha te vagy a felestartó érdemes jó viszonyt ápolni a tulajjal és mindent a megbeszéltek alapján csinálni és hogyha, valamiben nem vagy biztos, hogy jó-e, csinálhatod-e kérdezd meg tőle.


3.Ha valami ismerősöddel vagy barátoddal akarsz egy teljesen közös lovat abból sok jó nem szokott kisülni, mert egyikőtök se "rúghatja ki" a másikat, ha mégsem működik a dolog. Még ha közösen is akartok egy lovat tartani beszéljétek meg, hogy ki a "főnök" kihozza majd a döntéseket, szabályokat a lóval kapcsolatban.


Ezt a kérdést nagyon meg kell gondolni mind három esetben. Szerintem nem kell egyből elvetni a kérdést, mert mint mondtam ismerek teljesen jó feles-tartói viszonyt is, de mindenképp csak olyanba menj bele amelyikben 99% biztos vagy, hogy jó lesz.

2015. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ki vagy teljesen szolgáltatva a tulajnak,sokszor beleteszed a pénzt meg egy csomó energiádat más lovába a vége meg sokszor az,hogy te egy senki vagy,holott ez oda-vissza alapon működik,mert a tulajnak is érdeke,hiszen vagy pénze nincs vagy ideje nincsen egyedül tartani a lovát,ha minden klappolna nem adná ki felesbe. Bérlő is van alkalmatlan,de nagyon sokszor pl szerződést sem hajlandó a tulaj kötni semmilyen formában,télen sok esetben mindig menjen nyugodtan a bérlő lovagolni,ne neki kelljen fagyoskodni,nyáron viszont takaródjon a bérlő,akkor már csak a tisztelt tulajdonos mehet . Csomószor kifogni olyan tulajokat ,hogy nem tartják a megállapodást, vagy megbeszélitek ,hogy x összegért csak ő meg te vagy a lóra,esetleg néhány verseny felváltva,aztán pár hónapig ez működik is,utána azt veszed észre h még kiadta 2 embernek a lovat, fele annyiért ,mint neked,és ők dirigálnak meg mindenféle bénához kell alkalmazkodjál ráadásnak még a munkádat is lerombolják. A végén te örülj h kijárhatsz ,még ő tesz szívességet ,közben szarik az összes megállapodásra. Na ilyenkor jön az h keresel másikat,ott is kb működik fél esetleg 1 évet a dolog aztán off. sokszor azt képzelik a felek h egymásnak szívességet tesznek,holott ez üzlet és mind 2 fél érdeke/haszna nem csak a felestartóé vagy a tulajé.Az én tapasztalataim alapján nem egy hosszútávú dolog ez,csak áthidaló megoldás ,persze van pozitív része is ha 2 rendes ember összekerül de senkinek nem ajánlom h felestartásra kényszerüljön.
2015. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ráadást ahol nincs szerződés (legtöbb nem köt) ott kivagy téve annak a veszélynek,kedden még te vagy a lóra,szerdától már nem biztos. Bármikor kivehetik alólad a lovat "mert van más rá". Aztán mehetsz a sóhivatalba , bizonytalan az egész. egyébként volt erre is már példa.
2015. febr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem túrós hanem túros, vagyis fel van törve a sok használattól. Legalább aki lovas, az tudja már helyesen!
2015. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!