Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Harapdálás. Mit tehetnék?

Harapdálás. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A 3 éves herélt lovam folyamatosan harapdálni akar.Nem hagyom és odaütök de még megsimogatni sem tudom mert egyböl elkezdi.Már nem tudom mit tehetnék.Kérlek segítsetek. :/
2015. febr. 21. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szóval azzal kezded, hogy pofáncsapod köszönésképpen? Meglep, hogy meg a közelébe enged, de lehet az a harapás már rég önvédelem...

Kezdetnem mondjuk nem agresszív állatnak kéne lenni, lehet ám szép szóval is kérni a lovat, vagy teszem azt eltolni a fejét.

2015. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem oktatást kértem.Csikó kora óta gondozom.Pár hónapja kezdte el a csipkelödést.És eleinte úgy gondoltam csak játszik.De múlthéten már megharapott és akkor pofáncsaptam.Azóta is csinálja és nem tudom mit kezdjek már vele.
2015. febr. 21. 19:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Hátra sunyítja a fülét mikor megharap? Mert, ha nem akkor valószínűleg nem gonoszságból csinálja. Esetleg kösd ki rövidebb szárra és simogasd a nyakát, a pofáját, hogy lássa nem akarod bántani és mikor ezt egy helyben telesen jól hagyja, akkor adsz neki egy kis jutalmat. Aztán ugyanígy simogasd az orrát és, ha nem harap dicsérd meg. Mivel írtad, hogy csikó valószínűleg nem olyan régóta van vele foglalkozva és most próbálgatja, hogy mi az amit még megengedhet magának és mi az amit nem, ezeket a legjobb csírájában elfojtani, mert ha megszokja, hogy ezt következmények nélkül csinálhatja még nehezebb lesz vele.
2015. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

nem azt írta, hogy csikó, hanem hogy csikó kora óta vele van.


nem csődör véletlenül? mert ez a csipkedés tipikusan olyan dolog, ami az ivaréréskor kezdődik a csődöröknél. ha az, akkor heréltesd ki és valószínűleg magától elmúlik a probléma.

2015. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok:


Egy ló 5 éves koráig csikónak számít, és csak kettő, de inkább 3-4 éves korában szoktak elkezdeni vele általában komolyabban foglalkozni (úgy értem, elkezdeni belovagolni stb.).

Azt viszont írta, hogy herélt és nem csődör.

2015. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!