Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Készen állok márt?

Készen állok márt?

Figyelt kérdés

2 éve lovagolok(heti 2x),de pici korom óta tart a szerelem:) ugratni még nem ugrattam,az oktatómnál több lovat lovagolok(mindegyik ugye más egyéniség).Önállóan tudok felszerelni,pucolni,futószárazni mèg nem futószáraztam lovat.Időben úgy lennék,hogy heti 4-5x tudnék kimenni(ebből 2 alkalom az oktatómmal lenne).A helyen egész nap karámban lenne,estére boxban.Pénzzel a szüleim támogatnak,fizetik a béttartást,a ló árát(10-14 éves herélt vagy kanca) és az egyebeket(patkolás,orvos).ja és 17 éves vagyok,nem tudom mennyire számít.

Kérdéseim még:

Egy 10-14 éves lovat 300-400ért lehet kapni szerintetek,ha hobbira szánom?

Mennyi pihenőnapja legyen?


2015. febr. 20. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen lehet kapni annyiért lovat hobbira, és egy pihenő nap elég a lónak véleményem szerint. Viszont gondold át szerintem, hogy biztos hogy most szeretnél-e lovat, mert nemsokára jön az érettségi meg a továbbtanulás, és ha vidéki egyetemre mész akkor nem biztos, hogy magaddal tudod vinni. Viszont ha helyben maradsz akkor hajrá!! :)

2015. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Annyiból lehet hobbilovat venni. De szerintem tavasszal kezdjetek el nezelodni. (nagyon sok lovat meg kell majd neznetek.) Orvost meg edzőt vigyetek a lovasarlasra

Jol gondold at hogy biztos csak hobbira használnád?! Mert lehet hogy 4 év múlva ugratni vagy dijlovagolni szeretnél. Es nem csak alap szinten. Mert ha meggondold magad es megis ugratni akarnak akkor nem lesz túl jo egy hobbiloval. Persze 50cm-t minden lo rud ugrani aki menokepes egészséges. Esetleg meg olvass a lovakról. Betegsegeikrol stb...

na meg meg Ugye felszerelés is kell.

2015. febr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Persze tudsz annyiból lovat venni. ;) szerintem készenn állnál egy saját lóra...de... Gondold át most mész egyetemre,most kezdődik az életed! Nem lesz időd a lóra a sok tanulás mellett. Szerintem inkább akkor vegyél lovat,ha elvégezted az egyetemet. De az edződet kérd meg,hogy tanítson meg futószárazni! :D az fontos. De jó lenne ha 6x tudnál kimenni a pacihoz.
2015. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom,a felszerelés alap:) hát lehet szeretnék kèsőbb ugratni,de a szüleim most nem tudnának millióért lovat venni:( mondták hogy max 500 a vége
2015. febr. 20. 19:52
 5/13 anonim ***** válasza:

500-ért már igencsak jó lovakat lehet találni. Ha mindenképp most akarsz venni szerintem állj neki addig, amíg holt szezon van még olcsóbban kaphatsz még jobb lovat.

Hogy készen állsz e már? Amíg felmerül ez a kérdés benned úgy gondolom nem. De bértartásban, ha jó helyre kerül túl nagy kárt nem tehetsz benne.

Azt viszont tényleg vedd fontolóra, hogy mi a terved a következő 4-5-6 évben. Ha messzire szándékozol tovább menni nem biztos, hogy lesz időd a lovadra és úgy teljesen fölösleges megvenni (tartani meg pláne pénzkidobás)...

Pihenőnapnak egyet illik hagyni, de ez nem is értem miért kérdés, ha nem heti 7 nap tervezel kimenni. :D

2015. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyugi 500.000 ert kicsit tobb keresgelessel es tobb szerencsével tudsz olyan lovat venni amelyik rúd ugarani 110cm -t minimum vagy meg talán tobbet. De ha igrolonak nevezett lovat,mentek kipróbálni akkor te is meg az edződ is üljön ra . Te csak hobbi szinten próbálod ki edződ meg ugrik vele.
2015. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem a kérdés az, hogy mennyire tudsz önállóan lovagolni, a lóval foglalkozni.

az oké, hogy az edző továbbra is jár majd hozzád, de mi van, ha nincs kint senki épp a lovardában.

felismered, ha valami nem stimmel?

tudsz úgy lovagolni vele akár bent, akár kint terepen, hogy az a ló javát, fejlődését szolgálja, de legalább kárt ne tegyen benne?

biztos vagy a lovas tudásodban annyira, hogy egyedül megálld a helyed olyan helyzetekben, amit bérlovasként nem, de lótulajdonosként néha végig kell csinálni (pl. társaságról leszakadni és egyedül hazalovagolni a lovat, stb).


ilyenkor amire a leginkább vigyázni kell, ha még nem vagy biztos a tudásodban, hogy a hely, ahol tartod ne húzzon le. ha jót akarsz nem mész bele olyanokba, hogy az edződ másokat is oktasson a lovadon, mert ha valaki kicsit is bizonytalan azonnal megjelennek a dollárjelek egyesek szemében...


vajon felismered-e, hogy a lovad mennyire néz ki jól, hogy a takarmány amit kap milyen minőségű?


a másik "probléma" az lehet, hogy a szülők fizetik a költségeket, holott ők gondolom nem értenek a lovakhoz. én már felnőtt fejjel vettem lovat és így magam döntöm el, hogy mire költök a lóra és miből milyen minőséget engedhetek meg magamnak. ebből lehetnek szerintem gondok, főleg, hogy ha beüt valami anyagi krahh, nagy kiadás, bértartás váltás, vagy akár a ló eladása.


nekem már az is fura, hogy a bértartás mellett heti 2 edzést simán fizetnek. nekem heti 1 edzésem van, ez is megemeli a bértartás árát 12.000-el, ami elég húzós, 24.000-et tuti nem tudnék csak edzőre költeni.


én többször is leírtam és tartom magam ahhoz, hogy az első ló ritkán válik be, nem kell úgy beállítani, hogy ha veszel egy lovat, azt élete végéig tartanod kell. a ló nem kutya, elég ritka, hogy csikó korától haláláig egy gazdánál legyen. ha nem válik be, váltanál, a ló a tudásodhoz túl kevés, vagy túl sok, akkor el lehet adni és venni másikat, ettől nem leszel rossz ember.


attól, hogy később szeretnél ugrani még nem kell rögtön nagypályás ugrólovat venni. egy 300.000-es hobbiló tökéletesen megteszi, majd ha elkezdesz vele ugrani és nagyon tetszik és továbblépnél, akkor le lehet cserélni esetleg a lovat, ez is csak egy lesz a sok nehéz döntés közül, amit egy lótulajdonosnak meg kell hoznia.


és én is azt javaslom, hogy ha lovat szeretnétek venni most gyorsan kell, tavasszal és nyáron sokkal többen vesznek lovat, ősszel meg mindenki elad. akik pl a lovardákat töltik fel nyárra lovakkal azok elkapkodják hamar a jobb lovakat, érdemes még előttük körülnézni.

2015. febr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy állsz készen,ilyen alapdolgokat nem tudsz már régen rossz. Ebből is látszik,hogy a lótartáshoz elég a pénz,ész már nem elvárás. Azért kár lovat venni,hogy más meggazdagodjon rajtatok,inkább tanulj,okulj a tapasztalt lovasoktól és ha már van rálátásod utána jobban jársz egy saját lóval.
2015. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem általában megoszlik a véleményem, de ha nem is tudom kijelenteni, hogy készen állsz-e rá vagy sem, abban biztos vagyok, egy saját lovon olyan dolgokat tanulsz meg, tapasztalsz meg, természetesen szakavatott segítséggel, amiket lovardai leskelődéssel mondjuk 10 év alatt. De ez az én privát véleményem és ezzel itt sokan nem értenek egyet. Azt látom, hogy a kérdésed a legnagyobb jó szándékkal tetted fel, sokan rá is ugrottak, én azt mondom miért ne? A puding próbája az evés. Ha nem megy valamiért akkor sem szakad le az ég. ilyenkor mondjuk jönnek azzal, hogy bérelj lovat, feles bértartás próbaképp. Az nem olyan. Tehát a javaslatom, beszéljétek meg ezt az edződdel (akkor még jobb, ha nem fűzi ahhoz érdek, hogy a lovardában legyen bértartva a ló) és ha azt mondja, hogy oké a balhé, akkor hajrá.
2015. febr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5%
Mondjuk kellenek az ilyenek igazatok van, az ilyen marhákat jól kilehet használni. Vesznek egy lovat de azt se tudják hány füle van,nekem meg fizetnek ,hogy lovagoljam meg mozgassam amikor ki sem megy hozzá és a legjobb az egészbe h azt ad be neki az ember amit akar ,közben szépen kizsákmányolja. Vegyetek lovat minél hamarabb,én külön kérlek rá! Mégis készen állsz rá !
2015. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!